Skocz do zawartości

Ceny badań technicznych!!!!


pracuś

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba tylko to, że robisz tych badań znacznie mniej

 

Nawet zaryzykuję stwierdzenie że nie robiętych badań, bo Taxi mam jedną w roku :lol: L-ki tylko znajomych i pow. 3,5 t. bo gdzie indziej nie zrobią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    14

  • Qnick

    7

  • DMG1

    7

  • skpauto

    7

Dodatkowe jest potrzebne raz - do wpisu w DR. Później już tylko okresowe. Żaden przepis nie wymaga wykonywania DBT "okresowo".
:ok Tylko i wyłącznie tak robię...

 

[ Dodano: 03-10-2013, 21:23 ]

4) który ma być używany jako taksówka,
Czy ktory ma byc uzywany jako taxi=który jest uzywany jako taxi... 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktory ma byc uzywany jako taxi=który jest uzywany jako taxi...

 

Taxi jest dopiero po włączeniu taksometru

Uprzywilejowany dopiero po włączeniu bulajów

Lka dopiero z kursanetem

 

Na badaniu są to pojazdy które mają być wykorzystywane i podlegają dodatkowemu badaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na badaniu są to pojazdy które mają być wykorzystywane i podlegają dodatkowemu badaniu...

 

Ale dlaczego corocznie i dlaczego łącznie z badaniem okresowym? Może jakaś podstawa prawna :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego corocznie i dlaczego łącznie z badaniem okresowym? Może jakaś podstawa prawna :-P

Właśnie chodzi o to, że nikt z nas nie jest już tego pewien, czy w ogóle a jeśli już to dlaczego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie i Panie :D ! !!! A czy przypadkiem nie niszczymy własnego gniazda? Przecież w przepisach stoi wyraźnie że za spełnienie warunków dodatkowych.Czyli moim zdaniem bierzemy 203 pln. Ale niestety "uczciwa "konkurencja wprowadza swoje zasady.Myślę , że powinniśmy konkurować ze sobą rzetelnością i jakością wykonywanej pracy, oraz podejściem do klienta , a nie zaniżaniem cen.Tym sposobem rzetelni nie mają pracy, a "poczciarze" mają się coraz lepiej.Czy w ten sposób nie niszczymy uczciwych i rzetelnych UDS-ów , a ci "lepsi" się z nas śmieją.Przecież takich "poczciarzy" powinno się eliminować z naszego środowiska.Bo być może dzisiaj przymknę oko na"TAXI" a jutro na brak hamulca zasadniczego w autobusie,albo łyse opony byle tylko był klient.A bezpieczeństwo i rzetelność zastawimy dla kilku wariatów którzy cenią sobie spokojne sumienie i życie innych.Ale to już inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie!!! A czy przypadkiem nie niszczymy własnego gniazda? Przecież w przepisach stoi wyraźnie że za spełnienie warunków dodatkowych.Czyli moim zdaniem bierzemy 203 pln. Ale niestety "uczciwa "konkurencja wprowadza swoje zasady.Myślę , że powinniśmy konkurować ze sobą rzetelnością i jakością wykonywanej pracy, oraz podejściem do klienta , a nie zaniżaniem cen.Tym sposobem rzetelni nie mają pracy, a "poczciarze" mają się coraz lepiej.Czy w ten sposób nie niszczymy uczciwych i rzetelnych UDS-ów , a ci

"lepsi" się z nas śmieją.Przecież takich "poczciarzy" powinno się eliminować z naszego środowiska.Bo być może dzisiaj przymknę oko na"TAXI" a jutro na brak hamulca zasadniczego w autobusie,albo łyse opony byle tylko był klient.A bezpieczeństwo i rzetelność zastawimy dla kilku wariatów którzy cenią sobie spokojne sumienie i życie innych.Ale to już inna kwestia.

 

Idealista :D też bym chciał żeby tak było ale.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick!! Ja nie jestem idealistą,a jedynie chcę aby prawo było prawem i obowiązywało wszystkich jednakowo. Przecież sam doskonale wiesz gdzie w twojej okolicy są "poczciarze" i nic z tym nie można zrobić.A może dzisiaj "TAXI" a jutro niesprawne hamulce w autobusie, albo zaślepiony siłownik w ciężarówce i tez wszystko w porządku? A gdy na przejściu dla pieszych taka "sprawna" kupa żelastwa zabije ci żonę i z dziecka zrobi kalekę to sam takiego poczciarza ..... .Przecież prawidłowe wykonywanej pracy to nie jest patologia. No chyba że się mylę .Czy niechlujstwo i olewanie swoich obowiązków to teraz standard życia ? A lata nauki i wiedza diagnosty to tylko papier wiszący na ścianie ?Czy ci rzetelni to wariaci dopominający się o sprawiedliwe traktowanie.? Czy tylko kasa misiu kasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem idealistą,a jedynie chcę aby prawo było prawem i obowiązywało wszystkich jednakowo.

