Skocz do zawartości

Ducato LKW 2012 - 2 czy 3 lata


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - w Niemczech zarejestrowany na 2-lata jako nowy. Jakie badanie:

- ustalenie danych i pozostawienie 02/2014

- ustalenie danych i podciągnięcie do 3 - 02/2015

- okresowe do pełnych 3 - 02/2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest pytanie do egzaminu, teoretycznie powinien być na 3-lata, na następnym przeglądzie diagnosta będzie główkował i stwierdzi iż termin badania został źle określony, gdyż następny na 2 lata i będzie 4 od daty I -rejestracji, jest to zwykły furgon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ustalenie danych i podciągnięcie do 3 - 02/2015

- okresowe do pełnych 3 - 02/2015

- ???? :shock:

 

Dokładnie. W sensie terminu w ogóle nie ustalasz, skoro w DR jest ważne
- dokładnie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest logiczne i prawidłowe, ponieważ to nie jest termin ustalony badaniem,,,

 

Ale zgodnie z ustawą nie wolno nikomu korygować terminu OBT ustalonego w państwie pochodzenia. Wyjątek stanowi skrócenie terminu i dopasowanie go do naszych wymagań - ale to jest w przepisach wyraźnie opisane. Natomiast wydłużanie terminu nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie lepiej zignorować ten termin i zrobić w/g maszych przepisów

Ale zgodnie z ustawą nie wolno nikomu korygować terminu OBT ustalonego w państwie pochodzenia.

:ok:ok:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie lepiej zignorować ten termin i zrobić w/g maszych przepisów

 

No to wtedy masz możliwość tylko na 2 lata. Do trzech lat się nie dopełnia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to interwał dla N1 w Niemczech to 3-2-2 a nie 2-2-2. Albo błąd w druku lub nie wiadomo na jakiej podstawie obcięto go do 2 /w uwagach czysto/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgodnie z ustawą nie wolno nikomu korygować terminu OBT ustalonego w państwie pochodzenia. Wyjątek stanowi skrócenie terminu i dopasowanie go do naszych wymagań - ale to jest w przepisach wyraźnie opisane. Natomiast wydłużanie terminu nie wchodzi w grę.

 

Jesteś pewien? Przecież pojazdowi z homologacją można dać na 3 od I rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to interwał dla N1 w Niemczech to 3-2-2 a nie 2-2-2

 

Ale od tej zasady są liczne wyjątki kolego - znasz aż tak dobrze ich prawodawstwo w tym zakresie? Pojazdy leasingowe, zarobkowe itd...

 

Przecież pojazdowi z homologacją można dać na 3 od I rejestracji.

O ile tą homologację w DR wpisaną ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak możliwe jest jednak wydłużenie.

 

W moim odczuciu nie.

Wiem, że literalnie przepis napisano na zasadzie "albo to, albo to". Ale od strony funkcjonalnej myślę, że chodziło o konstrukcję taką, że najpierw przepisujesz dane z DR, a dopiero potem odwołujesz się do zapisu art. 81.4.pkt3a.

Wpis w DR ma moc urzędową dla mnie. Ktoś to badanie skrócił - z jakichś tam powodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że literalnie przepis napisano na zasadzie "albo to, albo to". Ale od strony funkcjonalnej myślę, że chodziło o konstrukcję taką, że najpierw przepisujesz dane z DR, a dopiero potem odwołujesz się do zapisu art. 81.4.pkt3a.

Wpis w DR ma moc urzędową dla mnie. Ktoś to badanie skrócił - z jakichś tam powodów...

 

A ja wydłużam :P Zwłaszcza, że ustawodawca wyraźnie zaznaczył, że "nie dłuższy" termin dotyczy tylko przypadku punktu b.

 

14. Termin ważności badania technicznego pojazdu, o którym mowa w ust. 4 pkt 3 lit. b, uznaje się, o ile nie jest dłuższy niż termin ważności badania technicznego ustalany na podstawie ust. 5–10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wydłużasz, tylko zmieniasz termin, a czy masz do tego prawo?

Zwłaszcza jak jest określony?

 

Oczywiście, że mam. Tzn. odwrotnie - nie mam prawa wymagać OBT jeśli pojazd posiada homologację i nie minęły 3 lata od I rejestracji (oczywiście z wyjątkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zapominaj, że pojazd jest zarejestrowany i ma wyznaczony termin następnego badania.

Dodatkowo: ten termin nie koliduje z przepisami polskimi. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zapominaj, że pojazd jest zarejestrowany i ma wyznaczony termin następnego badania.

Dodatkowo: ten termin nie koliduje z przepisami polskimi. :x

 

Nie zapominam, ale ustawodawca tak postanowił, więc czemu miałoby być inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest wyznaczony, z jakiś powodów, a jeżeli jest źle wyznaczony to korekcję niech robią helmuty :x

 

Zgodnie z prawem nie interesuje mnie jak jest wyznaczony (ani czy jest w ogóle), bo u nas do 3 lat nie podlega OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest wyznaczony, z jakiś powodów, a jeżeli jest źle wyznaczony to korekcję niech robią helmuty :x

 

Zgodnie z prawem nie interesuje mnie jak jest wyznaczony (ani czy jest w ogóle), bo u nas do 3 lat nie podlega OBT.

 

Dokładnie tak. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.