Skocz do zawartości

kolejny termin badania


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając, że otrzymał tablice czerwone i PC - należy chyba stwierdzić, że jest to import jednostkowy (bez homologacji), a taki przegląd to już na wyznaczonych "obiektach" :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    26

  • Marek1

    13

  • ketiw38

    12

  • Paprock

    10

Zakładając, że otrzymał tablice czerwone i PC - należy chyba stwierdzić, że jest to import jednostkowy (bez homologacji), a taki przegląd to już na wyznaczonych "obiektach" :oops:

 

Przeoczyłeś ostatnie pismo z ministerstwa, w którym wskazują, żeby nie traktować pojazdów używanych, nierjestrowanych w kraju pochodzenia jako jednostkowych? :) Najciemniej pod latarnią ;)

 

[ Dodano: 11-10-2013, 11:20 ]

a taki przegląd to już na wyznaczonych "obiektach" :oops:

 

A i to okazuje się nieprawda. Takie badanie robi się u klienta przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe badanie techniczne przeprowadza się corocznie z zastrzeżeniem...

Okresowe badanie techniczne przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem trzech lat od daty pierwszej rejestracji, a następnie... (Czyżby przeprowadzić badanie okresowe przed 3 laty z terminem na 3 lata??? Lipa jakaś!!!)

Badaniu (okresowemu), o którym mowa w... nie podlega...

Pytania:

1. czy to jest nowy pojazd?

2. posiada dokumenty takie jak świadectwo zgodności i lub inne podobne?

3. czy zarejestrowano to czasowo?

 

ad 1. nie

ad 2. nie

ad 3. tak zarejestrowano czasowo bo czasowo, ale jednak zarejestrowano to pozostają tylko 2 lata, jak posiada jakieś zagraniczne znamiona rejestracji to też 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 3. tak zarejestrowano czasowo bo czasowo, ale jednak zarejestrowano to pozostają tylko 2 lata, jak posiada jakieś zagraniczne znamiona rejestracji to też 2 lata.

 

Czyli załóżmy nowy pojazd nie podlegający homologacji, który mnusi być poddany okresowemu przed I rejestracją to u Ciebie nigdy nie dostanie 3 lat, tak? Bo jak go przywiozą z fabryki na lawecie to nie zrobisz OBT - bo nie ma tablic. A jak pójdą na tablice to już powiesz że rejestrowany i 2 lata :evil:

Wrocław rządzi ;)

 

a jak z niemiec są importowane z dowodem niemieckim bryfem i tablice zółte wywozowe to tak samo i tu.

 

No to gratulacje jak tak robisz kolego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ministerstwo transportu budownictwa i gospodarki morskiej

departament transportu drogowego

td-4-075-01/13

15stycznia 2013

Informacja w sprawie oceny zagranicznych tablic rejestracyjnych podczas badania technicznego pojazdów.

poczytać zachęcam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli załóżmy nowy pojazd nie podlegający homologacji, który mnusi być poddany okresowemu przed I rejestracją to u Ciebie nigdy nie dostanie 3 lat, tak?

Przykro mi, lecz nie mogę dojść z jakiego powodu pojazdy nowe niehomologowane muszą zostać poddane takiemu badaniu? :(

I dlaczego to w takim przypadku termin kolejnego badania określić ma akurat stacja?

Ładnie proszę mi wyjaśnić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art.81.3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Masz dajmy na to nowy samochód straży pożarnej. Jak chcesz go dopuścić do ruchu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ma dwa DR na ten pojazd, w tym DR na TR które są na pojeżdzie.

 

No to jestem ciekaw w oparciu o który DR robisz wtedy badanie 8)

W oparciu o DR stałej rejestracji z kraju pochodzenia.

Czyli dokładnie tak samo jak w przypadku gdy pojazd na badaniu przed pierwszą rejestracją w kraju, ma nasze TTR i PC oraz DR z kraju poprzedniej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładnie tak samo jak w przypadku gdy pojazd na badaniu przed pierwszą rejestracją w kraju, ma nasze TTR i PC oraz DR z kraju poprzedniej rejestracji.

