Skocz do zawartości

Rozp. ws warunków technicznych (Dz.U.z 2003r.32,poz. 262)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Do pobrania najnowsza wersja ujednolicona rozporządzenia o warunkach technicznych ze stanem prawnym na dzień 19.01.2013r.

(Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.)

 

[scroll]===================================================

NOWOŚĆ - ZMIANA STANU PRAWNEGO - ZAKTUALIZOWANY DNIA 02.02.2013R.

===================================================[/scroll]

 

 

Znalazłem chwilę czasu na naniesienie zmian. Szczególnie przypilnowałem załącznik o światłach, oznakowaniu pojazdu długiego, motorowerów kat. prawa jazdy AM. Dla ułatwienia na końcu znajduje się wyciąg z ustawy o kierujących.

Pkt 21A i 21B oraz lampy inne niż trójkątne oczywiście dopilnowane.

 

Wprowadzone zmiany dotyczą głównie warunków technicznych dla pojazdów kierujących z kategorią prawa jazdy A1, B1, AM.

NORCOM_Dz.U.2003.32.262_rozp. warunki techniczne pojazdów_ujednolicony_2013_02_02.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    8

  • Bogusław Maćkowski

    5

  • Grzegorz Łódź

    5

  • danielg539

    4

Jednak wolisz papier

 

Ja również, jakoś mniej oczy łzawią :D, do kibelka kompa nosił nie będę :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Bogusławie :-D co,Pan zrobi z taką ilością pifka,chyba przy następnym szkoleniu,obgadamy to przy meczyku pin ponga ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już wydrukowane

Jednak wolisz papier ??? Obciążyć Go !!!

 

Papier lepszy. Zawsze miałem wzrok jak "sokół", a po 6 latach (2,5 roku oskp) pracy przed monitorem od roku noszę okulary (o,5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 latach (2,5 roku oskp) pracy przed monitorem od roku noszę okulary (o,5)

Więcej w kanale, mniej w internecie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem wzrok jak "sokół", a po 6 latach (2,5 roku oskp) pracy przed monitorem od roku noszę okulary (o,5)

To nie monitor winien tylko stres ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi niezmiernie miło, że chociaż w tak drobny sposób mogę Wam sprawić przyjemność i ułatwić pracę.

Bardzo dziękuję za piwka i podziękowania. Nie wiem jak to nadrobimy przy ping pongu, gdyż nie wiem, czy mnie wyślą na szkolenie, i czy będzie tam stół do ping ponga, gdyż ktoś mi ostatnio opowiadał, że nie będzie to ani Zacisze ani Ciechocinek. Cóż będę uważnie obserwował jeśli pojawi się sygnał o szkoleniu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byłaby okazja wypłacić piwko przy najbliższym zjeździe forumowym... No niestety - mimo, że z Bydgoszczy do Olsztyna rzut beretem, Pan Boguś nie wybiera się :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bogusławie!Dzisiaj przez przypadek znalazłem błąd w najnowszej wersji ujednoliconego Dz.U 32.Chodzi o kierunkowskazy boczne,a dokładniej:

w załączniku nr 6 do rozporządzenia odnośnik 11 pod tabelą brzmi:

 

11) Jeśli kierunkowskazy boczne mają wspólne źródło światła z kierunkowskazami przednimi, to dla zapewnienia dobrej widoczności mogą być zamocowane dwa dodatkowe kierunkowskazy boczne.

 

A według zmiany (Dz.U 34 poz 300 z 2004) powinien brzmieć:

 

„11) Nie wymaga się, jeśli długość pojazdu nie

przekracza 6 m i nie jest on przewidziany do

ciągnięcia przyczepy; jeśli kierunkowskazy

boczne mają wspólne źródło światła z kierunkowskazami

przednimi, to dla zapewnienia

dobrej widoczności mogć byç zamontowane

dwa dodatkowe kierunkowskazy

boczne.”;

D20040300-2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.