Skocz do zawartości

Brak F.3 w DR, przy pojeździe z HAK-iem


luket

Rekomendowane odpowiedzi

Zasadnicze pytanie: Czy uzupełniacie pozycję F.3 gdy pojazd jest wyposażony w HAK?

My mamy takie pismo z WK aby obowiązkowo to robić.

 

I teraz tak. Jak klient jest z okolic to zaświadczenie z wynikiem P i po uzupełnienie danych do WK, a potem wbicie.

 

Jest jeszcze możliwość wbicie i dodatkowe zaświadczenie za 60zł (ustalenie danych) i wtedy już klient po pieczątkę nie musi wracać na SKP.

 

Ale zastanawiam się żeby nie wyrywać tych 60zł czy nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić badanie, w uwagach dopisać brakujące dane, wbić do DR i bonusowo dać zaświadczenie z tego badania żeby klient mógł uzupełnić dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uzupełniacie pozycję F.3 gdy pojazd jest wyposażony w HAK?

 

Uzupełniam przy wymianie DR a mój WK i tak ma to gdzieś. W nowym DR wpisują "---" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) zrobić badanie, w uwagach dopisać brakujące dane, wbić do DR i bonusowo dać zaświadczenie z tego badania żeby klient mógł uzupełnić dane.

Oczywiście mówimy o BO

Zrobić razem z badaniem dodatkowym (jak robisz badanie to musisz podać dane), wydać zaświadczenie klientowi, wbić pieczątkę w DR, klient udaje się do WK po wpis i po problemie.

A jak chcesz to możesz dodatkowo wpisać UD i wydać pismo o usterkach dla klienta o braku wpisu HAK :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Adam - z takim podejściem to powiedz które dane są obowiązkowe?? Żadne - prawda??

Było takie pismo z MI nawet kiedyś na ten temat.

 

Ja zawsze kierowałem na ustalenie F3 przy haku. Niestety z mizernym skutkiem. Diagności rzadko kiedy rozumieli o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tylko o F.3.

Czasem jest klient z daleka a G-0kg

Dlatego się zastanawiam czy można dać pieczątkę w dowód i dodatkowo zaświadczenie z BO z uwagami dla WK. (Nie robić dodatkowego i nie kasować dodatkowo).

pismo.thumb.JPG.d4614b357a9f8f20916a9fb8db6b19a6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kierowałem na ustalenie F3 przy haku. Niestety z mizernym skutkiem. Diagności rzadko kiedy rozumieli o co chodzi.

Zastanawia mnie dlaczego wydając DR nie był to parametr niezbędny do egzystencji pojazdu, a za rok już staje się tematem nie do przeskoczenia i jeszcze klient ma wydecybelować dodatkowo kasę i tracić czas na kurs WK -SKP. Przecież nie ma w zakresie badania na HAK żadnych ustaleń danych, tylko stwierdzenie czy pojazd odpowiada czy nie warunkom. Skoro diagnosta maluje, że odpowiada, to znaczy, że pojazd wartość zespołu posiada, prawda?

Wiesz Adam - z takim podejściem to powiedz które dane są obowiązkowe?? Żadne - prawda??

Może czas by było to zmienić i wymusić na ministrze określenie co musi a co może być w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas by było to zmienić i wymusić na ministrze określenie co musi a co może być w DR.

 

A póki co nie musi być nic... No teraz przynajmniej wiem kto tak bezkrytycznie DR z zerami puszczał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się zastanawiam czy można dać pieczątkę w dowód i dodatkowo zaświadczenie z BO z uwagami dla WK.
Dla mnie jest to proste jak "drut kolczasty":

1/Jezeli wydaje zaswiadczenie to nie ma mowy o wpisie do DR..

2/Jezeli dokonuję wpisu do DR to nie ma zaswiadczenia...

Myslisz ze jak dokonasz wpisu do DR to klient popedzi biegiem do WK z zaświadczeniem... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze jak dokonasz wpisu do DR to klient popedzi biegiem do WK z zaświadczeniem... :?:

 

Pewnie nie, ale już by było ustalone. Mogłoby sobie w DR wczepione jeździć i przy okazji posłużyć do uzupełnienia danych (wymiana DR, przerejestrowanie).

 

Reganku - jak projekty przejdą to za chwilę do każdego badania będziesz zaświadczenie drukował, więc przyzwyczajaj ten swój drut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to proste jak "drut kolczasty":

1/Jezeli wydaje zaswiadczenie to nie ma mowy o wpisie do DR..

2/Jezeli dokonuję wpisu do DR to nie ma zaswiadczenia...

