Skocz do zawartości

kolejny termin badania


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Kłóci...dyskutujecie na temat prosty. Podczas pierwszego badania w Polsce nie możemy wymagać innych dokumentów niż powiązanych z tablicami i pojazdem. Zagraniczne PC i TTR są wystarczające żeby do badania przystąpić i bujać się z ustaleniem danych. Natomiast DR w którym są wszystkie dane ale ma inne numery rej. zawiera jedną ważną rzecz dot. pojazdu - VIN. Ten DR jest o tyle pomocny, że po VIN-nie można te dane zweryfikować i wpisać właściwe. Dostęp do niego to jednak tylko dobra wola właściciela pojazdu, ale bardzo ułatwia i co najważniejsze, przyspiesza BT. A to z korzyścią zarówno dla diagnosty jak i właściciela. Mój WK daje wszystkie dokumenty w celu wypełnienia DIP-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    26

  • Marek1

    13

  • ketiw38

    12

  • Paprock

    10

Zagraniczne PC i TTR są wystarczające żeby do badania przystąpić

Zgadza się.

Natomiast DR w którym są wszystkie dane ale ma inne numery rej. zawiera jedną ważną rzecz dot. pojazdu - VIN.

To dla mnie coś nowego. Czyżby zagraniczne PC lub wywozowy DR nie zawierały nr VIN???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz napisał/a:

Natomiast DR w którym są wszystkie dane ale ma inne numery rej. zawiera jedną ważną rzecz dot. pojazdu - VIN.

 

To dla mnie coś nowego. Czyżby zagraniczne PC lub wywozowy DR nie zawierały nr VIN???

Danielu aboz-owi raczej chodziło o porównanie VIN-u znajdującym się w DR i w pojeździe tylko po to (w tym przypadku) aby upewnić się czy dane zawarte w DR dotyczą badanego pojazdu, a nie czy VIN znajduje się lub nie w dokumentach wskazanych przez Ciebie. Bynajmniej ja tak to odczytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz napisał/a:

Natomiast DR w którym są wszystkie dane ale ma inne numery rej. zawiera jedną ważną rzecz dot. pojazdu - VIN.

 

To dla mnie coś nowego. Czyżby zagraniczne PC lub wywozowy DR nie zawierały nr VIN???

Danielu aboz-owi raczej chodziło o porównanie VIN-u znajdującym się w DR i w pojeździe tylko po to (w tym przypadku) aby upewnić się czy dane zawarte w DR dotyczą badanego pojazdu, a nie czy VIN znajduje się lub nie w dokumentach wskazanych przez Ciebie. Bynajmniej ja tak to odczytuje.

O to właśnie chodziło. PC nie zawiera prawie żadnych danych, a w poprzednim DR pomimo innych numerów rejestracyjnych VIN jest zgodny co powoduje, że dane w nim zawarte można uznać za właściwe i je umieścić w DIP-ie. Mnie to bardzo ułatwia pracę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż Marek1 powie na takie wypowiedzi :?:

A czy Ketiw już się zorientował jakich tablic i jakiej formy dopuszczenia do ruchu dotyczą moje posty?

Piszę w kontekście niemieckich żółtych tablic krótkoterminowych i tylko tych tablic!!!

 

[ Dodano: 14-10-2013, 20:11 ]

Możesz mnie oświecić :?:

 

Najlepiej na tyle mocno, żebym i ja z tego światła coś złapał.

Nadal proszę o podanie podstawy prawnej, z której by wynikało, że ten dokument jest ważny tylko ze "stałym dowodem" (zapewne z dowolnego kraju i dowolnego momentu rejestracji, tak??

 

Oświecenie?

Proszę bardzo:

z FAQ strony: http://www.zolte-tablice.pl/fragenantworten.html

 

Jakich dokumentów potrzebuje do przejazdu autem?

 

Potrzebują Państwo wszystkie oryginalne dokumenty pojazdu, jak również Państwa dowód osobisty i różowy dowód pojazdu. Jeżeli to możliwe to również aktualne badanie techniczne. pojazdu.Gdy pojazd porusza się poza terenem Niemiec, wówczas potrzebują Państwo dodatkowo międzynarodowe ubezpieczenie z zieloną kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.