Skocz do zawartości

Niesprawność wycieraczki tylnej szyby


Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak połamana to odkręcił i do bagażnika, jak silnik nie działa to wad instalacji elektrycznej można by się doszukiwać, albo 6.2.7. urządzenia sterujące kierowcy.

No 6.2.7 to już jakieś oparcie takiego przypadku w przepisach.

Jednak 6.2.7 to UI lub USZ, więc pomysł Bikera na UD upada...

 

Masz jakiegoś "haka" czy ot tak sobie?

Po prostu ciekawa luka w przepisach.

 

[ Dodano: 02-10-2013, 23:17 ]

miałeś może Punto Evo jak w temacie co wisi w poczekalni?

Miałem podobny w przypadku Opla Insignia.

Kiedy wchodziły pierwsze modele to miały właśnie światła dzienne zintegrowane z postojowymi jednak były tak zaprogramowane, że nie ściemniały się do poziomu postojowych po włączeniu św. mijania.

Pochawalę się, że pracując wtedy w Oplu doprowadziłem do akcji serwisowej przeprogramowywania tych świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    13

  • Paprock

    7

  • biker100

    7

  • danielg539

    6

Tabela nie wyczerpuje wszystkich niesprawności. Ale niektórzy dalej będą się kłócili, ze to zakres okresowego...
Akurat wycieraczkę tylną można z powodzeniem zakwalifikować do wyposażenia dodatkowego nadwozia, więc i pod tabelę można dopasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, odnośnie tej wycieraczki to jedyne co mi przychodzi do głowy to poz. 996 zał I pkt. 6.2.9 tabeli czyli "Inne wyposażenie wewnętrzne i zewnętrzne".

 

Ten pozycja zawiera punkty:

a) Uszkodzone mocowanie dodatkowych akcesoriów lub wyposażenia

b) Dodatkowe akcesoria lub wyposażenie niezgodne z rozporządzeniem o warunkach technicznych

c) Wycieki z układów hydraulicznych

 

Nie wyczerpuje to możliwych niesprawności wycieraczki ani nie rozstrzyga tego; co w przypadku jej braku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "Marek1" i wszystkich piszących tu o wycieraczce tylnej, co pisaliście do tej pory przy niedziałającej wycieraczce tylnej, skoro 996 mamy już od roku ???

I proszę Was nie bądźcie nadgorliwymi, kiedy nareszcie pojawił się mądry zapis na ten temat. Jak można wymagać wycieraczki tylnej szyby, zezwalając jednocześnie na całkowite jej przyciemnienie ??? I nie dziwcie się, że mamy durne przepisy, skoro Wam nawet te normalne nie pasują i szukacie dziury w całym, by sobie utrudnić życie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "Marek1" i wszystkich piszących tu o wycieraczce tylnej, co pisaliście do tej pory przy niedziałającej wycieraczce tylnej, skoro 996 mamy już od roku ???

Powiem ci Janusz, że przez rok nie miałem takiej sytuacji z niesprawną tylną wycieraczką, patrzę w przepisy teraz a tu lekki zonk!

 

I proszę Was nie bądźcie nadgorliwymi, kiedy nareszcie pojawił się mądry zapis na ten temat.

Czyli rozumiem, że optujesz za tym, że stan wycieraczki tylnej nie polega ocenie na BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniarka do CD??
A ma wpływ na kierowanie pojazdem? Ale bezpośredni.

Na kierowanie nie, ale na bezpieczeństwo jazdy jak najbardziej. Usterka wewnętrzna może doprowadzić do zwarcia instalacji, a w konsekwencji do jej zapłonu, a co. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę Was nie bądźcie nadgorliwymi, kiedy nareszcie pojawił się mądry zapis na ten temat. Jak można wymagać wycieraczki tylnej szyby, zezwalając jednocześnie na całkowite jej przyciemnienie ??? I nie dziwcie się, że mamy durne przepisy, skoro Wam nawet te normalne nie pasują i szukacie dziury w całym, by sobie utrudnić życie,,,

:ok

od roku jej stan mnie nie interesuje,,,

 

Mnie też nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "Marek1" i wszystkich piszących tu o wycieraczce tylnej, co pisaliście do tej pory przy niedziałającej wycieraczce tylnej, skoro 996 mamy już od roku ???

 

W pkt 1 zaświadczenia:

"Lista usterek skutkujących uznaniem stanu technicznego za niezadowalający, nie zawartych w załączniku do rozporządzenia ( Dz.U.2012.0996):

UD - Tylna wycieraczka - nie działa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UD - Tylna wycieraczka - nie działa."

Ty na prawdę nie masz nic ciekawszego do roboty ?

