Skocz do zawartości

Pojazd na nieorginalnych tablicach


galancik25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko ,ostatnim czasem przyjechała klientka q7 sprowadzoną z Włoch na nie orginalnych tablicach rejestracyjnych.Zrobiłem okresowy + identyfikacyjny z usterką i negatywem ze względu tablice rejestracyjne nielegalizowane.Klientka poszła do urzędu komunikacji dostała próbne tablice zrobiłem spr .usterek i dałem dodatkowe usterki zostały usuniete.UK nie chce jej zarejestrować gdyż chce okresowe bo ident chce teraz a dodatkowe

a przecież nie można połączyć dodatkowy+ ident.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem spr .usterek i dałem dodatkowe usterki zostały usuniete

Zrobiłeś błąd :( Jest to nadal badanie okresowe(poz.2.10 tabeli opłat)-ponowne sprawdzenie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich przypadkach od razu wysyłam po PC i TC. Po co kasować klienta dodatkowo za usterkę. Robisz jedno badanie i nie ma problemów z WK. I tak jak napisał

Zrobiłeś błąd :( Jest to nadal badanie okresowe(poz.2.10 tabeli opłat)-ponowne sprawdzenie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tAK TYLKO SZKOPUŁ W TYM ŻE TAK POWIEDZUIAŁEM KLIENTCE I SAMA CHCIAŁA ABY TAK ZROBIĆ MÓWUIŁEM ŻE DOJDZIE OPŁATA DODATKOWA

 

[ Dodano: 19-09-2013, 11:41 ]

TAK NAPISAŁEM 2.10 U MNIE W PROGRAMIE :WSZYSTKICH USTEREK ŁACZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO SZKOPUŁ W TYM ŻE TAK POWIEDZUIAŁEM KLIENTCE I SAMA CHCIAŁA ABY TAK ZROBIĆ MÓWUIŁEM ŻE DOJDZIE OPŁATA DODATKOWA

Wszystko się zgadza tylko rodzaj badania to OKRESOWE!!!!!!!Klientka zapłaci dodatkowo 20zł.

Taka mała uwaga-to nie klient decyduje jak masz coś zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dodatkowe

a przecież nie można połączyć dodatkowy+ ident.

wejdź na badanie które określiłeś jako dodatkowe zrób korektę na okresowe badanie - ponowne sprawdzenie usterek (poz.2.10 tabeli opłat)-ponowne sprawdzenie...) i wg. mnie powinni uznać w WK. Dodatkowo w uwagach robię adnotację "Badanie okresowe - ponowne sprawdzenie usterek do badania okresowego nr ... z dnia...". Chociaż najpierw telefon do WK bym wykonał przeprosił za błąd i spytał czy jeżeli tak zrobię to będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce jej zarejestrować gdyż chce okresowe bo ident chce teraz a dodatkowe

Miałem podobny problem,,,

od razu wysyłam po PC i TC. Po co kasować klienta dodatkowo za usterkę.

Choćby po to, by nie poszedł na inną skp ,,,

Zrobiłeś błąd :( Jest to nadal badanie okresowe

Nie pomyślałeś tylko, że mamy różne programy na skp i na niektórych robiąc ponowne sprawdzenie nie można wymusić badania okresowego,,,

,być może "galancik25" ma jeden z takich programów,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałeś tylko, że mamy różne programy na skp i na niektórych robiąc ponowne sprawdzenie nie można wymusić badania okresowego,,,

,być może "galancik25" ma jeden z takich programów,,,

Nie pomyślałem :)

Ale moim zdaniem program musi być zgodny z dz.u.poz.996

 

6. Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w których stwierdzono usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia dokonuje

stacja, w której te usterki stwierdzono. Po wykonaniu badania polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów uprawniony diagnosta, po stwierdzeniu, że wszystkie usterki zostały usunięte, wpisuje do dowodu rejestracyjnego

kolejny termin okresowego badania technicznego. Termin ten jest liczony, począwszy od daty przeprowadzenia badania, w którym stwierdzono te usterki.

