Skocz do zawartości

kolejny termin badania


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Przyczepa ciężarowa sprowadzona z zagranicy rok produkcji 2013

jaki kolejny termin badania na 2016 czy 2015 bo diagnosta może maksymalnie dać na 2 lata .

Moze jakas podstawa prawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    26

  • Marek1

    13

  • ketiw38

    12

  • Paprock

    10

tak do 3.5t 12-02-2013

 

[ Dodano: 11-10-2013, 10:26 ]

sprowadzona z anglii. Kolega mi doradzil ze diagnosta nie moze dac wiecej niz na dwa lata czy jest to w jakims dzienniku ustaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprowadzona z anglii. Kolega mi doradzil ze diagnosta nie moze dac wiecej niz na dwa lata czy jest to w jakims dzienniku ustaw

1. Czy Ty jesteś diagnostą ?

2. Czy musi być okresowe badanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jestem, nie niemusialo by byc gdyby najpierw poszedł do wydziału.

Na życzenie klienta badanie okresowe.

Proszę o odpowiedz czy moze dac na trzy lata jezeli nie to podstawa prawna w którym to dzienniku ustaw bo nie moge znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej - a Ty znasz jakiś przepis,który pozwalałby dać Ci na więcej??

 

Kodeks drogowy kolego...

 

Art 81.6. Okresowe badanie techniczne przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

 

Skoro przyjechał przed upływem trzech lat na PIERWSZE BADANIE., to je wykonujesz. Następny termin wyznaczasz jako datę liczoną jako 5 lat od daty rejestracji. Ale drugi warunek - nie może to być więcej niż 2 lata od tego badania które teraz wykonasz.

5 lat od 2013 to byłoby 2018 - od teraz do 2018 roku jest więcej niż dwa lata, czyli nie możesz takiej daty wyznaczyć. Zostają okrągłe dwa lata od daty badania.

 

Choć w opisanym przypadku - przyczepka z Anglii de facto mógłbyś dać trzy lata... A to dlatego, że przyczepa w Anglii jeszcze rejestrowana zapewne nie była... A więc jest to okresowe przed pierwszą rejestracją - w ogóle - nie tylko kraju :)

 

To tak żebyś za prosto nie miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem:

Choć w opisanym przypadku - przyczepka z Anglii de facto mógłbyś dać trzy lata... A to dlatego, że przyczepa w Anglii jeszcze rejestrowana zapewne nie była...
tak jestem, nie niemusialo by byc gdyby najpierw poszedł do wydziału.
A DR i tablica jest?
jest

czyli jest zarejestrowana także wg. mnie 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydział komunikacji dostał moje zaswiadczenie i sugeruje zebym przeprawił na trzy lata

 

:cool::razz::shock:

A wiesz kiedy klient z Twoim zaswiadczeniem pójdzie do WK ją zarejestrowac.Jaka będzie data I rej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jest zarejestrowana także wg. mnie 2 lata

 

Zapewne ma tylko czerwone blachy i PC. Czy to już jest pojazd ZAREJESTROWANY to można się kłócić. Jeśli tak, to w związku z:

 

wydział komunikacji dostał moje zaswiadczenie i sugeruje zebym przeprawił na trzy lata

 

Proponuję wystawienie zaświadczenia z regułą "nast. termin badania zgodny z art.81.6"

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jestem, nie niemusialo by byc gdyby najpierw poszedł do wydziału.

Na życzenie klienta badanie okresowe.

Proszę o odpowiedz czy moze dac na trzy lata jezeli nie to podstawa prawna w którym to dzienniku ustaw bo nie moge znalezc

Na życzenie klienta okresowe na 2 lata.

 

Ale jako diagnosta samochodowy z uprawnieniami (nie mylić z UDS-em) powinieneś doradzić klientowi wizytę w WK, a potem na stację, jeżeli brakuje danych do rejestracji ;)

 

Bo wygląda na to, że pieniążki tylko w głowie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wyjścia sa dwa:

1. Badanie okresowe z DIPem z terminem nastepnego OBT dwa lata od daty badania.

2. Badanie dodatkowe - ustalenie danych bez określania nastepnego terminu OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowód angielski , tablice wywozowe niemieckie żółte zakupiona w niemczech

powinieneś doradzić klientowi wizytę w WK, a potem na stację, jeżeli brakuje danych do rejestracji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ma tylko czerwone blachy i PC. Czy to już jest pojazd ZAREJESTROWANY to można się kłócić.
blakop nie mam zamiaru się kłócić tylko założyłem a priori, że nie są to czerwone blachy i PC ponieważ Krzysztof napisał:
tak jestem, nie niemusialo by byc gdyby najpierw poszedł do wydziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowód angielski , tablice wywozowe niemieckie żółte

 

To jakim cudem na takim zestawie chcesz zrobić OBT??? Inny DR, inne tablice i jak chcesz to pogodzić??

 

Pytanie kolejne - jesteś pewien, że widziałeś ANGIELSKI DOWÓD NA PRZYCZEPĘ??

Bo to trochę jakbyś Elvisa widział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.