Skocz do zawartości

Taki sobie ŻUK


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Ogromna prośba o informacje o tym samochodzie.

To podobno "oryginał" przynajmniej tak twierdzi użytkownik, lecz bardziej wygląda na samoróbkę.

Podobnie jak z tym znakiem na masce "przewóz dzieci do szkoły", że to funkcjonowało pod numerem ZMYN73? jako GIMBUS.

Temat siedzeń tyłem.

Jeden dwuosobowa kanapka wyjęta na potrzeby renowacji podobno.

Pasy bezpieczeństwa tylko na przednich fotelach.

W sumie młody rocznik, a masakra jakaś... :?

5ae1a5c0ace31_uk4.JPG.4e04aaf06a358460a190310793659fc8.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy bezpieczeństwa tylko na przednich fotelach.

Moim zdaniem skoro data pierwszej rej.tego pojazdu to październik 1997 to pasy bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach skierowanych do przodu muszą być

 

7) w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa:

b) na siedzeniach innych niż przednie, skierowanych do przodu; warunek stosuje się do samochodu

osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r. i do pojazdu

zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 20 października 2007 r.

 

8) w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia; przepis stosuje się do:

b) siedzeń innych niż przednie - w samochodach osobowych zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30

czerwca 1993 r.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pomogłem naprawdę (...)

Oj powaga biker100, nie zawsze trącam cynikiem. ;)

 

b) na siedzeniach innych niż przednie , skierowanych do przodu; warunek stosuje się do samochodu

osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r. i do pojazdu

zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 20 października 2007 r.

Szacun Grzegorz Łódź, ale ni cholery tego przecinka po innych niż przednie nie kumam i za pioruna nie wiem czy siedzenia tyłem wolno mieć.

Podobnie było w temacie "Straż Miejska" odnośnie zydelków jak to DARIO64 określił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i za pioruna nie wiem czy siedzenia tyłem wolno mieć

Moim zdaniem w tym przypadku wolno,ponieważ data pierwszej rejestracji tego pojazdu to październik 1997-ale mogę się mylić :?

 

2a)30) siedzenia nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy. Za siedzenia skierowane bokiem do kierunku jazdy

uważa się takie, których pionowa środkowa płaszczyzna wzdłużna tworzy kąt nie mniejszy niż 10° z pionową środkową

płaszczyzną wzdłużną pojazdu. Przepis nie dotyczy pojazdu zarejestrowanego przed dniem 20 października

2007 r., pojazdu pogotowia ratunkowego, motoroweru, motocykla, pojazdu czterokołowego oraz samochodu ciężarowego,

ciągnika samochodowego, samochodu specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 3,5 t,

autobusu z miejscami dla pasażerów stojących, a także zarejestrowanego po raz pierwszy do dnia 20 października

2010 r. autobusu o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 10 t, w którym siedzenia skierowane bokiem do kierunku

jazdy są skupione w tyle pojazdu w celu utworzenia zintegrowanej kanapy o najwyżej 10 miejscach siedzących;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioruna nie wiem czy siedzenia tyłem wolno mieć.

 

Wolno, nie wolno tylko mieć bokiem ustawionych do kierunku jazdy i to w zależności oddaty rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno, nie wolno tylko mieć bokiem ustawionych do kierunku jazdy i to w zależności oddaty rejestracji.

Można i tak interpretować ten przepis :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie.

Osobiście "dżaźnią" mnie takie samoróbki. Bo Żuk powinien być taki jak biker100 zapodał, czyli pasażerowie pousadzani przodem,

a ja mam ławeczkę tyłem i zapomnij o pasach by tułów opinały... ze słupka dyndają sobie... może pomontować biodrowe :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.