Skocz do zawartości

PRACODAWCA NAKAZUJE - DIAGNOSTA ROBI


jakistaki

Rekomendowane odpowiedzi

emerytury z ZUSu nigdy brał nie będę

 

To jesteś ich najlepszym klientem .Płacisz składki i nie będziesz pobierał emki :shock:

Myślisz że nie......... :x

 

A może przepracował 20 lat w kopalni w Francji, jest w wieku emerytalnym, wrócił do kraju przodków i jest właścicielem jednej, dwóch SKP ? :roll:

 

Jeśli nie planuje przedwczesnego zejścia ...... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    19

  • Grzegorz Łódź

    14

  • biker100

    12

  • wojtek1k

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

blakop Sugerujesz, że taka stacja działa wbrew prawu?? To już są pomówienia, bo wszyscy wiemy, że niestety auto osobowe łatwo idzie w oparciu o obowiązujące przepisy dostosować na pomoc drogową... Więc co tu wzięło górę? Brak wiedzy janiemarku?? Brak doświadczenia?? Czy zwykłe przeświadczenie, że diagnosta jak che, to mówi "nie" i tyle?? Bo ma nosa?? Hehe? A jaką podstawę "N' wtedy dajesz, jak auto spełnia warunki pomocy?? Aaaa - zapomniałem - Ty nie nie robisz badania, tylko przepędzasz klienta...No tak...

 

No jeśli tak, to powtarzam - nie ma się co dziwić pracodawcom... Zresztą i klienci powinni reagować na coś takiego i zgłaszać taki sprawy do WK (a tacy diagności powinni tracić uprawnienia i tyle).blakop

 

Tak ,sugeruję że taka stacja działa wbrew prawu,bo to prawo w Polsce jest chore.

Całe szczęscie że nie podlegam pod twój WK, bo na pewno juz byś wnioskował o zabranie mi uprawnień :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janmarek napisał/a:

Tak ,sugeruję że taka stacja działa wbrew prawu,bo to prawo w Polsce jest chore.

 

 

Rozumiesz w ogóle sens zdania, które stworzyłeś?? :?

 

Tak rozumiem.

A rozumiesz sens zdania w adnotacjach do WK.

'Zdemontowano przegrode dzielącą część pasażerską od ciężarowej",a samochód osobowy np. ciqecento 5 miejsc w DR.

Chociaż diagnosta takiej przegrody nie widzi ,to i tak musi taką regółkę napisać w adnotacjach.

A co dla mnie jest całkowitym przegięciem ,to to że WK żąda jeszcze od gościa , że tą kratkę zdjął uprawniony do tego zakład z odpowiednim kodem.

Czy to nie jest chore :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele rzeczy chorych niestety czy tam stety (zależy od punktu widzenia). Co nie zmienia stanu rzeczy, że jeśli są unormowane prawnie, to ich nieprzestrzeganie jest łamaniem prawa właśnie - nie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo rzeczy jest unormowanych prawnie - proponuje rozważyć przypadek "dopełnienia do pięciu lat" - sam posiadam trzy różne opinie na ten temat, :shock:

 

czasem lepiej jest nic nie zrobić niż zrobić za dużo - grunt to nie wychodzić przed orkiestrę hehehe

 

dla urzędnika wszystko jest proste - nie odpowiada on w zasadzie za swoje decyzje, a diagnosta już słyszy - zabierzemy panu uprawnienia i cały czas "straszonko"

 

dlatego odnośnie prawa też mam swoje zdanie - którego nie będę tutaj przedstawiał, prawda jest tak że nawet jak masz rację i wygrasz po 10-15 latach to i tak masz zszarpane nerwy i dużo mniej kasy, którą trzeba wydać na prawników, dlatego jestem ostrożny w pewnych sprawach, które są zgodne z prawem.

 

przykład prawny: akcyza - dla mnie samochód ciężarowy - dla urzędu celnego nie. mamy jedno prawo. :D:D:D

 

a co do mojego zusu - jetem po Legii.......... hehehe

 

 

proponuję zrobić sondę ilu zrobi - a ilu klienta pożegna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do mojego zusu - jetem po Legii...

Nie żeby przyczepić się do Ciebie ,ale tak ogólnie .

Widziałem już kilku takich co im się zdawało że mają więcej pieniędzy niż życia ,cienko im wyszło . Po Legii też jednego znam ,zdrowie zmarnowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z zusem nie mam nic wspólnego hehehehe, ................................a z legią żartowałem

 

 

hehehe pieniądze to nie wszystko, najważniejsze zdrowie i.................spokojne wieczory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego - to wypłacają biura emerytalne poszczególnych resortów, a po osiągnięciu wieku 55lat - doliczają ci lata przepracowane w "cywilu" i tylko tutaj musisz mieć zaświadczenie o opłacaniu składek do zus, ale z tych składek nic w zasadzie nie masz. do lekarza idziesz z legitymacją emeryta itd. ale odbiegamy od tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiegamy od tematu

Biorę się za wyręczanie Zielonych ,usuwam swoje posty .