 

A tak na poważnie, powiedz czy po to ustawodawca zrezygnował z wycieraczki szyby tylnej w 996, abyśmy tworzyli listę brakujących usterek ?

Przecież mógł zostawić zapis ze 155 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, powiedz czy po to ustawodawca zrezygnował z wycieraczki szyby tylnej w 996, abyśmy tworzyli listę brakujących usterek ?

Przecież mógł zostawić zapis ze 155 ,,,

 

Po to jest zapis pod tabelą. Wyobrażasz sobie grubość Dz.U. gdyby choć spróbować przewidzieć wszystkie możliwe usterki? A tak na poważnie to masz baczenie jeszcze na warunki techniczne pojazdów, czy masz je w poważaniu - bo tabela czegoś nie przewiduje?

 

Zadałeś pytanie, to Ci na nie sensownie odpowiedziałem. Przepraszam za rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie, to Ci na nie sensownie odpowiedziałem. Przepraszam za rozczarowanie.
.

Moje rozczarowanie jest tu akurat najmniej ważne.

Dla mnie zapis ten ma sens, zwłaszcza iż wspomniane przez Ciebie warunki techniczne w par.11 również wspominają tylko o wycieraczce szyby przedniej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zapis ten ma sens, zwłaszcza iż wspomniane przez Ciebie warunki techniczne w par.11 również wspominają tylko o wycieraczce szyby przedniej,,,

Co jednak nie znaczy, że wycieraczka tylna nie jest wyposażeniem pojazdu.

Może nie jest wyposażeniem obowiązkowym ale jeśli już jest zamontowana to powinna być sprawna, podobnie jak to jest w przypadku nieobowiązkowych, dodatkowych świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak to jest w przypadku nieobowiązkowych, dodatkowych świateł.

Marku to nie jest dobry przykład bo nieprzepisowe światła mogą oślepiać lub wprowadzać w błąd innych użytkowników ruchu a nie działająca wycieraczka nie ma wpływu na innych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli już jest zamontowana to powinna być sprawna,
Sasiadowi smerf za niesprawną tylna wycieraczke zabrał DR....Czy miał takie prawo... :?:

 

[ Dodano: 05-10-2013, 08:13 ]

Marek-dumam podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprzepisowe światła mogą oślepiać lub wprowadzać w błąd innych użytkowników ruchu

Mnie chodzi o światła dodatkowe, które spełniające wymagania ale które obowiązkowe nie są.

np: światła dzienne czy przeciwmgłowe przednie.

Uważam, że jeżeli takie światła są zamontowane na pojeździe to mają być sprawne.

Tak samo jeżeli chodzi o wycieraczkę, jeśli jest to ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Marka. Brakuje u nas jednego konkretnego zapisu, że wszystko co jest zamontowane w pojeździe ma być sprawne. Ponieważ brakuje takiego zdania w przepisach to jest tworzona historia: nie ma warunków, jest ale być nie musi, jak nie musi to może nie działać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie musi to może nie działać ...

I to jest kwintesencja naszego bo polskiego rozumowania.

Czy coś niedziałającego zamontujemy? - odpowiem: Nie

Czy coś niedziałającego powinniśmy naprawić? - odpowiem: Tak

Czy powinniśmy pojazd przygotować do przeglądu (to tak zwany egzamin dla pojazdu dopuszczający go najczęściej na rok do ruchu)? - odpowiem: W większości przypadków nie.

Czy sami przygotowujemy się do (jakiegoś) egzaminu? - odpowiem: Tak

Dlaczego nie chcemy w takim razie przygotować pojazdu do "egzaminu" - też odpowiem: Bo tam nie ma egzaminatora tylko diagnosta, który zdiagnozuje co trzeba naprawić :shock:

Jakie wnioski :?: - Sami sobie odpowiedzcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje u nas jednego konkretnego zapisu, że wszystko co jest zamontowane w pojeździe ma być sprawne.

Ależ taki zapis jest w artykule 66.

Może taka wadliwa, złamana, zwisająca, niesprawna wycieraczka do szewskiej pasji doprowadzać innego użytkownika jadącego za,

np. się zwarła i non-stop szybę zamiata, a ten w senny trans popada wodząc za nią mętnym wzrokiem jak na korcie za piłeczką do tenisa...

głowa niczym wahadło w starym zegarze na boki się giba,

a może i samego kierującego do szału doprowadzać, więc zamiast obserwować drogę to ślepiami w lusterko łypie, ale przecież nie ma lusterka...

to bez przerwy głowę wykręca, sprawdza czy wycieraczka szyby nie wydziabała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.