Skocz do zawartości

PW ZA BRAK BADAŃ


ANDRZEJ76

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,proszę o pomoc.Przyjeżdża na SKP Pojazd skierowany przez ORD za brak OBT.

Wynik badania negatywny.Wydaję zaświadczenie.Po dwóch dniach wraca na ponowne sprawdzenie usterek.Wynik badania pozytywny.Mam pytanie,czy do Wydz.Komun.wydajemy tylko zaświadczenie z ponownego sprawdzenia usterek z wynikiem pozytywnym,czy dwa zaświadczenia(to z wynikiem negatywnym też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydajemy tylko zaświadczenie z ponownego sprawdzenia usterek z wynikiem pozytywnym,

:ok

zaświadczwenie z N klient dostał już wcześniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz zaświadczenie z "poprawkowego" przecież to też jest rodzaj badania okresowe po co dodatkowo zaświadczenie z poprzedniego badania dawać. Jedyne o czym pamiętać trzeba to wyznaczyć NTBT od negatywa i ew. w uwagach zamieścić info o tym że to poprawkowe badanie.

 

[ Dodano: 24-09-2013, 10:23 ]

zaświadczwenie z N klient dostał już wcześniej

 

To też. Dodatkowo ja przy poprawce zabieram sobie zaświadczenie z N jak klient ma i chce oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ew. w uwagach zamieścić info o tym że to poprawkowe badanie.

 

Zmień na program ,który z automatu wpisuje taką regułkę ,w której jest jeszcze umieszczony nr.w rejestrze i data badania którego ta poprawka dotyczy :)

 

Wiem, wiem D....S górą ;):-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mień na program ,który z automatu wpisuje taką regułkę ,w której jest jeszcze umieszczony nr.w rejestrze i data badania którego ta poprawka dotyczy :)
Są programy w których można edytować wpisy :P Tak nawiasem mówiąc do każdego poprawkowego wpisuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabieram sobie zaświadczenie z N jak klient ma i chce oddać.

Spróbowałby nie mieć,,,

program ,który z automatu wpisuje taką regułkę

A potem mamy problem w WK przy wymianie DR, bo to nie okresowe. Wszystkie programy mają plusy i minusy, niestety ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem mamy problem w WK przy wymianie DR, bo to nie okresowe.

 

A niby jakie ?

Co jest napisane na zaświadczeniu?-termin nbt jest,jest ;data bt jest jest;jakie bt jest ,jest(okresowe)

to co, może byc taki zapis w uwagach ,czy nie??

 

Nie miałem jeszcze :P problemu w związku z takim wpisem na zaswiadczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli jak w uwagach wpiszę ze wykonano badanie poprawkowe do badania nr........

i dopiszę Pokwitowanie z policji nr.........,oraz że ustała przyczyna zatrzymanie DR to będzie wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wpisuję nr negatywnego badania w poprawkę, bo one i tak w rejestrze występują po sobie dla danego pojazdu. Kontrolerzy z TDT-u uznali, że tak jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co, może byc taki zapis w uwagach ,czy nie??

W uwagach może być praktycznie wszystko i jeśli badanie jest okresowe to ok. Miałem na myśli programy, które przy poprawkowym nie pozwalają na rodzaj badania "okresowe", co w przypadku braku miejsca w DR, stwarza problemy w WK. Tak ma np.TuVpol,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam wątpliwości co do "organu", który ma wyznaczać tendencje w pracy diagnosty.

Sami przecież mówią, że są tylko od wyposażenia, a od interpretacji prawa jest np. starostwo :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w zaświadczeniu w rubryce rodzaj badania wyskakuje Ponowne Sprawdzenie Usterek a nie badanie okresowe.Czy w Wydz.Kom. nie przyczepią się że nie jest to BO tylko ponowne sprawdzenie usterek?Przypominam że DR został zatrzymany przez ORD za brak aktualnych BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Wydz.Kom. nie przyczepią się że nie jest to BO

Dokładnie o tym tu mówimy, że się przyczepią, czy słusznie to już inna sprawa,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem D....S górą

 

No jest po prostu zaje...ty :lol::lol: przynajmniej ćwiczę pisanie na klawiaturze i szybkie klikanie myszką :lol::lol::lol::lol:

 

Spróbowałby nie mieć,,,

I co mu zrobisz jak nie ma a poza tym czy wynika z jakiegoś przepisu że musi mieć to zaświadczenie na poprawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest po prostu zaje...ty

Czyli można stworzyć dobry program ?

 

I co mu zrobisz jak nie ma

Spytam, czy nie ma większych zmartwień ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w zaświadczeniu w rubryce rodzaj badania wyskakuje Ponowne Sprawdzenie Usterek a nie badanie okresowe.Czy w Wydz.Kom. nie przyczepią się że nie jest to BO tylko ponowne sprawdzenie usterek?Przypominam że DR został zatrzymany przez ORD za brak aktualnych BT.

 

[Miałem na myśli programy, które przy poprawkowym nie pozwalają na rodzaj badania "okresowe", co w przypadku braku miejsca w DR, stwarza problemy w WK. Tak ma np.TuVpol,,,

 

I dobrze że w tym wypadku WK się "czepia" ,bo nie ma badania:" ponowne sprawdzenie usterek"

jest tylko OKRESOWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu ma być OBT czy ponowne sprawdzenie usterek,bo ja zrobiłem okresowe z negatywnym wynikiem a jak przyjechał po dwóch dniach to ponowne sprawdzenie usterek z wynikiem pozytywnym i z takim zaświadczeniem(ponowne sprawdzenie usterek) go wysłałem do WK.Teraz nie wiem czy WK się przyczepi czy bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rubryce zaświadczenia Rodzaj badania, czynności: powinno widnieć okresowe,

a cała reszta jak wolna wola na drugiej części zaświadczenia pod pozycją 1. UWAGI***** typu: wykonano, sprawdzono... usunięcie usterek z badania okresowego przeprowadzonego w dniu... nr w rejestrze... itp.

 

Ponowne sprawdzenie usterek?

Jakoś nie po polskiemu to ponowne... ponowne sprawdzenie, czy usterki ponowne.

Brzmi tak jakby usterki wystąpiły ponowny raz i ponowny raz należy je sprawdzać.

Wiemy o co chodzi, ale ktoś może nie wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobiłem zle wystawiając w zaświadczeniu rodzaj badania: Ponowne sprawdzenie usterek?

 

Pewnie że źle bo nie ma takiego badania jak "ponowne sprawdzenie usterek" ile razy trzeba powtarzać że badania dzielą się na okresowe i dodatkowe i nic więcej :razz: (no jeszcze jest badanie zgodności dla zabytku). I tak to jest jak w programach takie cuda wypisują potem mamy takie kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumię,przecież ja za pierwszym razem zrobiłem okresowe tylko z wynikiem negatywnym.Według mnie zrobiłem dobrze jak przyjechał po dwóch dniach to zrobiłem ponowne sprawdzenie usterek a w uwagach zapisałem że dotyczy BO z dnia .... i numer.....!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.