 

Jeśli tak nie jest to jak określić NTOBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze to bardziej obrazowo przecież pierwszy przegląd pojazdu sprowadzonego z zagranicy traktujemy jak okresowy no oczywiście plus identyfikacja.W okresowym kierujemy się 966 więc czemu niby na wniosek klienta nie można zrobić okresowego z wynikiem negatywnym (są różni ludzie :) ) więc robimy negatyw tablice nielegalizowane i wydaje zaświadczenia.Po otrzymaniu próbnych robię spr.usterek 2.10, i dopuszczam pojazd

za datę badania data z spr.usterek a termin do daty pierwszego kontaktu:)

przecież w cenniku nie zawarto dokument identyfikacyjny czyli nie jest odrębny.natomiast jest powiązany z okresowym.A tak na marginesie pan z UK douczył się ,zadzwonił i przeprosił czyli myślę że było dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonił i przeprosił czyli myślę że było dobrze

Moim zdaniem nie było dobrze. Ponowne sprawdzenie pojazdu w którym stwierdziłeś usterki nie jest badaniem "Dodatkowym" , tylko dokończeniem okresowego, i tak powinieneś określić to badanie , jako"OKRESOWE".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne sprawdzenie pojazdu w którym stwierdziłeś usterki nie jest badaniem "Dodatkowym" , tylko dokończeniem okresowego, i tak powinieneś określić to badanie , jako"OKRESOWE".

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze to bardziej obrazowo przecież pierwszy przegląd pojazdu sprowadzonego z zagranicy traktujemy jak okresowy no oczywiście plus identyfikacja.W okresowym kierujemy się 966 więc czemu niby na wniosek klienta nie można zrobić okresowego z wynikiem negatywnym (są różni ludzie :) ) więc robimy negatyw tablice nielegalizowane i wydaje zaświadczenia.Po otrzymaniu próbnych robię spr.usterek 2.10, i dopuszczam pojazd

za datę badania data z spr.usterek a termin do daty pierwszego kontaktu:)

przecież w cenniku nie zawarto dokument identyfikacyjny czyli nie jest odrębny.natomiast jest powiązany z okresowym.A tak na marginesie pan z UK douczył się ,zadzwonił i przeprosił czyli myślę że było dobrze :)

 

1379499097_ub4a7g_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu wysyłam po PC i TC. Po co kasować klienta dodatkowo za usterkę.
Choćby po to, by nie poszedł na inną skp ,,,
I dlatego staram się właśnie takich OSKP unikać i do tego namawiam znajomych. Sorki że wpie#@$ się w wątek ale czasem mam wrażenie że na SKP liczy się tylko zarobek i nieważne czy pojazd sprawny czy nie, ważne żeby przejechał przez kanał o własnych siłach i opłacono za BT. W sumie to drugie ważniejsze. Z resztą niech się buja klient sam.

Ale żeby dodać otuchy to są i stacje że jak zajdziesz to powiedzą co i jak, gdzie się udać aby szybko załatwić sprawy, jak podejść do tematów nietypowych mimo że oznacza to zarobek dla innej OSKP, nawet przed upływem OBT można zajechać i za parę zł (przysłowiowe piwo) przejrzeć auto na trzepakach (wiadomo że najbardziej w naszym kraju dostaje zawieszenie).

 

Do zeszłego roku robiłem OBT na jednej OSKP (10-11 pojazdów). Jednak ostatnio zaczynam robić na różnych SKP i patrzę gdzie:

- bardziej kumaty w przepisach diagnosta który nie robi z tego tajemnicy,

- lepiej przejrzy auto (od tego co on wyłapie jednak zależy w jakimś stopniu moje bezpieczeństwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas taka zasada, że jak od razu widać, że będzie N (tablice, tabliczka, pęknięta szyba) to klient jest informowany co i jak i ma wybór, albo badanie, albo najpierw dopełni formalności.