 

Niejasne prawo zawsze prowadzi do różnych interpretacji.

 

A może dzisiaj "TAXI" a jutro niesprawne hamulce w autobusie

 

Temat jest o opłatach, a nie o tym czy pojazd jest sprawny. Zarówno Ci, którzy kasują mniej, jak i ci, którzy więcej - de facto sprawdzają to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealista też bym chciał żeby tak było ale.....

No przecież tak jest. pracuś opisał panujące standardy. :D

Ostatnio kolega Genek na innej SKP dorabiał sobie i raczył był jeszcze przed badaniem uprzejmie klienta poinformować,

że autko z foliami na szybie N oberwie, niechaj wcześniej zerwie.

Klient za komórkę telefon do szefa, szef na dół i do Genka, że z takim podejściem jutro do pracy nie musi się ubierać. :(

A gdzie rozmowa o cenach...

Jakby to był riksiarz kolega szefa to pewnie zszedłby na zawał po 203 zetach.

 

Chodzi się, sprawdza wkoło dodatkowego osprzętu to kasę powinno się pobierać.

I to w dwie.. trzy strony - po zamontowaniu, jak jest na aucie i po demontażu również!

Bez podstawy prawnej - za latanie, za wykonaną robotę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to w dwie.. trzy strony - po zamontowaniu, jak jest na aucie i po demontażu również!

Bez podstawy prawnej - za latanie, za wykonaną robotę!!!

 

A inni nie pobierają i... mają klientów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inni nie pobierają i... mają klientów

Daleko mi do nazywania takiego klienta mianem klienta.

Mało tego, zamiast badanie zrobić zapewne:

żem na maxa zarobiony weź pan ino podbij przecież ja ludzi woże to sprawne mam wszystko w samochodzie, ale z kasy jak na stacji ooo nie-e - nie schodzę.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do nazywania takiego klienta mianem klienta.

 

Tobie może tak, a ja wybrałbym stację najtańszą, bo po co przepłacać? I wcale to nie będzie szukanie poczty, bo poczty raczej najtańsze nie są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry michal_k, ale ma być drogo... Q-resko drogo... solidnie, rzeczowo, przepisowo!

Wtedy może jeden z drugim się zastanowi jak za klepnięcie bezie miał wydać z 200 ÷ 300 złotych to i zakresu czynności kontrolnych zacznie dochodzić.

Tanio, a nawet darmo to można nadymać oponki.

(Oczywiście jak ktoś poza badaniem się zjawi). ;)

SKP to nie markiety z promocjami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry michal_k, ale ma być drogo... Q-resko drogo... solidnie, rzeczowo, przepisowo!

 

Solidnie, rzeczowo i przepisowo ok - ale czemu drogo? Ja wolę tańsze usługi, ale na tym samym poziomie rzetelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, no proszę Cię...

Ja wiem, że częściej wiatr w oczy wieje, ale czy chciałbyś wykonywać ciężką, żmudną, odpowiedzialną robotę tanio i dobrze???

Tanio i dobrze to położyli asfalt pod Olkuszem na wiosnę. :hah:

Tanio i dobrze to się wymienia katalizatory, które analizy nie przechodzi. :hah:

Tanio i dobrze to się okleja szyby samochodom, które badań nie przechodzą. :hah:

Tanio i dobrze to... i takie tam gupotki różne.

Pominę powiedzonko jakie mięsko pieski jedzą, bo i one doceniły w końcu, że tanie nie równa się smaczne, dobre. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam i pobieram. A jak ktoś chce rozdawać gratisy to niech postawi CPN i rozdaje talony jak na wschodzie. Podwyżek nie było od 2004 to dlaczego obniżać jeszcze ceny badań? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKP to nie markiety z promocjami!
dokładnie tak, popieram kolegę :ok

Dla właściciela SKP na stację przyjeżdża - klient, jednak już w relacji UDS, który wykonuje swoje obowiązki zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi, a właściciel pojazdu, który to dokonuje czynności nałożonych przez ustawodawcę przedstawiając pojazd na OBT lub DBT relacja ta zaciera się - moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo być może dzisiaj przymknę oko na"TAXI"

 

 

Pracuś zadzwoń do WK Poznań i zapytaj ile kosztuje badanie okresowe "taxi".

Napisz na tym forum jaką dostałeś odpowiedź .

Czekam..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuś zadzwoń do WK Poznań i zapytaj ile kosztuje badanie okresowe "taxi".

 

Napisz na tym forum jaką dostałeś odpowiedź .

 

Czekam.....

 

A potem proponuję do WK Gorzów z tym samym pytaniem... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.