Skocz do zawartości

Zagraniczny Dowód Rejestracyjny


kristo96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po aktualizacji programu doszła nowa pozycja "Zagraniczny Dowód Rejestracyjny" do tej pory jak przyjechało auto na pierwszy przegląd to zaznaczałem brak dowodu rejestracyjnego i okienka z nr i kto wydał znikały jeśli się tego nie zaznaczyło to trzeba było wpisać datę pierwszej rejestracji w kraju.Moje pytanie jest odnośnie pola z nr dowodu wstawiamy nr czy "Z" kolega zawsze stawia "Z" jeśli wydaje zaświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było razem z obrazkami przy "Dokumentach w badaniach technicznych - Zaświadczenie z badania i "Z" w rejestrze". :roll:

Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek wpisał tam coś innego oprócz serii i numerów polskich dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiego programu korzystasz, ale w P-cie przy wystawieniu zaświadczenia program sam "Z" wstawia. Poza tym było już to wałkowane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 tylko się nie śmiej :hah:

Pewien stary diagnosta... znaczy wyga co nie... :hah:

robi badanie auta z zagranicy i klika... i klika... i klika... aż się do rubryk z serią i numerem dowodu doklikał, no i zonk, bo po pierwsze nie bardzo wie co trzyma w ręce,

po drugie nie kuma co w tym dokumencie jest serią, a co numerem, ale wie... wie, że będzie wystawiał z takiego badania zaświadczenie i ten fakt należy odznaczyć symbolem Z w rubryce seria i numer dowodu w REJESTRZE!!! ale nie wie gdzie, więc ciśnie to Z byle gdzie.

Traktuje Z na równi z zagranicznym albo innym dokumentem, a nawet ich brakiem.

Natomiast ciekawi mnie jakby postąpił, gdyby nie zachodziła potrzeba wystawienia zaświadczenia???

ZET nie zastępuje serii i numeru dokumentu.

ZET informuje, że do badania na podstawie DR, PC SERIA, NUMER (albo bez tych dokumentów) wydano zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi badanie auta z zagranicy i klika... i klika... i klika... aż się do rubryk z serią i numerem dowodu doklikał, no i zonk, bo po pierwsze nie bardzo wie co trzyma w ręce,

po drugie nie kuma co w tym dokumencie jest serią, a co numerem

 

No to może pierwszy przykład z brzegu :

Co wpisujesz jako serię i nr DR niemieckiego gdy masz auto na badaniu na tablicach zjazdowych (żółty pasek) . Wpisujesz numer i serię z briefu czy z tego różowego zjazdowego :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wnoszący po moich wklejkach program rozpozna.

Ja mam takiego cudaka. :hah:

Ostatnio (z pół roku temu) wymyślili, że w zaświadczeniu w rubryce typ, model za typ domyślnie wskakuje X i jak nie zdelejtujesz tego IKSA to mniej więcej wygląda to tak:

| Marka: Fiat | Typ, model handlowy: X, Panda | Rodzaj pojazdu: osobowy | Nr rejestracyjny: DW12345 |

Nie muszę wspominać co wychodzi w przypadku BMW X3. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick,

Możesz myśleć co chcesz, ale ja nie robię żadnych oficjalnych czynności na SKP bez dowodu lub PC, nawet badań skierowanych przez policję za lusterko zbite,

ani nawet nie słucham bajek, że dowód na komisariacie do odbioru, do godziny 16, jak tylko dostarczy się zaświadczenie.

Tym samym nie wnikam w żadne papiery zjazdowo-przejazdowe i przyporządkowane do nich szemrane tablice rejestracyjne. :cool:

Jest tyle stacji w okolicy, że wybór dowolny. Mam na dość swojej roboty i kombinuję jakby tu wymięknąć z promocji. :hah:

 

Tak Qnick! Mamy ten sam debeściarski program i bardziej zamotanego nie znajdzie na rynku. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym nie wnikam w żadne papiery zjazdowo-przejazdowe i przyporządkowane do nich szemrane tablice rejestracyjne. :cool:

 

A to czemu? Przecież jest oryginalny niemiecki różowy dokument (odpowiednik naszego PC) z oryginalnymi tablicami.

 

Jest tyle stacji w okolicy, że wybór dowolny.

 

I całe szczęście, bo z Twoim podejściem to musiałbym niepotrzebnie dymać do WK po PC i czerwone tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz myśleć co chcesz, ale ja nie robię żadnych oficjalnych czynności na SKP bez dowodu lub PC, nawet badań skierowanych przez policję za lusterko zbite,

 

A co ja mogę myśleć każdy robi żeby było dobrze w jego WK :D lub żeby spokojnie spać.

