Skocz do zawartości

Chevrolet Suburban i ... DMC 3900kg ?


WAGONEER

Rekomendowane odpowiedzi

Czy już potrzebne jest prawo jazdy kategorii "C" ???

 

Chevrolet Suburban 2500 Silverado 7.4 V8 z roku 1992 ... u nas w kraju zarejestrowany jako samochód osobowy i użytkowany przez poprzednie właściciela który posiadał tylko prawo jazdy kat. "B"

 

kilka danych:

- masa własna pojazdu 2932kg

- DMC pojazdu 3901kg

- masa holowanej przyczepy 2900kg

- ilość miejsc 9

 

3583359712_1

 

... no i co ja mam zrobić z tym "rodzynkiem" ... bo prawka kat. "C" nie posiadam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrudnić kierowcę ...

 

Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest

prawo jazdy określonej kategorii.

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

1)

2)

3) kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem

autobusu lub motocykla,

b) pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita

zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

c) ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

...

ważna jest DMC, rodzaj pojazdu nieistotny ( z wyjątkiem autobusu lub motocykla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co ja mam zrobić z tym "rodzynkiem" ... bo prawka kat. "C" nie posiadam

 

Pójść i zrobić prawo jazdy lub

 

zatrudnić kierowcę ...
z prawkiem kat. "C" :lol: innej opcji nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag, Przypominam, że art. od 87 do 100 PORD został uchylony przez..... art. 88 PORD nie istnieje w rzeczywistości. :D

 

===+

 

Należy czytać Ustawę o kierujących pojazdami art. od 3 do 9 oraz resztę jako nierozłączną część składową ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wiele osób ciągle z przyzwyczajenia podaje jako źródło Kodeks Drogowy, tymczasem obecnie kwestie prawka wyjęto do osobnej ustawy.

 

Nie zmienia to faktu, że w omawianej sprawie zmieni się tylko nr artykułu i tytuł ustawy, bo treść co do istoty ta sama. Na takie autko tylko kategoria C.

 

Pytanie jak poruszał się poprzedni właściciel. Może nie miał kontroli? Zdarza się. Mogło się też zdarzyć, że kontrolujący zwyczajnie przeoczył zapis odnośnie DMC w dowodzie. Wszak z wyglądu to tylko duży jeep. Przekroczenie masy 3,5t w aucie osobowym to na naszych drogach na tyle rzadka sprawa, że cóż...

 

Twoja sprawa, czy kierując się tą zasadą też zagrasz wa-bank...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jac - nie zaciemniaj tematu !!

 

Po pierwsze na nic tu cytowanie pełnego tekstu PoRD, skoro temat tego nie dotyczy !!!

Zacytuj ustawę o kierujących jeśli już!!!

 

Po drugie - po co dajesz link do tematu czy samochód osobowy może mieć powyżej 3,5 DMC?? Autor absolutnie o tą kwestię nie pyta, tylko o uprawnienia!!!

 

Aż mi głupio, że zielonego muszę upominać o niezaśmiecanie tematu... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.