Skocz do zawartości

Pierwszy krok do jedności!


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Wskazane tu pozwolenie czasowe to masakra największa z możliwych. Aż wstyd, że WK wystawia coś takiego...

 

 

Się czepiacie, a co ma zrobić pracownik w WK jak ma tylko takie dane do dyspozycji nie widzi auta ma tylko DR zagraniczny a tam jak w przypadku belgijskiego DR jest tylko VIN data I rej. moc i pojemność i tyle, co ma powpisywać i skąd będzie badanie to się DIP wystawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to auto z Włoch z 2009. Nie wierzę - po prostu nie wierzę, żeby Włoski dokument w opisanym przypadku nie zawierał danych ponad to co zapisano w prezentowanym tu dokumencie. Ba - jak znam życie to było tam pewnie i nr homo, a może nawet wariant i wersja i stawiam browara, że auto szło by dopasować do pozycji z katalogu ITS w bazie WK...

 

Festung Breslau wciąż walczy... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Bo nie? Równie dobrze można by powiedzieć, że do rejestracji wymaga się DR - tylko polskiego DR. A tak nie jest.

Łe nooo...

Przy rejestracji w art. 72 wymieniono ładnie co i jak na ladę.

A ja mam... DW, PC, Inny Dokument no i motam się jak w podbieraku karasek (za leszcza zatłukę :hah:),

podobnie jak z tym zatrzymywaniem dowodów za pokręcone cechy identyfikacyjne.

W § 5 ustęp 6 zakresu stoi zatrzymać, a w tabeli nic, a nic, żeby choć przy USZ duży X, to lipa ni ma nic.

No i user spoza branży - bez urazy dobrze prawi, że ustawa OK, a rozporządzenie w tym temacie kicha (a-psik nie czytać!).

Czyżby w przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym

lub odpowiadającym mu dokumencie diagnosta zatrzymując dowód rejestracyjny

posiłkował się ostatnim zdaniem UWAG pod tabelą,

że wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności???

Tym bardziej, że ta niezgodność jest czarno na białym i w Usterkach Istotnych przyporządkowano jej X.

 

Ja wiem, że paragrafy powinno czytać się jako całość, a nie wytrącanie fragmentów zdań.

W czynnościach przy rejestracji ustawa przewidziała zagraniczne dokumenty, ale czy na SKP znaczą to samo???

 

 

Co by jednak Unia powiedziała, wszak to wielkie utrudnienia w swobodnym przepływie towarów, nie mówiąc o handlarzach ,,,

Nie mam nic do swobodnego przepływu usług i towarów.

Idzie o czynności i dokumenty podczas okresowego badania, na razie z naciskiem na okresowe.

Już minął czas bez tablic, na lawecie, czy jak tam zwał...

Powoli obraz badań dodatkowych pojazdów kierowanych przez uprawnione organa z różnych powodów też zmianie ulega.

Jeżeli dowód zatrzymano za brak ważności okresowego badania technicznego,

życie pokazuje, iż coraz więcej SKP o PC do takiego badania (ścisłej identyfikacji) ubiega się.

Handlarze cóż... znikną z ofert pojazdy przyszykowane do rejestracji, czytać; te pojazdy, w których po roku wychwytuje się dziwne sprawy związane ze zgodnością danych.

 

 

Się czepiacie, a co ma zrobić pracownik w WK jak ma tylko takie dane do dyspozycji nie widzi auta ma tylko DR zagraniczny a tam jak w przypadku belgijskiego DR jest tylko VIN data I rej. moc i pojemność i tyle, co ma powpisywać i skąd będzie badanie to się DIP wystawi.

Widział Wydział włoskie papiery, w których wszczściutko było. :)

 

 

Nawet gdybyś na siłę chciał tego pracownika bronić, to na podstawie Art.74 ust.2 pkt 1nie wystawiamy Dip-u,,,

Proszę wskazać z tego artykułu choć jeden ustęp, punkt, literę, podpunkt, tiret, odnośnik, cokolwiek, co obliguje do wystawienia DIP-u.