Ja też nie robię bez DR lub PC a że czasem ten DR jest zagraniczny :-P byle z tablicami się zgadzał. Tablice wyklejane lub kupowane na allegro jakoś wyłapuję bez kłopotu a pisane mazakiem nawet na SKP nie zdążą wjechać od razu azymut do WK (taki lokalny układ WK-SKP oczywiście niepisany)

 

Tak Qnick! Mamy ten sam debeściarski program i bardziej zamotanego nie znajdzie na rynku

To współczuję Ci i oczywiście sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czemu? Przecież jest oryginalny niemiecki różowy dokument (odpowiednik naszego PC) z oryginalnymi tablicami.

Może i oryginalny ja tego nie wiem, ani tego, że to jest odpowiednik naszego Pozwolenia Czasowego.

Wiem natomiast, że oryginalne dokumenty wydają nasze urzędy, a w razie wątpliwości zawsze można dopytać, zadzwonić.

Wiem troszkę na temat okresowego badania technicznego, a mianowicie:

"sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie"

No i mam własną teorię na temat punktu 02 w kolumnie 2 tabeli wymagań dotyczących kontroli.

Mam porównać z dowodem to z dowodem, pozwoleniem czasowym to pozwoleniem czasowym.

I nie chodzi tu o zagraniczne pozwolenie czasowe.

Mam ustalić faktyczne dane pojazdu na podstawie oględzin i badań to ustalam z małym zastrzeżeniem. Do wyżej wymienionych polskich dokumentów to ustalam, bo bez tych dokumentów niemożliwym się staje stwierdzenie bądź nie oczywistych omyłek, co nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i oryginalny ja tego nie wiem, ani tego, że to jest odpowiednik naszego Pozwolenia Czasowego.

Wiem natomiast, że oryginalne dokumenty wydają nasze urzędy, a w razie wątpliwości zawsze można dopytać, zadzwonić.

 

Więc wybrałbym diagnostę, który to wie albo ma minimum chęci i może to sprawdzić choćby w internecie. Sugerujesz, że zagraniczne wydziały komunikacji wydają nieoryginalne dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w P-cie przy wystawieniu zaświadczenia program sam "Z" wstawia.
I można w rubryce nr i seria DR/PC wybrać XX i wpisać numer zagranicznego DR. Ba, można pominąć pierwszą rejestrację w kraju (co prawda drze ryja, że tak nie można, ale WK inaczej nie chce widzieć). Jak do tej pory zero problemów. W najbliższym czasie mam mieć kontrolę, więc dowiem się czy tak ma być :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech jeszcze raz przeczytam sobie:

Więc wybrałbym diagnostę, który to wie albo ma minimum chęci

Nie wiem, nie znam się i nie mam potrzeby na chwilę obecną zgłębiać tej wiedzy.

Nie mam w rejestrze żadnego innego dokumentu niż DR/PC made in PL.

Nie mam żadnych pół powypełnianych iksami. Dotyczy numeru rejestracyjnego, bez tablic, bez numeru itp.

Nie mam żadnych magicznych znaczków zastępujących daty rejestracji.

Nie mam żadnych problemow co wpisać w rubrykę seria i numer dowodu rejestracyjnego.

Nie dotyczą mnie tłumaczenia w papierach "pojazd wyrejestrowano - tablice zdano" z tym co na aucie jest w miejscu przeznaczonym na tablice.

Czy trzeba czegoś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się i nie mam potrzeby na chwilę obecną zgłębiać tej wiedzy.

 

Ciekawe czy Twój pracodawca to popiera. Dziwi mnie takie podejście, zwłaszcza, że pracujesz na prowizji. Ale cóż - mamy wolny rynek - wybieram inną stację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cóż - mamy wolny rynek - wybieram inną stację ;)

Też staram się trafić do urzędu jak w okienku jest pani Jola, bo Zośka to czepliwa zołza. :hah:

(Jakiekolwiek prawdopodobieństwo użytych imion jest całkowicie przypadkowe i niezamierzone.)

 

Dziwi mnie takie podejście, zwłaszcza, że pracujesz na prowizji.

No na prowizji, na prowizji. Pisałem o tym oraz o tym, że:

Chłopie prowizję tylko i źle na niej nie wychodzę pod warunkiem, że badania robię.

Kurde sam siebie cytuję. :hah:

 

Prowizję, a nie jałmużnę. Nie rzucam się na każdy samochód jak jakiś 'gupek'.

Praca jest prosto zorganizowana, klienci z wyszykowanymi autami poumawiani, front robót zaplanowany.

Jest rzesza stałych klientów, pojawiają się nowi, a w przypadku "konkurencyjności" okolicznych stacji nikt nikogo nie zmusza,

aby badania na tej konkretnej robić.

Nie pasuje przy zadymieniu wkręcanie diesla, nie pasuje analiza, że się czepiam, nie znam na papierach... do widzenia.

