Skocz do zawartości

Data badania...


lama211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie problem!!! Przyjechał do mnie samochód sprowadzony z niemiec pierwsza rejestracja 2012r, samochód posiada czerwone tablice z WK oraz PC. Zrobiłem mu ustalenie danych 6.9 terminu NBT nie wyznaczyłem.Klient udał się do WK a tam wielki krzyk że badanie źle zrobione, telefon do mnie oczywiście straszenie kontrolą(Pani twierdzi że nie mogłem zrobić takiego badania). Następnie przysłała do mnie klienta i kazała zrobić okresowe + DIP i co najlepsze kazała wyznaczyć NTBT na 2 lata od daty pierwszej rejestracji za granicą- kiedy zapytałem o podstawę prawną, usłyszałem w odpowiedzi"już dzisiaj kieruje wniosek o kontrole Pana stacji". Klient zdenerwowany zgodził się na OBT + DIP i wyznaczyłem NTBT na 2 lata od dzisiaj. Popełniłem gdzieś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    15

  • lama211

    14

  • michal_k

    6

  • Psuj

    5

Klient chciał badanie to dostał. Nic nie zrobiłeś źle. Również termin w tym układzie wyznaczyłeś dobry. Natomiast po co WK po kiego grzyba WK chciał to badanie to któż to raczy wiedzieć?? I nigdy więcej nie daj się zastraszać. Panience następnym razem powiedz, że u Ciebie w firmie każda rozmowa jest nagrywana i takie próby zastraszania i unikanie wskazania podstawy prawne zgłosisz odpowiednim organom. W związku z powyższym jeszcze raz poprosisz wyraźnie o nazwisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant z 6.9 też był dobry(przede wszystkim lepszy dla klienta). Kiedy zrobiłem już okresowe + Dip i dałem 2 lata od daty badania-stwierdziła że ona tego tak nie zostawi bo ma być 2 lata od daty pierwszej rejestracji za granicą i koniec!!! Nerw mnie straszny złapał, ale nic nie mówiłem ponieważ to mój rodzimy WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma być 2 lata od daty pierwszej rejestracji za granicą

 

Na takie coś nie ma się co denerwować - tu się tylko prosto do słuchawki można było zaśmiać. I tą słuchawką rzucić rzecz jasna :) Trafiłeś na urzędniczego głąba. Niestety są tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant z 6.9 też był dobry(przede wszystkim lepszy dla klienta). Kiedy zrobiłem już okresowe + Dip i dałem 2 lata od daty badania

Prawidłowo

 

bo ma być 2 lata od daty pierwszej rejestracji za granicą i koniec!!! Nerw mnie straszny złapał, ale nic nie mówiłem ponieważ to mój rodzimy WK

No i nieprawidłowo bo w żadnym przypadku nie ma takiego terminu NTBO.

 

Dzwoniłbym do kierownika WK w sprawie korekty tego badania, póki jeszcze masz klienta który takie bezprawne żądanie "panienki z okienka" potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panience następnym razem powiedz, że u Ciebie w firmie każda rozmowa jest nagrywana

Żeby wszyscy tak potrafili ,,,

ale nic nie mówiłem ponieważ

Już myślałem, że rozmowy masz faktycznie nagrywane ,,,

Dzwoniłbym do kierownika WK w sprawie korekty

A jeśli to kierownik panienkę tak wyszkolił, też tacy są ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie problem!!! (....).Następnie przysłała do mnie klienta i kazała zrobić okresowe + DIP i co najlepsze kazała wyznaczyć NTBT na 2 lata od daty pierwszej rejestracji za granicą- kiedy zapytałem o podstawę prawną, usłyszałem w odpowiedzi"już dzisiaj kieruje wniosek o kontrole Pana stacji". Klient zdenerwowany zgodził się na OBT + DIP i wyznaczyłem NTBT na 2 lata od dzisiaj. Popełniłem gdzieś błąd?

Tak posłuchałeś głupszego od siebie, a Pani z okienka ma przerost ambicji nad wiedzą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może niepotrzebnie zgodziłem się na okresowe, ale jak już je zrobiłem to uważam że dobrze wyznaczyłem TNBT na 2 lata od daty badania, a "Pani" tłumaczy że źle bo ma być 2 lata od daty pierwszej rejestracji za granica.... cyrk jak nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może niepotrzebnie zgodziłem się na okresowe

 

Nie się co godzić czy nie godzić. Klient może o takie wnieść teoretycznie nawet dzień po rejestracji tak naprawdę. Żadnego błędu tu nie ma - jeśli już to tylko po stronie klienta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic pierwsza bojowa przeprawa z WK za mną....chociaż nie.... kiedyś "Pani" w tym samym wydziale zakwestionowała Dip-a focusa rs który nie może ciągnąć przyczepy(producent zabrania, brak 2 pola na tabliczce znamionowej)argumentowała to tym że"przecież każdy samochód może ciągnąć przyczepę"dopiero po okazaniu homologacji postanowiła że jednak zarejestruje samochód. Panowie dziękuje za fachową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie. Tylko to trzeba na gorąco takie sprawy załatwiać.

Jakby co proszę o kontakt - chętnie pomogę...

 

Parafrazując CZAS APOKALIPSY - "uwielbiam zapach zbesztanego pracownika WK o poranku"*

 

* oczywiście wyłącznie niekompetentnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK może mieć z 80 okienek i nigdy nie jestem pewny , że ta osoba przedstawia się swoim nazwiskiem - szczególnie jakby ktoś chciał na mnie wpłynąć.

A jak "zrypiesz" Bogu winną osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK może mieć z 80 okienek i nigdy nie jestem pewny , że ta osoba przedstawia się swoim nazwiskiem - szczególnie jakby ktoś chciał na mnie wpłynąć.

A jak "zrypiesz" Bogu winną osobę.

Dokumenty przyjmuje konkretna osoba, więc łatwo można ustalić kto robi syf. Nawet jak się przedstawi nie swoimi danymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, pewne tel do WK by się przydał żeby trochę zahamować ich zapędy, ale jak mówię to mój WK a ponadto "moja firma" ma dużo wspólnego z tym WK więc nie chcę robić smrodu, a tak przy okazji... co w sytuacji kiedy np: samochód z I rej. 01.2013r został sprowadzony do polski z niemiec (u nich wyrejestrowany)?jakie badanie i jaki termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w sytuacji kiedy np: samochód z I rej. 01.2013r został sprowadzony do polski z niemiec (u nich wyrejestrowany)?jakie badanie i jaki termin?

Jeżeli robisz okresowe, to na dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jeżeli jest wyrejestrowany to jedynym wyjściem jest okresowe i na 2 lata ?(np: samochód z I rej. 01.2013r wyrejestrowany w niemczech i u nas na badaniu na czerwonych TR i PC) czyli opcja 6.9(ustalenie danych) jest możliwa tylko wtedy kiedy samochód jest zarejestrowany(np: samochód z I rej. 01.2013r sprowadzony z francji na oryginalnych TR i WK dopełnia do 3 lat ) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.