Do badania owszem, szeroko rozumianego badania, niekoniecznie związanego z DIP-em.

 

 

Wskazane tu pozwolenie czasowe to masakra największa z możliwych. Aż wstyd, że WK wystawia coś takiego...

A przepraszam co tak zawstydza?

A dowody rejestracyjne do dzisiaj bez typu, wariantu, wersji, masy własnej, ładowności i innych rzeczy to też wstyd, a może armagedon, szok, zgon, co???

Na badaniach negować i do wymiany kierować???

Czy przyjmować, że jak jednej danej brak to może być, ale jak już trzy i więcej to taki dowód do niczego się nie nadaje???

 

 

Festung Breslau wciąż walczy...

I po kiego w stosunku do urzędu na wpół szwabskie odzywki wścibiać, jakieś miłe skojarzenia???

Nie mam nic przeciwko mowie potocznej, gwarze, slangowi.

Nawet lubię używać, a to ni śmieszne, ni z jajem, ni z humorem, a bardziej żałosne.

 

 

Dla równowagi... dla czepialskich i wstydliwych "ZŁOTOUSTY":

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uczepiliście się tego PC jak... :cool: więc tak na marginesie powiem, że widziałem w dokładnie takim przypadku PC-ty wystawione na dwanaście różnych sposobów. Zmienne: podstawa prawna, nr rej (TTR lub stałe TR), data pierwszej rej w kraju lub też bez niej ... itp więc nihil novi.

Mylić się jest rzeczą ludzką ale po to są telefony, internet czy nawet to forum, żeby w sposób cywilizowany i kulturalny szukać mądrych rozwiązań. ::hey

 

Doskonale też wiecie, że jeszcze lepiej bywa na stacjach... wg.: starego trochę zmodyfikowanego przysłowia: gdzie trzech diagnostów tam dziewięć opinii... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi... dla czepialskich i wstydliwych "ZŁOTOUSTY":

 

To pewnie poczta i wpisał o której godzinie stempel podbił ::D

 

Powinien jeszcze wpisać godzinę przy terminie następnego badania - w końcu rok to rok i ani minuty dłużej :cool:

 

[ Dodano: 10-10-2013, 17:11 ]

gdzie trzech diagnostów tam dziewięć opinii... :x

 

Trochę mało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba matką sukcesu. To może być nowy trend.

Panie i Panowie z WK pomyślcie czy takie PC nie mogłoby być zgodne z prawem.

A diagności powinni być wdzięczni - nie trzeba opisywać ogumienia, mierzyć pojazdu i ...

wystarczy uzupełnić dane w małej tabelce i będzie OK :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A diagności powinni być wdzięczni - nie trzeba opisywać ogumienia, mierzyć pojazdu i ...

 

wystarczy uzupełnić dane w małej tabelce i będzie OK

 

Przy okresowym na czerwonych blachach i PC? Przecież wystawiasz DIP do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A diagności powinni być wdzięczni - nie trzeba opisywać ogumienia, mierzyć pojazdu i ...

 

wystarczy uzupełnić dane w małej tabelce i będzie OK

 

Przy okresowym na czerwonych blachach i PC? Przecież wystawiasz DIP do tego...

 

Zgodnie z wspominanym §6.1 pkt 2, ale to już się niektórym całkiem pokręciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

Przy okresowym na czerwonych blachach i PC? Przecież wystawiasz DIP do tego...

 

No właśnie o to mi chodzi - wystawiam DIP do czerwonych blach - mierzę , ważę , piszę ... (za darmo - tzn w tej samej cenie) , a nikt tego nie wpisuje do papierów

 

PS przepraszam , że późno odpowiedziałem , ale nie nadążam za forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okresowym na czerwonych blachach i PC? Przecież wystawiasz DIP do tego...

 

No właśnie o to mi chodzi - wystawiam DIP do czerwonych blach - mierzę , ważę , piszę ... (za darmo - tzn w tej samej cenie) , a nikt tego nie wpisuje do papierów

 

PS przepraszam , że późno odpowiedziałem , ale nie nadążam za forum.

 

Nie ty jeden. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.