Nie te czasy przy tylu samochodach tekstami w stylu "już tu więcej nie przyjadę" się przejmować.

Na miejsce takiego bufona są następni najczęściej poleceni przez tych co wyjechali zadowoleni. :P

Owszem, czasem pojawiały się wkręty, zamoty, bomby i zonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ten fakt należy odznaczyć symbolem Z w rubryce seria i numer dowodu w REJESTRZE!!! ale nie wie gdzie, więc ciśnie to Z byle gdzie.

 

Wszystkie programy na rynku to robią z automatu, mimo wpisania czegoś innego w te rubryki.

 

Mało tego - konia z rzędem temu co pokaże diagnostę który wypełnia rubryki w rejestrze. Nauczcie się raz i na zawsze - wy wypełniacie rubryki w programie, a to co jest w rejestrze to dzięki informatykom piszącym program pojawia się w takiej lub innej formie (czy to numery, czy zetki)

 

Witam po aktualizacji programu doszła nowa pozycja "Zagraniczny Dowód Rejestracyjny" do tej pory jak przyjechało auto na pierwszy przegląd to zaznaczałem brak dowodu rejestracyjnego i okienka z nr i kto wydał znikały jeśli się tego nie zaznaczyło to trzeba było wpisać datę pierwszej rejestracji w kraju.Moje pytanie jest odnośnie pola z nr dowodu wstawiamy nr czy "Z" kolega zawsze stawia "Z" jeśli wydaje zaświadczenie?

 

Rubryka ta pojawiła się w Stacji SQL dlatego, że wielu diagnostów deklarowało, że takowy numer będą wpisywać. Ja osobiście nadal zaznaczam brak DR.

Nie wpisujemy żadnych Z. Program robi to automatycznie przy wystawianiu zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym nie wnikam w żadne papiery zjazdowo-przejazdowe i przyporządkowane do nich szemrane tablice rejestracyjne. :cool:

Z takim podejściem to i na oryginalnych tablicach zagranicznych nie powinieneś badania robić. Bo klient po badaniu technicznym odeśle tablice do właściciela, a do WK zaniesie jakieś "szemrane" podróbki. I co wtedy? Przestaniesz uznawać także oryginalne tablice rejestracyjne? Ja takie przypadki już miałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za "capsa", lecz tak to w oryginale szło:

U NAS KUPUJESZ AUTO BEZPOŚREDNIO OD WŁAŚCICIELA POJAZDU – BEZ MARŻY KOMISOWEJ!!! NIE PRZEPŁACAJ!!! NIE DAJ ZAROBIĆ POŚREDNIKOM!!!

PRZYJEDŹ DO NAS BO PUNKT , W KTÓRYM ZNAJDUJE SIĘ NASZA GIEŁDA ZNANY JEST JUŻ OD KILKU DOBRYCH LAT!!! ;-)

*DO ZAKUPU AUTA Z ZAGRANICY AUTO GIEŁDA „P.H.U.” DAJE UBEZPIECZENIE WRAZ Z TABLICAMI – ZA DARMO!!!*

Nasuwają się może i durne pytania:

1.kiedy wprowadzono pojazd do obrotu na teren RP???

2.bez marży komisowej, a co z podatkiem 2%???

(łatwiej i taniej przez komis, ale jak się nie chce brać odpowiedzialności...)

3.fizyczne jak podpisać umowę z klientem zamieszkałym... daleko gdzieś???

4.wraz z jakimi tablicami daje???

5.ciekawe co z dobrowolnym obowiązkowym ubezpieczeniem???

(auto wisi na allegro, że hoho i co... właściciel płaci składki, czy zameldował, że pozbył się wydatku?) :)

--------------------------------------------------

Ja takie przypadki już miałem

A dokładniej to jakie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej to jakie???

 

Czytaj ze zrozumieniem - Kolega pisze przecież, że:

 

klient po badaniu technicznym odeśle tablice do właściciela, a do WK zaniesie jakieś "szemrane" podróbki. I co wtedy?

 

Generalnie ja wiem, że po 13:00 zakup i tym samym spożywanie wyrobów wysokoprocentowych jest dozwolony, ale... :P

Czasami naprawdę trudno za Tobą nadążyć e-eskape :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem

Możesz nie wierzyć, ale staram się jak mogę. :cool:

Mi wyszło, że odesłał oryginały:

Przestaniesz uznawać także oryginalne tablice rejestracyjne? Ja takie przypadki już miałem
Generalnie ja wiem, że po 13:00 zakup i tym samym spożywanie wyrobów wysokoprocentowych jest dozwolony, ale...

Z "ą, ę, ż, ź..." nie ma takiej opcji. :P

... ale co... jest dozwolone, czy są dozwolone? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.