Skocz do zawartości

Zabudowa.


abcs

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje niech pokażą "wykres momentów sił" lub "wykres momentów ciężkości" mogłem pomylić nazwy bo od czasów studenckich kilka lat minęło , ale chodzi mi o wykresy przedstawiające naciski osi przy różnych rozmieszczeniach ładunku. Wiem , że proszę nie wiadomo o co "herezje" , ale niektóre firmy takie coś wyliczają , miałem kiedyś zabudowę i chcieli mnie to wcisnąć zamiast kwitów z wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie? Ten będzie woził pierze luzem i będzie ok, a za rok sprzeda złomiarzowi co ołów w akumulatorach załaduje i diagnosta beknie w razie W...

 

Ale nowy pojazd robi się dokładnie pod zamawiającego i jego potrzeby. Co dalej z autem to już inna historia.

Nie można demonizować za bardzo - są często "dziwne" na pierwszy rzut oka konstrukcje, które znajdują pełne uzasadnienie w potrzebach przewozowych zamawiającego. Kolejny nabywca musi wtedy dobrze przemyśleć, czy taka zabudowa będzie dla niego również właściwa.

 

A producenci zabudów w tej chwili zastrzegają się na każdym możliwym kroku (instrukcja obsługi, umowa, karta gwarancyjna) - "zabudowa przeznaczona do przewozu prawidłowo rozmieszczonego ładunku". I cokolwiek byś nie robił, to nie licz na naprawę gwarancyjna potem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dziś miałem coś takiego .......... Pasuje do tematu jak znalazł

W tym akurat wypadku, przedłużenie jest niecałe 50 cm więc niedużo.

Ilość śrub w tym wypadku jest większa (o cztery na stronę) niż podane na poprzedniej stronie, więc tam tez może być tak samo (na jakieś 98%), taki sam typ dokładki (przedłużenia ramy).

 

 

Oczywiście do naprawy, jeszcze jako diagnosta nie pracuję.

Zdjecia robione telefonem.

20131008106.thumb.jpg.96a324fe703b19392281b9f7502d57e8.jpg

20131008105.thumb.jpg.8e26e278feedaf91ebcdf9a44e609920.jpg

20131008104.thumb.jpg.3e3d832e2963d6b4d9f79076e2c1e6c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą zważyć zatankowanego tego Mastera. Określą rzeczywistą masę własną i będą mieli odpowiedź czy rzeczywista ładowność im odpowiada. (ITD - wagi robiące zdjęcia )

Ja też dziś mam na warsztacie takiego Mastera, tyle że skrzyniowy ale przedłużony o 1 m.

Fabryczne przedłużenie jest wzmocnione wewnątrz ramy i skręcone na 10 śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze zwisem tylnym inie przekracza 50 procent rozstawu osi?

A nie może? Poproszę o podanie przepisu, który tego zabrania.

Ja znam tylko dyrektywe odnośnie zwrotności pojazdu a tam o stosunku zwisu do rozstawu osi nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.