Skocz do zawartości

Ceny badań technicznych!!!!


pracuś

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.Ile waszym zdaniem kosztuje badanie okresowe taksówki osobowej z gazem.

W mojej okolicy obowjązują różne cenniki i przyznam szczerze ,że chyba zmieniły się przepisy lub ja o czymś nie wiem.Ceny o których wiem to 161 PLN, 140 PLN, 203 PLN.

I nie jest to pytanie retoryczne. A może u panów jest inaczej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    14

  • Qnick

    7

  • DMG1

    7

  • skpauto

    7

Ponieważ niektóre WK dzielą badania na okresowe i dodatkowe , nie zalecają formy okresowe+dodatkowe. A taxi to 996 tabela 2 czyli dodatkowe załącznik 2 pozycja tabeli 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe jest potrzebne raz - do wpisu w DR. Później już tylko okresowe. Żaden przepis nie wymaga wykonywania DBT "okresowo".

Czyli L, uprzywilejowany, bus 100, również tylko raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli L, uprzywilejowany, bus 100, również tylko raz?

 

Tak, a później sprawdzanie tych warunków już w ramach okresowego...

Co z tym:

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

4) który ma być używany jako taksówka, pojazd uprzywilejowany, pojazd do nauki jazdy, pojazd do przeprowadzania egzaminu państwowego lub pojazd odpowiednio przystosowany lub wyposażony zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

4) który ma być używany jako taksówka, pojazd uprzywilejowany, pojazd do nauki jazdy, pojazd do przeprowadzania egzaminu państwowego lub pojazd odpowiednio przystosowany lub wyposażony zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych;

 

No właśnie - NIEZALEŻNIE, a Wy tu wymuszacie, że to ma być corocznie "łącznie" z OBT. Jakim prawem?

 

A DBT na VAT też chcecie corocznie powtarzać? A jeśli nie to dlaczego?

 

W tej sprawie to chyba nawet wszyscy interpretatorzy już są zgodni że trzeba brać

 

Bo być może trzeba, ale nie za badanie dodatkowe tylko za czynności wykonane w ramach okresowego.

 

Za VAT też kasujecie dodatkowo przy każdym OBT? ;)

 

Zerknij w 996 par 2 podpunkt 4). Czy są tam wymienione warunki dla TAXI Dz.U 951?

 

Dla mnie zawiera się to w podpunkcie 1a - sprawdzenie zgodności danych w DR ze stanem faktycznym. Wpis TAXI czy L to również dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie to chyba nawet wszyscy interpretatorzy już są zgodni że trzeba brać

 

Interpretatorzy może i tak gorzej ze stacjami co z tego że ja pobieram opłaty jak inne SKP nie pobierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza to pogodzić i kombinować tak, żeby wilk syty i owca cała:

1. Jak porównać czy zapiski w dowodzie zgodne z samochodem - dodatkowej kasy nie brać.

2. Jak sprawdzać czy to co w samochodzie jest poprawne - to za dodatkowe pieniądze.

Będzie dobrze? :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.