O nie da się, z wyjątkiem ostatniego, no to Zieloni mają robotę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu zieloni,....................zielony to jestem teraz, im dłużej pracuję to jestem co raz bardziej zielony, w tym "motłochu" prawnym pomału się gubię - tylko kiedyś się przejmowałem, teraz się z tego śmieję :D:D:D

 

jak pan określił rok produkcji tego samochodu, bo na akcyzie jest inny - telefon z WK przed chwilą :D:D:D

 

.......odpowiedziałem że pewnie się pomyliłem, ale puki co wersji z dip'u się trzymam i proszę zadzwonić do UC czy oni się nie pomylili :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,sugeruję że taka stacja działa wbrew prawu,bo to prawo w Polsce jest chore.

Całe szczęscie że nie podlegam pod twój WK, bo na pewno juz byś wnioskował o zabranie mi uprawnień :shock:

 

Zgodnie z prawem. Może chorym, ale jednak prawem.

 

Blakop może się trochę rozpędził z tymi uprawnieniami za brak wykonania badania. Ja bym po prostu wybrał inną stację, w której diagnosta się nie lęka i wykona badanie. I tym sposobem pierwsza stacja straciłaby klienta w imię spokojnego snu. A może dla tych "bojących" rozwiązaniem byłyby fotki takiego pojazdu potwierdzające, że spełnia warunki pomocy drogowej? Czy zapewniły by one spokojny sen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po prostu wybrał inną stację, w której diagnosta się nie lęka i wykona badanie. I tym sposobem pierwsza stacja straciłaby klienta w imię spokojnego snu.

 

Niestety ale poziom wiedzy diagnostów pozostawia wiele do życzenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po prostu wybrał inną stację, w której diagnosta się nie lęka i wykona badanie. I tym sposobem pierwsza stacja straciłaby klienta w imię spokojnego snu.

 

jak najbardziej z punktu widzenia klienta - badanie takowe jest możliwe, z punktu diagnosty też - jest wszystko OK, tylko będąc na prowizji czy mając 12zł za godzinę - warto jako diagnosta tego spokojnego snu nie mieć???

 

wszystko jest zgodnie z prawem - ale wiadomo że jest to naciągane w UC. i diagnosta może (ale w cale nie musi) być ciągany i będzie się tłumaczył że wielbłąd ma garba.

 

 

 

 

co do lękania się diagnostów, diagnosta w mniemanu społecznym jest postrzegany jako............ niestety w sporze nikt mu nie uwierzy i będzie musiał mocno udowadniać swoje racje, bo medialnie nie jesteśmy spostrzegani pozytywnie.

 

 

Niestety ale poziom wiedzy diagnostów pozostawia wiele do życzenia - niestety,niestety

 

słyszę codziennie: jak pan nie zrobisz to pojadę gdzie indziej, ja na to: z bogiem, niestety jeszcze klepią co popadnie i klienci jeżdżą od stacji do stacji.

 

podobna sytuacja jest z przerobionymi anglikami - jedni robią drudzy nie,

chciałem jednakże zwrócić skromnie uwagę - że odbiegamy od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jeszcze klepią co popadnie

 

Robienie badań zgodnie z przepisami, bo ktoś zwyczajnie ma odwagę i wie jak bronić swoich racji jest "klepaniem"?? Aha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem na myśli konkretnie tego przypadku, tylko ogólnego zachowania klientów, proszę nie wyrywać poszczególnych zdań z kontekstu i czytać ze zrozumieniem: klepią co popadnie - jest napisane. :D

 

nie życzę koledze "bronienia swoich racji" w sądzie - bo może to trwać bardzo dłuuuuuugo.....

.....................i prosiłbym powstrzymanie się od ataków personalnych - a za takowy uważam tą wypowiedz powyżej.

 

i jeszcze raz chciałbym zwrócić uwagę że temat jest trochę inny :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie życzę koledze "bronienia swoich racji" w sądzie - bo może to trwać bardzo dłuuuuuugo.....

 

Robiłem to wielokrotnie - i jeszcze do dziś robię. Taka praca. Akurat w mojej profesji nie można było powiedzieć "nie - proszę iść do kogoś innego". I jest to jak najbardziej na temat. Bo temat zahacza o tematykę odpychania od siebie tematów w ten czy inny sposób niewygodnych... wbrew swoim obowiązkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to wielokrotnie - i jeszcze do dziś robię
życzę miłego kopania się z prawnikami, urzędnikami itd.

 

temat zahacza o tematykę odpychania od siebie tematów w ten czy inny sposób niewygodnych... wbrew swoim obowiązkom.

nie wiem o co zahacza temat i co "autor miał na myśli" - temat brzmi: "pracodawca nakazuje - diagnosta robi"

 

..........i nie wyobrażam sobie aby mi pracodawca w tym zawodzie coś nakazywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesteś kolego upierdliwy

 

przepraszam kolegę "skpauto" za cytat użyty bez jego wiedzy

 

to napisał SKPAUTO: "Przepisy nie są po to, żeby je łamać. Ale czasem trzeba je obchodzić. Zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem."

 

.........i na tym kończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.