Skocz do zawartości

Bezpieczeństwo podczas OBT motocykla


Fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie pytanie dla znawców tematu, czy podczas wjazdu na rolki badanym motocyklem zakładając oczywiście uprzednio do tego przystosowane nakładki trzymacie motocykl z tyłu? nadmieniam że kierowcą w tym momencie jest klient , pytam bo dużo różnych opinii na ten temat. W którymś z postów kolega Psuj pisał że trzyma maszynę z tyłu cytuję" Kierowca siedzi a ja go podtrzymuję za tyln pałąk (jeśli jest). Nie chciałbym żeby mi się wyrżnął jak podniesie nogę do nożnego :D" No i oczywiście badany hamulec przedni to w tym czasie trzymamy wduszony tylny i odwrotnie. Jakieś krótkie odpowiedzi mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie deskami zakrywamy kanał,ale po badaniu motocykla trzeba kilka desek wyjąć bo jak jest dłuższa osobówka z hakiem to już go nie obejrzysz.Klient kieruje ,a ja go podtrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokazują wam się jakieś siły hamowania bo u mnie na rolkach Maha takich starych IW-4 na tych zegarach nie za bardzo wyskakują siły ledwie przycisnę hamulec i już mam zablokowane rolki, więc robię próbę drogową oczywiście z opóźnieniomierzem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokazują wam się jakieś siły hamowania bo u mnie na rolkach Maha takich starych IW-4 na tych zegarach nie za bardzo wyskakują siły ledwie przycisnę hamulec i już mam zablokowane rolki, więc robię próbę drogową oczywiście z opóźnieniomierzem

Generalnie z nowszymi rolkami jest podobnie zwłaszcza gdy klient gwałtownie naciśnie na pedał hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc robię próbę drogową oczywiście z opóźnieniomierzem :lol:

 

Przyznaj się, że chcesz sobie po prostu pojeździć motocyklami, a nie jakieś tam rolki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się, że chcesz sobie po prostu pojeździć motocyklami

 

To też :D , ale wg. mnie badanie motocykla na rolkach to porażka przynajmniej na moich a jeszcze jakby klient miał siedzieć na tym motocyklu to wywrotka prawie pewna pomimo żałożenia tej śmiesznej nakładki do badania na rolkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wg. mnie badanie motocykla na rolkach to porażka

Faktycznie masz te rolki przedpotopowe chyba, na Unimetalu takie badanie to przyjemność,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kiedyś na OSK w której pracuję były rolki przedpotopowe tylko do badania motocykli i to chyba było najlepsze rozwiązanie badania hamulców w jednośladach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykla i nie tylko!

 

PSSKP - Pół Samoobsługowa Stacja Kontroli Pojazdów :D

-Co mówią przepisy BHP...

-Co mówi instrukcja obsługi...

Auto w PL wiadomo dobro prze-największe, luxus, prestiż, skarb, bogactwo, w skrajnych przypadkach bur...

Z powyższego w branży moto utarło się przyzwolenie obecności klienta w okolicy / przy pojeździe.

-Nie wiem... czaruje, zabezpiecza, obserwuje...

Pewnie pilnuje specjalisty coby klocków i żarówek nie powkładał odwrotnie, płynu do szyb w chłodnicę nie zalał.

Niestety to też wywarło wpływ na dozór samochodu / mechanika.

 

-A z opóźnieniomierzem sam pojedzie...

-U rzeźnika rosołowego pomoże czy sam narąbie...

-W urzędzie na drugą stronę okienka przejdzie...

-W tartaku potnie dechy na traku...

-W aptece wejdzie na zaplecze mikstury dobierze...

-W piekarni jaj umiesza chleb upiecze...

-W serwisie AGD za pralką, lodówką, komórką polezie...

(a to bywa droższe od cudów reperowanych w ASO)

 

Jak bufon, buc, maruda:

"Zakaz przebywania osobom postronnym na stanowisku kontrolnym!!!"

Klient miły, uczynny, ochotny to korzysta się z pomocy. :x

Co nie ;)

A finał będzie:

"Diagnosta 'pałąk' mi trzymał i pedała kazał naciskać." :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.