Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

blakop

Rejestracja badawcza - podstawy

Polecane posty

blakop

Jak w temacie.

Jakie dokumenty są wymagane do złożenia wniosku o rejestrację czasową - badawczą.

??

 

No i kto składa taki wniosek i gdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Ano wraca, bo pojawił się problem dopuszczeń jednostkowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Ale ja nie pytam o dopuszczenie jednostkowe tylko o rejestrację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100
Ale ja nie pytam o dopuszczenie jednostkowe tylko o rejestrację...
no tak, przepraszam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Jakie dokumenty są wymagane do złożenia wniosku o rejestrację czasową - badawczą.

 

Wymienione w art. 72 :P

 

No i kto składa taki wniosek i gdzie :)

 

Jednostka uprawniona lub jednostka badawcza producenta pojazdu w urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania właściciela pojazdu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100
No i kto składa taki wniosek i gdzie :)

PORD Art. 74. 1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne.

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

1) z urzędu - po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu;

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

a) wywozu pojazdu za granicę,

b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

3) (81) na wniosek jednostki uprawnionej lub jednostki badawczej producenta pojazdu, przedmiotu wyposażenia lub części - w celu umożliwienia odpowiednich badań;

 

A co z ustępem 3? Pewnie stąd pytanie blakopa - czy dobrze trafiłem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
A co z ustępem 3? Pewnie stąd pytanie blakopa - czy dobrze trafiłem??

 

Chyba źle trafiłeś, bo ustęp 3 mówi tylko o terminach, a to nic do sprawy nie wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100
Chyba źle trafiłeś
bardzo źle nie wiem dlaczego zamiast 3) widziałem 3. :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop
Wymienione w art. 72 :P

 

Które dokładnie to by były dokumenty Michał? Możesz przytoczyć konkretnie?

Pracuję w firmie zabudowującej pojazdy. Siedziba mojej firmy to powiedzmy... Bydgoszcz.

Dealer pojazdu z Łodzi zwrócił się do mnie o zabudowę podwozia pojazdu dla klienta.

 

To jeszcze raz - kto składa wniosek i gdzie z jakimi dokładnie dokumentami. Słucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
To jeszcze raz - kto składa wniosek i gdzie z jakimi dokładnie dokumentami. Słucham.

 

Składa jednostka uprawniona lub jednostka badawcza producenta pojazdu. Urzędem właściwym jest WK właściwe ze względu na miejsce zamieszkania właściciela (nie jednostki, chyba, że jednostka jest właścicielem).

 

Dokumenty wszystkie wymienione w art. 72, a logika wskazywałaby, że BT czy "homologację" można pominąć. Natomiast pozostałe, jak chociażby dowód własności, muszą być. Od razu powstaje pytanie jaką formę przyjmie dowód własności jeśli właścicielem jest producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Od razu powstaje pytanie jaką formę przyjmie dowód własności jeśli właścicielem jest producent.

Zapewne przyjmie formę oświadczenia :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Dowód własności czego?? Na razie mamy tylko pojazd niekompletny. Nie POJAZD.

Czyje dane będą na wniosku? Jednostki badawczej? Właściciela? A czyje dane będą na tym PCW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Dowód własności czego?? Na razie mamy tylko pojazd niekompletny. Nie POJAZD.

 

Pojazd niekompletny to również pojazd. Nie wiem skąd przeświadczenie, że niekompletność odbiera mu cechy pojazdu. Tak więc dowód własności pojazdu (niekompletnego).

 

Czyje dane będą na wniosku? Jednostki badawczej? Właściciela?

 

Co prawda wzór wniosku przewiduje właściciela pojazdu, ale myślę, że powinny znaleźć się też dane wnioskodawcy, czyli posiadacza (jednostki)

 

A czyje dane będą na tym PCW?

 

Literalnie powinny znaleźć się dane posiadacza (jednostki) oraz właściciela. Jednak mając na względzie, że pozwolenie może być wydawane później dla kolejnych pojazdów, które mają innego właściciela - może lepiej byłoby wpisywać wyłącznie C.1, czyli jednostkę.

 

Powyższe dowodzi jednego - przepisy w tej sprawie są mocno niedopracowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga
No i kto składa taki wniosek i gdzie :)

 

Jednostka uprawniona lub jednostka badawcza producenta pojazdu w urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania właściciela pojazdu :)

Tak to wynika z art. 74 :)

 

Tylko czy faktycznie taki był zamysł ustawodawcy?

Kto ma złożyć wniosek o te tablice badawcze, to wiadomo - nie kto inny, tylko odpowiedni podmiot. Natomiast gdzie? hmmmm

Domyślać się można, że skoro wyróżniono w pkt 3, że "na wniosek jednostki upoważnionej...", to raczej chodziło o to, że w urzędzie właściwym dla siedziby tej jednostki, bo przecież nie zawsze, aby przeprowadzić tylko badania homologacyjne podmiot musi stać się na ten czas właścicielem. Natomiast na pewno ma jakieś zlecenie od producenta/właściciela wykonanie takich badań.

 

Gdyby za każdym razem jednostka upoważniona miała składać wniosek w urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania/siedziby właściciela pojazdu, to w przypadku, gdyby takie badania wykonywała dla różnych podmiotów z różnych województw, musiałaby za każdym razem pobierać inne TB, prawda? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Gdyby za każdym razem jednostka upoważniona miała składać wniosek w urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania/siedziby właściciela pojazdu, to w przypadku, gdyby takie badania wykonywała dla różnych podmiotów z różnych województw, musiałaby za każdym razem pobierać inne TB, prawda? :-P

 

Prawda, ale literalnie tak właśnie być powinno, pewnie przez przeoczenie ustawodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.