Skocz do zawartości

Ursus C 362


Wojciech84r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy, mam pytanie. Ursus C 362 gdzie ma wybity Nr nadwozia? tak jak w

Ursusie C 360? Tabliczka znamionowa w kabinie kierowcy strona lewa. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie tak jak C-360, czyli na tylnym moście, po prawej stronie (obok siedzenia kierowcy) , patrząc od góry - bardzo często trzeba użyć skrobaka.

dokładnie potocznie zwanej zwolnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie tak jak C-360, czyli na tylnym moście, po prawej stronie (obok siedzenia kierowcy) , patrząc od góry - bardzo często trzeba użyć skrobaka.

Też tak podejżewam, choć sprawdenie tego nie będzie łatwe, bo kabina ma całościowa podłogę i raczej trudno będzie tam zaglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i raczej trudno będzie tam zaglądnąć.

jak się chce :) to wszystko można znaleźć przyjacielu,Pozdrawiam Danielu napisz co u Ciebie słychać ::hey

 

[ Dodano: 17-10-2013, 20:30 ]

Czyli jak jak w zwykłej 60-tce

no musisz popatrzeć wiem że to trudne ale dasz radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dam radę. Dziękuje za pomoc młody jestem i się ucze

Tu nie ma znaczenia że jesteś młody :x takich problemów jeszcze przed tobą co nie miara :oops: myślisz że my wiemy wszystko :-( ale jesteśmy TU żeby sobie pomagać :D pozdrawiam ::hey i pytaj ile wlezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Ursus C-362 HAK i Ładowność ???

Czy ten ciągnik może mieć wpis HAK i jaką (Waszym zdaniem) powinien mieć ładowność ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radosna twórczość jakiegoś młodzika z WK.

Ostatnio się spieszyłem przy odbiorze jednego DR od ciągnika rolniczego a w domu przejrzałem i zamiast w pola F1 to wbił w "Ładowność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciągników nie przewiduje się (wymaga się) takiej adnotacji (HAK), ponieważ dotyczy ona pojazdów samochodowych, a ciągnik rolniczy nie zalicza się do tej grupy. Oczywiście jeżeli ten pojazd nie jest kolejką turystyczną.

Ładowność ma każdy pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to definiuje ustawa. Każdy pojazd ma masę własną i dopuszczalną całkowitą, a co za tym idzie i ładowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ładowność ma każdy pojazd.

Ursus C-330M, ładowność wpisana przez młodego WK którego już nie widzę tam to 5000kg.

To gdzie można tyle załadować na ten ciągnik? Bagażnik dachowy czy pod maskę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o herezjach, niechlujstwie, niewiedzy .... tylko o tym co mówi prawo. Nie myli się ten co nic nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ładowność ma każdy pojazd.

Ursus C-330M, ładowność wpisana przez młodego WK którego już nie widzę tam to 5000kg.

To gdzie można tyle załadować na ten ciągnik? Bagażnik dachowy czy pod maskę? ;)

A maszynę czy skrzynię jak zawiesisz na ciągnik, to jej masa zabiera Ci co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zastanówmy się :

 

F1/F2 = 3084 kg

G = 2635 kg

Dop. Ład. = 10400 kg

Dop. Nacisk - 33 kN

O1 = 8000 kg

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dop. Ład. = 10400 kg

To jest herezja ze starego katalogu ITS, który mówił, że ładowność ciągnika rolniczego to masa przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest herezja ze starego katalogu ITS, który mówił, że ładowność ciągnika rolniczego to masa przyczep.

 

Dokładnie tak - i sporo ciągników dawniej rejestrowanych miało u nas tak wpisane :razz: Jak ktoś nie zauważy to puści dalej... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto go uczył nie wiem.

 

Twoja wypowiedź jest śmieszna - już tłumaczę Ci dlaczego.

Otóż w swej naiwności myślisz, że w WK ktokolwiek uczy nowych pracowników w WK kwestii związanych z podstawowymi parametrami i warunkami technicznymi pojazdów??

 

No błagam Cię :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ładowność ma każdy pojazd.

Ursus C-330M, ładowność wpisana przez młodego WK którego już nie widzę tam to 5000kg.)

Gdyby było 5550 kg to była by to masa przyczep z katalogu ITS.

Gdyby było 500 kg to było by prawie dobrze, bo DMC 2240 a MW w zalezności czy z obciążnikami czy bez i czy z kabiną 1675-1910 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto go uczył nie wiem.
Twoja wypowiedź jest śmieszna - już tłumaczę Ci dlaczego.

Otóż w swej naiwności....

zakładam że urzędnik państwowy zna tematykę w której się obraca ;)

 

 

Ja próbowałem uczyć ale dałem sobie luz nic z tego nie wyszło . :cool:
hmm-w WK jest już OK i nie muszę nic im wytykać ;)

Ale w mojej robocie też dałem sobie na luz z podpowiadaniem lub mówieniem jak ma być poprawnie-będzie ktoś miał postępowanie dyscyplinarne to się nauczy bo ku lepszemu to nie idzie.

 

 

Gdyby było 5550 kg to była by to masa przyczep z katalogu ITS.

Gdyby było 500 kg to było by prawie dobrze, bo DMC 2240 a MW w zalezności czy z obciążnikami czy bez i czy z kabiną 1675-1910 kg.

Sprawdziłem DR 5500kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.