Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Pawel2002

pistolet do pompowania kół

Polecane posty

Pawel2002

Witam!!

Mam pytanie czy jak wymienię pistolet do pompowania kół to muszę informować TDT?

Pozdrawiam!!

Psuj

TAK

makaon

Hmm, a jak wymienię manometr w pistolecie to też? Ktoś może wie jaka jest droga zgłoszenia ?

IVVO

Urządzenie posiada plombę z OUM jeśli ją uszkodzisz to po legalizacji jak nie ma to naprawiaj, czasami warto wymienić flaki gdyż najważniejszy jest nr seryjny

Psuj
a jak wymienię manometr w pistolecie

To właśnie manometr podlega legalizacji... :D

makaon

Niestety nr seryjny jest na manometrze. Mi chodzi o legalne załatwienie, ale patrząc na ceny widzę że tanszy jest cały pistolet (taki sam) niż manometr z legalizacją :)

Jeśli do swojego pistoletu zamontuję manometr z legalizacją:

http://www.manometry24.pl/pl/katalog/Manometry_KFM/111_14#close

a następnie zgłoszę zmianę do TDT, to będzie dobrze?

Mam taki:

http://alnar.pl/adler-pistolet-do-pompowania-omg-homologacja-02067-p-3796.html

Legalizacja w nim jest tylko w formie stempla na plombie, i chyba taki znowu zakupię.

Teraz mnie interesuje procedura zgłoszenia do TDT, bo telefonów dziś nie odbierają (nie pracują?).

JACEK GUZ

Pobiersz sobie ze strony TDT wniosek o rejestrację urządzenia technicznego,wysyłasz do centrali i masz wizytę po jakims czasie oczywiście około 2 tygodni pana z twojego oddziału TDT

Dokonuję on zmiany w papierach co do tego urządzenia wpisując aktualny stan i po temacie :)

adam1501
Hmm, a jak wymienię manometr w pistolecie to też? Ktoś może wie jaka jest droga zgłoszenia ?

To zależy jak masz naniesiony numer urządzenia. Ja mam u siebie naniesiony numer "pistoletu" jako nr urządzenia na SKP i wymiana (która miała miejsce) manometru nie powoduje informowania TDT, ponieważ urządzenie jako takie nie zmieniło się, a tylko część składowa, która w całości podlega legalizacji. Efekt jest taki, że urządzenie jest to samo z wymaganą legalizacją.

makaon

Widzę że najlepiej będzie zgłosić drugi, a po jakimś czasie usunąć ten "pierwszy" :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.