Skocz do zawartości

PRACODAWCA NAKAZUJE - DIAGNOSTA ROBI


jakistaki

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego jako pracodawca z pewnością bym Cię zwolnił z takim podejściem... oczywiście nawet jeśli musiałbym obejść pewne przepisy... Ale to akurat rozumiesz - prawda? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    19

  • Grzegorz Łódź

    14

  • biker100

    12

  • wojtek1k

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Robiłem to wielokrotnie - i jeszcze do dziś robię. Taka praca. Akurat w mojej profesji nie można było powiedzieć "nie - proszę iść do kogoś innego". I jest to jak najbardziej na temat. Bo temat zahacza o tematykę odpychania od siebie tematów w ten czy inny sposób niewygodnych... wbrew swoim obowiązkom.

 

 

a jak byś postąpił z takim pojazdem jak ligier pojazd czterokołowy 50cmm3 diesel w pozwoleniu czasowym wpisane motorower pojazd sprowadzony z francji homologacja l6e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ligier pojazd czterokołowy 50cmm3 diesel w pozwoleniu czasowym wpisane motorower pojazd sprowadzony z francji homologacja l6e

nie tylko:

Aixam, pojazd samochodowy inny, czterokołowiec lekki, kategoria homologacyjna: L6e.

 

Fragment treści jednego z ogłoszeń:

...POSIADAM CALE AUTKA ORAZ CZĘŚCI DO AIXAMA I MICROCARA. MICROCAR MC 2005 ROK - 11000ZŁ. BEZ WYPADKOWY 500 BENZYNA LUB DIESEL 4 OSOBOWY. ELEKTRYCZNE SZYBY I SZYBERDACH,CENTRALNY ZAMEK ORAZ ALUMINIOWE FELGI. BARDZO FAJNE EKONOMICZNE I DYNAMICZNE AUTKO PONAD 100 KM/G ,KTÓRE MOGĘ ZAREJESTROWAĆ NA KAT. L6E (BEZ UPRAWNIEŃ) LUB NA KAT. L7E (PRAWKO B1). DO PODANEJ CENY NALEŻY DOLICZYĆ KOSZT PRZERÓBKI AUTA-(PRZEKŁADKA KIEROWNICY NA LEWĄ STRONĘ) WYKONUJE TAKIE PRZEKŁADKI. ZAPRASZAM NA JAZDĘ PRÓBNĄ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie wasze posty i dodam na marginesie , jeśli wykonujecie wszyscy tak rzetelnie swoje obowiązki to skąd na każdym dworcu autobusowym tyle "gówna" do 3,5t nazywanych autobusami dopuszczonego do ruchu przez "kogo" . I Gdzie TDT czy POLICJA (w waszym państwie prawa) czym się zajmują ? Zejdźcie na ziemi bo bujacie w obłokach. Kolega pisze o znajomości prawa i można nie bać się . Życzę kolegom aby nigdy nie przekonali się na własnej skórze o tym jak ktoś oceniający ich pracę będzie ten sam przepis interpretował inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skąd na każdym dworcu autobusowym tyle "gówna" do 3,5t nazywanych autobusami dopuszczonego do ruchu przez "kogo" .
z "poczty" zbyszko z "poczty". :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wykonujecie wszyscy tak rzetelnie swoje obowiązki to skąd na każdym dworcu autobusowym tyle "gówna" do 3,5t nazywanych autobusami dopuszczonego do ruchu przez "kogo"

Moim skromnym zdaniem to już są zarzuty.Prosiłbym o podanie konkretnych przykładów a nie na zasadzie...

skąd
tyle "gówna"
.

 

I Gdzie TDT czy POLICJA (w waszym państwie prawa) czym się zajmują ?

No właśnie :? Czy TDT zajmuje się tym samym co Policja? Bo według mnie nie.Chyba,że u Kolegi w kraju.(Bo domyślam się,że Polska to nie Jego państwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :? Czy TDT zajmuje się tym samym co Policja?

Grzegorz, zbyszko chyba miał na myśli, że służby te zajmują się bardziej pierdołami oraz biciem kasy i tu ma rację,,,

Państwem prawa Polska nigdy nie będzie, ponieważ władza nie jest tym zainteresowana, gdyż najłatwiej rządzi się w burdelu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszko chyba miał na myśli, że służby te zajmują się bardziej pierdołami oraz biciem kasy i tu ma rację,,,

Może i tak ale moim zdaniem niestosowne jest wrzucanie wszystkich do "jednego worka".(Przynajmniej ja tak odczułem z Jego wypowiedzi-np.

Czytam sobie wasze posty i dodam na marginesie , jeśli wykonujecie wszyscy tak rzetelnie swoje obowiązki

lub

(w waszym państwie prawa

 

Może czepiam się ,ale według mnie troszkę nieładnie :(:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czepiam się ,ale według mnie troszkę nieładnie

A ja mu się nie dziwię, że nie wytrzymał, bo to tu czasem wygląda jak "forum świętych", a wiemy wszyscy co po drogach jeździ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mu się nie dziwię, że nie wytrzymał, bo to tu czasem wygląda jak "forum świętych", a wiemy wszyscy co po drogach jeździ,,,

 

No i nareszcie ktoś powiedział to, co już dawno powinno być powiedziane.

Czy ktos policzył ilość diagnostów w Polsce?Jest ich o wiele ,wiele więcej niż tych udzielających się na forum.

A nas jest garstka, i my chcemy wyprostować te chore przepisy?

To jest przysłowiowa walka z wiatrakami :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos policzył ilość diagnostów w Polsce?Jest ich o wiele ,wiele więcej niż tych udzielających się na forum.

