Skocz do zawartości

Ogranicznik prędkości stan prawny na dzień dzisiejszy


marczelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was koledzy

Mam pytanie jaki jest stan prawny odnośnie ogranicznika prędkości w pojazdach powyżej 3.5t. Szukam i nie mogę jakoś znaleźć podstawy prawnej o okresie przejściowym na montaż ograniczników. Według mojej wiedzy wszystkie pojazdy powyżej 3.5t od tego roku bodajrze od kwietnia powinny mieć homologowany ogranicznik prędkości. Proszę mnie poprawić jak jestem w błędzie oraz był bym wdzięczny o jakaś podstawę prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORD art.66 pkt. 1a. Autobus, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i ciągnik samochodowy, dla którego określono dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów powyżej 3,5 t, powinny być wyposażone w homologowany ogranicznik prędkości montowany przez producenta lub jednostkę przez niego upoważnioną, ograniczający maksymalną prędkość autobusu do 100 km/h, a samochodu ciężarowego i ciągnika samochodowego do 90 km/h.

1b. Przepis ust. 1a nie dotyczy pojazdu:

1) specjalnego lub używanego do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Celnej, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Biura Ochrony Rządu i jednostek ochrony przeciwpożarowej;

2) zabytkowego;

3) nierozwijającego, ze względów konstrukcyjnych, prędkości większej niż odpowiednio określone w ust. 1a;

4) używanego do prowadzenia badań naukowych na drogach;

5) przeznaczonego wyłącznie do robót publicznych na obszarach miejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i nie mogę jakoś znaleźć podstawy prawnej o okresie przejściowym na montaż ograniczników.

Tutaj znajdziesz o okresie przejściowym-ale tak jak Koledzy powiedzieli okresy te już się skończyły

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20040920884

 

Art. 3. 1. Przepis art. 66 ust. 1a ustawy, o której

mowa w art. 1, w stosunku do:

 

[ Dodano: 21-10-2013, 14:37 ]

Do poczytania :)

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=10014&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszerzę temat:

Co według Was można uznać za dokument potwierdzający posiadanie ogranicznika.

Ja honoruje potwierdzenie z serwisu firmowego danej marki oraz naklejki (posiadające VIN) i zaświadczenia z serwisu tachografów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.