 

Jeśli wyjdzie coś w trakcie, no to niestety charytatywnie nie pracujemy, N i opłata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikita_Bennet, nie rozumiem o co się ciskasz. Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Jak wszystko gra tzn. DR i TR zagraniczne są w komplecie to robię OBT+DIP z marszu. W innym wypadku proszę klienta żeby załatwił PC i TC, bo i tak to musi zrobić, a ja w tym czasie zbieram dane do DIP-a. Klient przyjeżdża "na gotowca", nie musi czekać i nie płaci za usterkę dodatkowych 20 zł. Czyli, że co? Gonię za kasą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikita_Bennet, nie rozumiem o co się ciskasz.

Źle go zrozumiałeś, Jego oburzyło moje stwierdzenie,,,

cytat"Choćby po to, by nie poszedł na inną skp "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikita_Bennet, nie rozumiem o co się ciskasz.

Źle go zrozumiałeś, jego oburzyło moje stwierdzenie,,,

cytat"Choćby po to, by nie poszedł na inną skp "

A co w tym dziwnego i oburzającego? SKP to biznes i musi zarabiać na siebie, na mnie i właściciela. Jak mi będą z błahych przyczyn klienci odpływać, to będę musiał roboty szukać. Stwierdzenie adekwatne do realiów. Poza tym chyba działanie jakie opisałem to najnormalniejsze pójście klientowi na rękę, więc w czym rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chyba działanie jakie opisałem to najnormalniejsze pójście klientowi na rękę, więc w czym rzecz.

Mogłeś powiedzieć, to że odeślesz klienta nic nie pisząc w rejestrze podczas październikowych szkoleń, kiedy to WK były nabuzowane na szkoleniu ogólnopolskim, to byś usłyszał jakie to normalne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś powiedzieć, to że odeślesz klienta nic nie pisząc w rejestrze podczas październikowych szkoleń, kiedy to WK były nabuzowane na szkoleniu ogólnopolskim, to byś usłyszał jakie to normalne ,,,

 

A dlaczego? Przecież badanie nawet się nie zaczęło, to co pisać w rejestrze. Jak zacznie badanie to i owszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikita_Bennet, nie rozumiem o co się ciskasz.

Źle go zrozumiałeś, Jego oburzyło moje stwierdzenie,,,cytat"Choćby po to, by nie poszedł na inną skp "

dokładnie. A to że SKP/OSKP to biznes to każdy wie (rzadko dane pieczęci nagłówkowej SKP a dane diagnosty są zbieżne). Zresztą to biznes w którym liczy się klient który wraca a diagnostom raczej zależy na kliencie uświadomionym niż takim który przyjedzie złomem na "pocztę" i diagnosta kiepsko sypia bo szef go ciśnie czemu nie podbija DR w złomach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przed badaniem uświadamiam klienta. Czasem mówię, żeby zrobił tak czy inaczej. Ja śpię spokojnie, a i klient ma wszystko jak należy. Ostatnio w czasie kontroli musiałem dać negata. Klienci od samego początku wiedzieli, że w razie "W" zawsze mogą zrezygnować z badania ale nie chcieli. Na poprawce kolega się dowiedział, że są bardzo zadowoleni z profesjonalnej obsługi i że będą do nas przyjeżdżać. Czyli, że można budować dobre relacje z klientem w oparciu o uczciwość, a jednocześnie nie narażać go na nadmierne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież badanie nawet się nie zaczęło, to co pisać w rejestrze.

Wiesz doskonale, że jak ktoś bardzo chce to i definicję początku badania stworzy sobie pod potrzebę.

Wtedy na przykład, zdaniem WK, badanie miało się rozpocząć od wpisania danych pojazdu do rejestru, jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.