A nas jest garstka, i my chcemy wyprostować te chore przepisy?

Dlatego nie na miejscu jest stwierdzenie
Czytam sobie wasze posty i dodam na marginesie , jeśli wykonujecie wszyscy tak rzetelnie swoje obowiązki to skąd na każdym dworcu autobusowym tyle "gówna" do 3,5t nazywanych autobusami dopuszczonego do ruchu przez "kogo"
"Poczta" zapewne tu nie zagląda, a nawet jeśli to i tak się nie udziela. Wszyscy wiemy, że obecny system badań technicznych jest co najmniej tak dziurawy jak przysłowiowy szwajcarski ser, a "turystyka" za OBT to norma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mu się nie dziwię, że nie wytrzymał,

Dlatego dobrze jest czasami spotkać się,porozmawiać,......np.dzisiaj w Aleksandrówku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nas jest garstka, i my chcemy wyprostować te chore przepisy?

 

niestety, ale taka jest prawda -liczy się kasa .A jak się jest uczciwym to nie ma się kasy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. I Gdzie TDT czy POLICJA (w waszym państwie prawa) czym się zajmują ? .

 

Pewnie tym samym czym TDT czy POLICJA za granicą (czyt. w Koszalinie - w twoim państwie prawa). ::hey

Chyba zbyt stary juz jestem, bo nie wiem kiedy takie zmiany miały miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Odgrzeję mielonego.

 

Szef nakazuje, diagnosta nie wykonuje i wypowiedzenie z pracy otrzymuje...

Powód m.in.: niespełnienie oczekiwań pracodawcy ( chciałby wiele, a ma mało przeze mnie), cechy charakteru nie są odpowiednie do wykonywania tego rodzaju pracy( bo jestem rzetelny i solidny, czepiam się...), efekty pracy nie są zadowalające dla pracodawcy ( nie klepałem wszystkiego... to i kasy mało...) Słabe uzasadnienie.

 

Ale po wszystkich sytuacjach, które tam uświadczyłem, wiem że ta stacja w ogóle nie powinna funkcjonować. W niektórych sytuacjach dyktafon był niezbędny.

Sąd się z tym zapozna.

I jeszcze od 01.08 na urlop wypoczynkowy kierują, a dzisiaj tj. 31.07.2017 wygonili z pracy. Nie jest to normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale większość prowadzi stację aby mieć zysk i nie ma co się w sumie dziwić. Też, gdybym podjął decyzję o własnym biznesie, to chciałbym na nim zarabiać jak najwięcej.

Powyższa sytuacja nie jest mi obca do fragmentu akcji z urlopem/wypowiedzeniem/wygonieniem.

Cóż... Moje doświadczenie jest takie, że pracowałem jakby na nowych stacjach. Na nowych w sensie, że podmiot pierwszy raz porywał się na taką inwestycję, skład załogi był nowy i klienci byli nowi i wszyscy wspólnie od początku się docieraliśmy. Potem docieranie zmieniało się na stękanie, że na innych stacjach większe przeroby mają, a i klienci z czasem też skarżyli się jakby częściej na tak zwane czepianie.

Samo życie jak to mawiają. Teraz, gdybym szukał nowej roboty, to zacząłbym przewąchiwać te stacje, które funkcjonują na jakiejś minimalnej i nie w kosmos wysadzonej ilości badań rocznie. Jakiś autoryzowany dealer, duży serwis gdzie koszty ładnie się rozkładają choć stacja zysków ani strat nie przynosi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pełności obrazu wrzućcie fragment projektu ustawy PORD w której ustawodawca zapewnia diagnoście brak nacisków ze strony pracodawcy. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne...
no niestety nie jest i nie wiadomo czy nowa rewolucja radykalnie to zmieni .
Szef nakazuje' date=' diagnosta nie wykonuje i wypowiedzenie z pracy otrzymuje... [/quote'] ja właśnie dzisiaj skończyłem współpracę z takim palantem -ale sam mu powiedziałem ,że niech sobie sam szczęśliwa swoich kolegów jeżeli bierze się za taki biznes nie mając zielonego pojęcia.. :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są podobne tz. zdecydowana większość znanych mi SKP nie powinna istnieć a jak na ironię owe stacje mają się najlepiej. Myślałem, że po ostatniej kontroli NIK-u coś się zmieni ale efekt był bardzo krótkotrwały bo restrykcyjność OBT znów bardzo spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są takie same. Na wielu stacjach relacje pracodawca-diagnosta są chore. Wystarczyły by niewielkie zmiany, żeby to uleczyć. A ustawodawca udaje tylko, że zmienia coś na lepsze... I to niezależnie od tego jaka opcja jest przy władzy. Od wielu zresztą już lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj, bo zamęt wprowadzą dopiero te nadchodzące zmiany .

Zamęt - nie normalność - w okolicy 3 SKP pracują na Norcomie - w ciągu kilku chwil jak wprowadzam "krążownika" widzę że dostał N na którejś z nich - jeśli system na którym będziemy pracować po nowemu tak będzie działał jestem za.

A co do tematu to - nikt nikogo siłą nie trzyma - jak się praca czy pracodawca nie podoba - trzeba zmienić - nikt nie mówił że praca diagnosty jest łatwa - znam wielu chłopaków którzy mają uprawnienia i po kilku tygodniach pracy na SKP przebranżawiają się - z daleka Nasza praca wygląda dla postronnego lajtowo - ale tłumacze młodzieży, że za każdym pojazdem prokurator jedzie na rowerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.