Skocz do zawartości

VAT 1 zmiana właściciela


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Klient chce kupić Cinquecento ciężarowe z wpisem VAT 1 w dowodzie rej,czy jako nowy właściciel tego auta wpis VAT 1 zostanie przepisany do nowego dowodu rej bez problemu ,czy będzie musiał robić ponowne badanie na VAT1 ? klient jest płatnikiem VAT ma firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient chce kupić Cinquecento ciężarowe z wpisem VAT 1 w dowodzie rej,czy jako nowy właściciel tego auta wpis VAT 1 zostanie przepisany do nowego dowodu rej bez problemu

Według mnie tak

czy będzie musiał robić ponowne badanie na VAT1

Dla potrzeb US myślę że tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,czy jako nowy właściciel tego auta wpis VAT 1 zostanie przepisany do nowego dowodu rej bez problemu ,czy będzie musiał robić ponowne badanie na VAT1 ?

 

Nawet jeśli zostanie przepisany, to potrzebuje takie kwity do księgowości. Więc badanie musi wykonać ponownie. Tak naprawdę to vaty robi się nie tylko na konkretne auto, ale i na konkretną firmę, bo papiery "znikają" w księgowości i nie idą z autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli zostanie przepisany, to potrzebuje takie kwity do księgowości. Więc badanie musi wykonać ponownie.

 

Przepisany zostanie. A nie wystarczy, żeby wziął sobie duplikat zaświadczenia z OSKP, na której pierwotnie było wykonane badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy, żeby wziął sobie duplikat zaświadczenia z OSKP, na której pierwotnie było wykonane badanie?

 

Trzeba się pytać księgowej, czy może tak być, bo data badanie będzie wcześniejsza niż wciągnięcia auta na ewidencję środków trwałych. To problem księgowy a nie diagnostyczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się pytać księgowej, czy może tak być, bo data badanie będzie wcześniejsza niż wciągnięcia auta na ewidencję środków trwałych.

 

Na zdrowy rozsądek co za różnica? Najważniejsze, że pojazd spełnia VAT. Ale oczywiście księgowa "decyduje" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozsądek co za różnica?

W skarbówce rozsądku szukasz ? :D

Musi mieć zrobione na siebie .

czy może tak być, bo data badanie będzie wcześniejsza niż wciągnięcia auta na ewidencję środków trwałych

Gdzieś coś kiedyś czytałem na temat powstania obowiązku podatkowego itp. ,z tego co pamiętam to można wziąć na firmę jeżeli ta jeszcze nie rozpoczęła działalności .

Tylko pytanie jak podejdzie US gdy zaświadczenie będzie sprzed 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie nie jest przecież imienne

Zastanawiałem się czy nie wziąć w cudzysłów . :D Trzeba było .

Zdaje się że patrzą na daty nabycia i wykonania badania .

 

PS. Nie wiem dlaczego nikt nie napisał :"Kłania się opcja szukaj " . :)

Pisałem już kiedyś o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam standardowo poprosił bym o podstawę prawną ;)

A są na tym forum pracownicy US?

Ja przestałem wnikać w ich przepisy ,chce klient badanie i spełnia warunki to ma(ostatnio jeden to usłyszał) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem wnikać w ich przepisy ,chce klient badanie i spełnia warunki to ma(ostatnio jeden to usłyszał) .

 

Proste - diagnosta i skarbówka będą zadowoleni :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał nie napisał, że Ty będziesz zadowolony, tylko SKP - SKP, czyli Twój szef!!

Napisał że diagnosta , a nie zawsze szefem jest diagnosta (przynajmniej u mnie) .

A nie zawsze szef(kierownik,prezes) jest właścicielem.

Ostatnio się potwierdziło ,to co od dawna mówiłem ,że pracownicy nie wiedzą u kogo pracują . :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce po każdej zmianie właściciela taki pojazd pojawia się jeszcze raz na DBT Vat bo komu chce się szukać papierów w poprzedniej Firmie, przeważnie każdy woli zapłacić te 5 dych i mieć spokoj pomimo tego że adnotacja VAT znajduje się w DR.

A moim zdaniem powinno być inaczej :razz: skoro ma wpis w DR już nikt nie powinien się go czepiać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Przepisany zostanie. A nie wystarczy, żeby wziął sobie duplikat zaświadczenia z OSKP, na której pierwotnie było wykonane badanie?

Jeszce musi wiedzieć, gdzie to wcześniejsze badanie było wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że pracownicy nie wiedzą u kogo pracują
"Warsiawiak"Ty chyba cos walnęłes...40%...a moze 98%... :D:D
A moim zdaniem powinno być inaczej skoro ma wpis w DR już nikt nie powinien się go czepiać
:ok:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy właściciel pojazdu = nowe zaświadczenie na VAT. (mogły przecież w tzw. międzyczasie zajść jakieś zmiany)

VAT w DR już nie musi być wstemplowywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Warsiawiak"Ty chyba cos walnęłes...40%...a moze 98%... :D :D

W jakiej firmie to wiedzą ,ale kto jest właścicielem to już niekoniecznie .

Aaa , i nie "chyba" . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.