 

Absolutnie. Przyjeżdżam tylko na PC i TTR. Dowodu z kraju pochodzenia już u mnie ni uświadczysz. Po co Ci on w ogóle??

Albo rób na zagr.DR (bez tablic), a jak wymagasz krajowych tablic czasowych, to i zwykłym PC się musisz zadowolić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oparciu o DR stałej rejestracji z kraju pochodzenia.

Czyli dokładnie tak samo jak w przypadku gdy pojazd na badaniu przed pierwszą rejestracją w kraju, ma nasze TTR i PC oraz DR z kraju poprzedniej rejestracji.

Blakop, tu Marek1 ma rację, chodzi o różowy DR do tablic zjazdowych. Tak właśnie robimy w praktyce ,,,

 

[ Dodano: 11-10-2013, 12:48 ]

Przyjeżdżam tylko na PC i TTR. Dowodu z kraju pochodzenia już u mnie ni uświadczysz.

Jeśli masz TTR to dokumenty zagraniczne mieć musisz, gdybyś natomiast miał PC i tablice stałe to masz rację, wtedy dokumenty zagraniczne są już w WK ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdżam tylko na PC i TTR. Dowodu z kraju pochodzenia już u mnie ni uświadczysz.

Tak, są wydziały, które po wydaniu PC, zatrzymują DR z kraju pochodzenia.

Badanie trzeba wykonać, utrudnia to tylko jego prawidłowe wykonanie.

PC zawiera niejednokrotnie mniej danych niż oryginalny zagraniczny DR które potrzebna są do DiPu

Dodatkowo, łatwo o niezgodność danych bo parametry takie, jak wymiary pojazdu trudno podać ta samo jak są w oryginalnym DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niby?? Przecież mam różowy dowód z Niemiec. Na jego podstawie robisz wtedy badanie.

To dowód tylko na tablice czasowe i nie funkcjonuje bez dowodu stałej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dowód tylko na tablice czasowe i nie funkcjonuje bez dowodu stałej rejestracji.

 

Masz na to jakieś uzasadnienie? Podstawę prawną?? Co to znaczy? Mam tablice i PC, ale to wszystko jest nieważne bez poprzedniego DR? Gdzie to wyczytałeś?? Przecież w przypadku pojazdu krajowego tak nie będzie - co wtedy? PC i TTR nieważne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niby?? Przecież mam różowy dowód z Niemiec. Na jego podstawie robisz wtedy badanie.

To dowód tylko na tablice czasowe i nie funkcjonuje bez dowodu stałej rejestracji.

To widocznie jesteś pracownikiem WK i dla Ciebie nie jest to prawem własności (nie zarejestrujesz go na podstawie PC - czy to będzie krajowe czy zagraniczne).

Natomiast daje prawo do poruszania się po drodze, a więc wykonania badania. Prościej już nie wytłumaczę, mam nadzieję tylko, że załapiesz o czym Blakop pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej już nie wytłumaczę, mam nadzieję tylko, że załapiesz o czym Blakop pisze.

Ketiw, jak się włączasz do dyskusji to nie wiadomo z której strony... :(

Robisz BO pojazdu z zagranicy wyłącznie na podstawie takiego dokumentu:

http://www.zolte-tablice.pl/gfx/fz_ausfuellhilfe.php

To powodzenia życzę!

 

Mam też nadzieje, że załapiesz to o czym pisze Janusz 60, potem to sobie tam jakoś, na swój spsób wytłumaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie oświecić :?:

 

Najlepiej na tyle mocno, żebym i ja z tego światła coś złapał.

Nadal proszę o podanie podstawy prawnej, z której by wynikało, że ten dokument jest ważny tylko ze "stałym dowodem" (zapewne z dowolnego kraju i dowolnego momentu rejestracji, tak??

 

I czemu do Polskich dokumentów już to nie działa niby? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.