Skocz do zawartości

Przyczepa bez błotników i chlapaczy


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Klient posiada starą przyczepę fabrycznie bez błotników no i chlapaczy. Koła wystają poza obrys wywrotki. Czy można cos takiego dopuścić do ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Może jednak TAK, ale najpierw trzeba by dokładnie oglądnąć ta przyczepę, bo:

10) w błotniki lub inne elementy nadwozia lub podwozia, o szerokości nie mniejszej niż szerokość opony, a w przypadku

kół bliźniaczych – nie mniejszej niż odległość między zewnętrznymi krawędziami opon; przy czym błotniki samochodu

osobowego i motocykla, przy masie własnej pojazdu, powinny odpowiadać następującym warunkom:

a) kąt opasania koła przez błotnik powinien być taki, aby obejmował co najmniej z przodu 30° i z tyłu 50° od pionowej

płaszczyzny przechodzącej przez oś koła,

b) odległość między zewnętrzną krawędzią błotnika a osią koła w wymaganym kącie opasania nie może być większa

niż dwukrotna wartość statycznego promienia opony,

c) najniższy punkt tylnej krawędzi błotnika lub innego elementu pełniącego jego funkcję znajdujący się w płaszczyźnie

symetrii opony nie może znajdować się wyżej niż 150 mm ponad poziomą płaszczyzną przechodzącą

przez oś koła,

d) błotników nie wymaga się w pojeździe nietypowej konstrukcji;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Podepnę się pod ten temat ponieważ mam klijenta któremu zabrał Policjant DR za nakładki na nadkolach w samochodzie terenowym , które zasłaniają oponę -Policjant stwierdził że są za szerokie, właściciel twierdzi że kupił je w sklepie do tego modelu, jak tu podejść do sprawy i gdzie mogę znaleźć przepis interpretujący te wymiary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat ponieważ mam klijenta któremu zabrał Policjant DR za nakładki na nadkolach w samochodzie terenowym , które zasłaniają oponę -Policjant stwierdził że są za szerokie, właściciel twierdzi że kupił je w sklepie do tego modelu, jak tu podejść do sprawy i gdzie mogę znaleźć przepis interpretujący te wymiary ?

 

poz. 951 § 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się: pkt. 10 i 11.

 

Ty poważnie pytasz?? jako diagnosta czy właściciel pojazdu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem jako diagnosta ,klijent twierdził że nakładki są większe i zasłaniają opony, w rzeczywistości opony wystają a w pokwitowaniu ma wpis "pojazd niezgodny z warunkami technicznymi" czyli na początku zostałem wprowadzony w błąd bo szukałem ograniczeń szerokości nakładek a tu po prostu mu opony wystają dlatego zabrał policjant DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to właśnie jest, jak się wierzy klientowi...

Marek1, a czym się kierować jak policjant napisał:

"pojazd niezgodny z warunkami technicznymi"

Uważam, ,że obligatoryjnie policjant powinien w sposób jednoznaczny okreslać stwierdzone usterki najlepiej przy pomocy kodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej przy pomocy kodów.

 

Do tego to daaaaleka droga - na razie ani podział ani kody policjanta nie obowiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba posłuchać klienta,tylko wtedy może być

I tak to właśnie jest, jak się wierzy klientowi... :evil:
Zostaje sprawdzić wszystko :evil: pytanie za ile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.