Skocz do zawartości

Jakie badanie ?


Janusz S

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem te kolejne dwa przypadki o których piszesz też odnoszą sie do pojazdu który uczestniczył w kolizji

to "lub" i "albo" tylko wymieniają kolejne usterki które mogły powstać(powstały) w wyniku kolizji

No to jesteś w błędzie. Według Ciebie to
w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia
i to
naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu,
nie jest to samo. A skoro tak to po co jest ujęte w przepisie dwa razy?
skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4,

 

lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego

 

To są dwa odmienne przypadki, niestety ,,,

:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia

i to

Cytat:

naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu,

nie jest to samo. A skoro tak to po co jest ujęte w przepisie dwa razy?

 

sam sobie odpowiedziałeś,jeśli było by to samo to było by ujęte tylkoraz w przepisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz S, to co powiesz na przypadek zatrzymania DR Poloneza Trucka, w którym widać skrzywienie ramy (kabina i część ładunkowa są wobec siebie pod niewłaściwym kątem). Policjant wpisuje w skierowanie np. uszkodzenie ramy. Jakie badanie wtedy wykonasz i za ile. I zaznaczam z góry, że uszkodzenie powstałe nie w wyniku kolizji.

Ten przepis powinieneś podzielić tak:

 

skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4,

 

skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz S, to co powiesz na przypadek zatrzymania DR Poloneza Trucka, w którym widać skrzywienie ramy (kabina i część ładunkowa są wobec siebie pod niewłaściwym kątem). Policjant wpisuje w skierowanie np. uszkodzenie ramy. Jakie badanie wtedy wykonasz i za ile. I zaznaczam z góry, że uszkodzenie powstałe nie w wyniku kolizji.

No właśnie:uszkodzenie ramy jak każda inna usterka (chociaż pasowało by coś więcej) a więc DBT-skierowany przez OKRD-warunki techniczne i opłata 20 zł(oczywiście bez względu na wynik badania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnąłem języka u specjalistów i mam jednoznaczną odpowiedź. W tym przypadku będzie badanie, o którym pisałem. Tak jak wspomniałem wcześniej badanie z par. 3.1.2 dotyczy również innych przypadków uszkodzeń elementów nośnych konstrukcji niż tylko po kolizji. Także zarówno w Twoim przypadku jak i w przypadku rzeczonego Poloneza Trucka będzie to to właśnie badanie za 94 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnąłem języka u specjalistów i mam jednoznaczną odpowiedź. W tym przypadku będzie badanie, o którym pisałem. Tak jak wspomniałem wcześniej badanie z par. 3.1.2 dotyczy również innych przypadków uszkodzeń elementów nośnych konstrukcji niż tylko po kolizji. Także zarówno w Twoim przypadku jak i w przypadku rzeczonego Poloneza Trucka będzie to to właśnie badanie za 94 zł.

 

Dzieki Kolego Aboz za zaangażowanie w temacie.Co do opłaty to będzie pewnie sie różnic w zależności od regionu 94 albo 192 zł :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.