Jasne. Też tak robię ale zastanawiam się czy jest jakiś przepis który to wymusza i czy mogę w świetle prawa dać pieczątkę w DR i jeszcze zaświadczenie od razu. Bo jak klient przyjdzie za 2 dni to mogę, ba nawet muszę dać, bo powie że zgubił DR i co?

 

A co robicie z masą G=0kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, na moim terenie chłopaki z drogówki zbierają dowodziki do woreczka za takie wpisy

 

To stare DR powinni wszystkie zabierać bo tam nie ma w ogóle G :D a serio to już jest chyba nadgorliwość ze strony Policji.

 

A co jak ktoś kupi samochód ze "starym DR" a OBT ma jeszcze ważne OBT dość długo i idzie przerejestrować, otrzymuje nowy DR gdzie właśnie G=0 kg potem trafia się kontrola i zatrzymują DR bo nie ma wpisanego G :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymuje nowy DR gdzie właśnie G=0 kg

Miałem podobny przypadek. Klient kupił pojazd zarejestrowany w X ( DR G - 0 kg ), przerejestrowywał go w Y i tenże odesłał na ustalenie danych. Telefon do X - dlaczego wpisano 0 kg a nie pozostawiono rubryki pustej? Odpowiedź - zatrzymać DR za niezgodność, odesłać do X i klient niech przyjedzie do X celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Oczywiście zrobiliśmy ustalenie danych, bo się klientowi nie uśmiechało ganiać ponad sto kilometrów i jeszcze wyjaśniać dlaczego inteligentny urzędnik dokonał takiego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo się klientowi nie uśmiechało ganiać ponad sto kilometrów i jeszcze wyjaśniać dlaczego inteligentny urzędnik dokonał takiego wpisu.

 

Zdarzają mi się DR gdzie nie wpisanej wartości G lub jest wpisane 0 kg nie robię z tego problemu ani żadne służby (nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem zatrzymania DR za coś takiego). Oczywiście przy wymianie DR uzupełniam tą wartość, ale nie pojmuję sytuacji kiedy dla samochodu ciężarowego w DR jest wpisana DMC i ładowność auta a G=0 kg :lol: Czy naprawdę tak ciężko niektórym w urzędach wziąć kalkulator do ręki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest to niewypełnione to w jakiś tam sposób rozumiem, bo jak Blakop wspomina nie ma obowiązku. Natomiast jest dla mnie niezrozumiałe dlaczego jakimś cudem jeden WK maluje tam 0 kg a drugi tego nie uznaje, choć z logicznego punktu widzenia wiedzą, że jest to błąd urzędniczy. Najgorsze w tym jest później to, że klient musi tracić czas i pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję poczucia humoru
Tylko tyle że to wcale nie jest śmieszne. Założyłem temat żeby się czegoś dowiedzieć i dalej nie wiadomo nic. W DR bzdury albo brak danych i ani koledzy diagności ani przedstawiciele WK nie widzą problemu. Jedni wypisują bzdury (mój WK) i żądają żeby to prostować przy OBT pod groźbą poświadczenia nieprawdy itp. Ja potem wychodzę na tyrana bo co 2 klient ma jechać do WK i potem wraca do mnie po pieczątkę. Przy PC to już w ogóle porażka- wypełnione tylko 4 pola przy czym 2 z kosmosu wzięte. :x I jeszcze zła podstawa prawna wydania, a potem telefon gdzie DIP? :?

I w drugą stronę koledzy nie robią z błędami nic, bo co go interesuje że G=0kg itd

A o to chodzi w tym temacie. Jak najprościej i najtaniej dla klienta wyprostować błędy lub braki ważnych danych w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem temat żeby się czegoś dowiedzieć i dalej nie wiadomo nic.

Tak naprawdę nie dowiesz się niczego konkretnego, ponieważ różne WK różnie podchodzą do tematu. Jak widzisz dla jednego urzędu nie rzutuje, że sam wpisuje głupoty (0 kg) i wydaje DR - czyli wszystko w porządku, a drugi urząd traktuje to jako zbrodnie i każe klientowi ponosić koszty i czas za tak naprawdę urzędniczy błąd, który można by załatwić na podstawie jednego telefonu. Przecież można by było zrobić na zasadzie umowy WK-SKP (jeżeli nie można wymusić obowiązku u ministra), że przy wymianie DR uzupełniamy brakujące pozycje i za trzy, pięć lat mamy porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem temat żeby się czegoś dowiedzieć i dalej nie wiadomo nic.
Kol.parę lat temu myślałem podobnie.Tez mi się wydawało ze mogę duzo zmienić.Ale to było jw.pare lat temu... :? Dzisiaj robię co robię a resztę olewm,ot tak zwyczajnie... :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.