Skocz do zawartości

Zmiana na autobus


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zrobić zmiany konstrukcyjne na autobus, czyli zapewne jego pierwotny rodzaj.

 

To powyżej doczytali ?

Jak na razie nie napisał nigdzie nic o pierwszej rejestracji, a tu taka polemika. Chociaż jak bedzie już wiedział, to wasze rozważania mu się moga przydać.

Sorki za "wejście między wódkę a zakąskę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powyżej doczytali ?

 

No doczytali, i co? Może i był pierwotnie autobus, a może nie - jakie to ma znaczenie??

 

Jak na razie nie napisał nigdzie nic o pierwszej rejestracji, a tu taka polemika.

 

Owszem - napisał. W piątym poście. 1992 rok. Więc polemika jak najbardziej rzeczowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajde warunki dla miejsc na wózki inwalidzkie w pojazdach? :oops:

 

Tego niestety nie ma w przepisach... Poszukaj w regulaminach 52 i 36 - być może tam coś jest (zajdziesz je na forum) - dotyczą autobusów o łącznej ilości miejsc odpowiednio 22 i powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne co mam egzekwować w badaniu po zmianach a na tym badaniu pojazd powinien spełniać aktualne wymagania techniczne.

 

Które to uzależnione są od daty I rejestracji pojazdu, która jest niezmienna. Natomiast jeśli jakiś warunek jest niezależny od daty - pojazd musi go oczywiście spełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajde warunki dla miejsc na wózki inwalidzkie w pojazdach? :oops:

 

W przypadku autobusu szkolnego wymogi te są w DzU 951 z 2013 par.22 ust.1 pkt 6) i 7) mogą być one zbieżne z wymaganiami dla miejsc w innych autobusach.

 

[ Dodano: 16-10-2013, 19:02 ]

Które to uzależnione są od daty I rejestracji pojazdu, która jest niezmienna.

Ale niektóre wymogi dotyczą autobusów zarejestrowanych po raz pierwszy w określonej dacie a ten pojazd mógł być nigdy nie rejestrowany jako autobus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektóre wymogi dotyczą autobusów zarejestrowanych po raz pierwszy w określonej dacie a ten pojazd mógł być nigdy nie rejestrowany jako autobus.

 

A konkretnie? Coś nadinterpretujesz. Data I rejestracji to data I rejestracji pojazdu i nie ma absolutnie żadnego znaczenia jakim pojazdem był w tej dacie. Teraz jest autobusem i ma spełniać warunki dla autobusu o dacie I rejestracji swojej (dawnej-pierwotnej a nie dzisiejszej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie? Coś nadinterpretujesz. Data I rejestracji to data I rejestracji pojazdu i nie ma absolutnie żadnego znaczenia jakim pojazdem był w tej dacie. Teraz jest autobusem i ma spełniać warunki dla autobusu o dacie I rejestracji swojej (dawnej-pierwotnej a nie dzisiejszej).

 

Np. wymagania dla autobusów na 100 km/h

7) siedzenia homologowane według Regulaminu nr 17 lub spełniające wymagania Regulaminu nr 80 EKG ONZ oraz

w pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach, przy czym punkty kotwiczenia pasów powinny spełniać wymagania

Regulaminu nr 14 EKG ONZ; przepis stosuje się do zarejestrowanych po raz pierwszy:

a) autobusu nowego typu – po dniu 31 grudnia 1998 r.,

b) pozostałych autobusów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t – po dniu 30 września 1999 r.;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis stosuje się do zarejestrowanych po raz pierwszy:

a) autobusu nowego typu – po dniu 31 grudnia 1998 r.,

b) pozostałych autobusów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t – po dniu 30 września 1999 r.;

 

I jeśli ten pojazd posiada datę I rejestracji z 1992 roku to nie stosuje się dla niego tego przepisu. Amen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w oparciu o DZU 32, a pomocnym może być DZU 951 :oops:
ketiw38, że Ty takie bzdety piszesz to aż się dziwię.

Czy są to bzdety :?:

Ja nie jestem tego pewien DZU 32 poz 262 NADAL OBOWIĄZUJE :!:

A DZU 0 poz 951 jest tylko obwieszczeniem w sprawie ukazania się aktu jednolitego do DZU 32 poz 262.

Co to oznacza :?:

Aboz może mi napiszesz?

Najlepiej jak zrobisz to w kontekście wypowiedzi Marka1 do której ja się odnosiłem. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama 32 nie zawiera zmian, które nastąpiły po jej ogłoszeniu. Poz. 951 jest aktem ujednolicającym, czyli w zasadzie zawiera w sobie aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące warunków technicznych. Czyli można uznać Dz. U. nr 32 poz. 262 z póżn. zmianami jak również poz. 951 jako podstawę prawną do wymagań technicznych wobec pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproszę Cię jeszcze raz o ustosunkowanie się do bzdetów:

Raczej w oparciu o DZU 32, a pomocnym może być DZU 951 :oops:
ketiw38, że Ty takie bzdety piszesz to aż się dziwię.

oraz do prawidłowości wypowiedzi:

Czyli w np. oparciu o DzU 951 a nie o DzU 32.

 

Bo mając na myśli DZU 32 miałem na myśli dopisek „z późniejszymi zmianami” – dla mnie jest to oczywiste :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż przyznanie się do błędu boli :oops:

Niech będzie, że ja się mylę i ważniejszy jest zapis zgodnie z 951.

 

Ja jednak zostanę przy swoim, że ważniejszy jest "bzdetny" zapis zgodnie z 32 z późniejszymi zmianami.

:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, mnie chodzi o stwierdzenie

w oparciu o DZU 32, a pomocnym może być DZU 951
Przecież te dwa akty prawne to to samo, po uwzględnieniu zmian w 32. Można się opierać zarówno na zapisach 32 z późn. zmianami jak i załączniku do poz 951. Twoje stwierdzenie sugeruje jakoby 32 była aktem obowiązującym, a 951 nie wiadomo czym. I do tego się odniosłem. Natomiast nigdzie nie napisałem, że stwierdzenie Marek1 jest właściwe, bo nie jest. Oba akty są obowiązujące gdyż zawierają tą samą treść (vide ujednolicona 32 i zał. 951).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te dwa akty prawne to to samo,(...).

Mam nadzieję, że się nie mylisz ;)

 

Dla przykładu rozporządzenie MTBiGW zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. 2013 poz. 30) do którego aktu się odnosi?

 

Ale jak to napisał Grzesiu :piwo:piwo:piwo:piwo:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu rozporządzenie MTBiGW zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. 2013 poz. 30) do którego aktu się odnosi?
Oczywiście, że do 32. Logiczne skoro 30 jest przed 951. Ale zwróć uwagę na uwagi w systemie isap
Objęte tekstem jednolitym Dz. U. z 2013 r. poz. 951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.