Skocz do zawartości

PW ZA BRAK BADAŃ


ANDRZEJ76

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem ponowne sprawdzenie usterek
W rubryce zaświadczenia Rodzaj badania' date=' czynności: powinno widnieć okresowe,[/quote']
Pewnie że źle bo nie ma takiego badania jak "ponowne sprawdzenie usterek" ile razy trzeba powtarzać że badania dzielą się na okresowe i dodatkowe i
Powinieneś wpisać okresowe - badanie poprawkowe jest nadal okresowym.
ja wpisuję Badanie okresowe - ponowne sprawdzenie usterek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowne sprawdzenie usterek

No okej trza to było systemem bikera100 poprzedzić Rodzaj badania, czynności: okresowe - sprawdzenie usterek i by była jasność w temacie, a tak masz babo placek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumię,przecież ja za pierwszym razem zrobiłem okresowe tylko z wynikiem negatywnym.

To zrozum, że badanie okresowe z wynikiem negatywnym jest badaniem niedokończonym, które może trwać do 14 dni ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumię,przecież ja za pierwszym razem zrobiłem okresowe tylko z wynikiem negatywnym.Według mnie zrobiłem dobrze jak przyjechał po dwóch dniach to zrobiłem ponowne sprawdzenie usterek a w uwagach zapisałem że dotyczy BO z dnia .... i numer.....!

Wszystko się zgadza.Tylko tu chodzi o zaświadczenie.Tam gdzie masz rodzaj badania powinno być OKRESOWE,a nie ponowne sprawdzenie.....A to dlatego,że zgodnie z ustawą

badania techniczne dzieli się na okresowe,dodatkowe i zgodności.....Ustawa więcej rodzajów badań technicznych nie przewiduje :) Dlatego niepoprawne jest napisanie w zaświadczeniu rodzaj badania-ponowne sprawdzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na Patronacie w którym nie ma takiej pozycji jak okresowe- sprawdzenie usterek.

Jest albo okresowe albo ponowne sprawdzenie usterek.

Nie ma nawet Dodatkowe skierowane przez ORD za brak badań technicznych!!! bo takie powinienem zrobić jak przyjechał z pokwitowaniem z Policji za brak OBT.

Dlatego się zakręciłem i zrobiłem Okresowe a pózniej ponowne sprawdzenie usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skierowane przez ORD za brak badań technicznych!!!

 

Policja nie kieruje na OBT, bo na takie badanie skierować się nie da. Policja tylko zatrzymuje DR z powodu braku ważnego OBT.

 

Jest albo okresowe

 

I takie powinieneś wpisać. Natomiast w uwagach można dodać, że chodzi o ponowne sprawdzenie usterek wykrytych na badaniu okresowym z dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na Patronacie

Po pierwsze na Patronacie można sobie swobodnie tworzyć słowniki,

po drugie , za brak badań policja zatrzymuje DR a nie kieruje na DBT,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Policja nie kieruje na DBT,ale jak klient przyjezdza z pokwitowaniem z Policji to według mnie robimy najpierw dodatkowe a nie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak klient przyjezdza z pokwitowaniem z Policji to według mnie robimy najpierw dodatkowe a nie okresowe.

A możesz podać jakie to badanie z tabeli opłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się zakręciłem i zrobiłem Okresowe a pózniej ponowne sprawdzenie usterek.
Nic sie nie zakręciles.Zrobiłes dobrze.
Natomiast w uwagach można dodać' date=' że chodzi o ponowne sprawdzenie usterek wykrytych na badaniu okresowym z dnia...[/quote'] :ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Policja nie kieruje na DBT,ale jak klient przyjezdza z pokwitowaniem z Policji to według mnie robimy najpierw dodatkowe a nie okresowe.

 

Bardzo się mylisz. Skoro pojazd nie został skierowany na DBT to jakie badanie dodatkowe chcesz wykonać? Masz wykonać OBT, bo to było powodem zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się zakręciłem i zrobiłem Okresowe a pózniej ponowne sprawdzenie usterek.
Nic sie nie zakręciles.Zrobiłes dobrze.

 

 

Z jednym wyjątkiem, a mianowicie, przed "ponowne sprawdzenie usterek" powinieneś wpisać OKRESOWE, co w patronacie jest możliwe :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mianowicie, przed "ponowne sprawdzenie usterek" powinieneś wpisać OKRESOWE, co w patronacie jest możliwe

 

 

[ Dodano: 24-09-2013, 19:43 ]

Dokładnie na Patronacie w którym nie ma takiej pozycji jak okresowe- sprawdzenie usterek.

 

wchodzisz w zakładkę nr 6, klikasz na rodzaj badania i edycja słownika, możesz dopisać do istniejącego rodzaju lub sformułować własny rodzaj badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub sformułować własny rodzaj badania

8/

W programie D..S dopisałem "badanie koguta" ,ale na zaświadczeniu nie może być nic innego poza tym co określa PoRD

 

przed "ponowne sprawdzenie usterek" powinieneś wpisać OKRESOWE

Ma być samo "okresowe "

Czy jest taki rodzaj bt-"okresowe,ponowne sprawdzenie usterek"??? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma takiego badania jak "ponowne sprawdzenie usterek" ile razy trzeba powtarzać że badania dzielą się na okresowe i dodatkowe i nic więcej

I my z Qnickiem tak właśnie mamy nie na Patronacie. :-P

ja wpisuję Badanie okresowe - ponowne sprawdzenie usterek.

A nie ładniej byłoby: "badanie okresowe ponowne – sprawdzenie usterek".

To zrozum, że badanie okresowe z wynikiem negatywnym jest badaniem niedokończonym, które może trwać do 14 dni ,,,

Ta, niedokończonym. :hah:

Badanie okresowe skończyło się i KONIEC!!!

Skończyło się wpisem do rejestru.

Skończyło się wynikiem.

Skończyło się zaświadczeniem.

Skończyło się zapłatą.

Skończyło się brakiem opłaty ewidencyjnej.

Skończyło się nie wysłaniem do CEP.

I nie ma żadnego obowiązku "dokańczania badania" ani w stacji, która stwierdziła usterki, ani w terminie 14 dni!!!

To, że pojazd wraca na "naszą" stację w ciągu dwóch tygodni obliguje do ograniczenia czynności kontrolnych

"okresowego badania" w zakresie li tylko sprawdzenia usunięcia stwierdzonych usterek,

zastosowaniu odpowiednich cen i w razie "P" wyznaczeniu terminu liczonego wiadomo jak.

Natomiast po terminie, albo w innej stacji okresowe zaś.

I bez końca tak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.