Skocz do zawartości

Czy Diagnosta to funkcjonariusz publiczny?


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej można by uzależnić mandaty i inne kary w zależnoiści o d osiąganego dochodu a nie tak jak jest teraz, że bezrobotny i prezes banku płacą tyle samo np. za przekroczenie prędkości o 30 km/h.

 

Czyli za zabójstwo bezrobotny powinien iść siedzieć na rok, a prezes banku na 10 lat? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    27

  • ketiw38

    19

  • blakop

    15

  • JANUSZ60

    14

Czyli za zabójstwo bezrobotny powinien iść siedzieć na rok, a prezes banku na 10 lat?

Miałem na myśli tylko kary finansowe a nie kary ograniczenia wolności, bo je należało by stopniować w zależności od przewidywanej długości życia :viva:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - uwierz, że jak będziesz za bardzo popularny i ktoś zacznie się interesować czemu jeździsz takim, a nie innym i dlaczego to zmienisz zdanie...

 

A nie daj Bóg wrócisz do domu autem z serwisu - nie swoim... Skąd On ma takie auto??!! Dlaczego??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60 napisał/a:

No popatrz, ten już serwis kupił, powiedzą ,,,

 

 

Dokładnie. I to wcale nie musi być śmieszne... Niestety...

Mi bogactwo jakos nie grozi narazie jest śmiesznie.

W Skandynawi jakoś sobie z tym poradzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bogactwo jakos nie grozi narazie jest śmiesznie

Oj tam zaraz bogactwo i tak ludziska powiedzą :P ten to ma bo buduję np.dom :oops:

ale nikt nie widzi :shock: czyim kosztem,ile wyrzeczeń,nocy nie przespanych,problemów zdrowotnych,żeby coś osiągnąć w tym marnym życiu :razz: Bo to pan Diagnosta :? to go stać :sad: Pytam na co :shock:

przecież to takie polskie

No właśnie takie to polskie :-?

Skandynawi jakoś sobie z tym poradzili.

Piękny kraj Przyjacielu choć nasz nie gorszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - uwierz, że jak będziesz za bardzo popularny i ktoś zacznie się interesować czemu jeździsz takim, a nie innym i dlaczego to zmienisz zdanie...

 

A nie daj Bóg wrócisz do domu autem z serwisu - nie swoim... Skąd On ma takie auto??!! Dlaczego??!!

Czy przypadkiem nie wpadło Ci w ręce pismo zza "wielkiej wody " ,rozesłane po tamtejszych urzędach . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał bo prawie wybudował

i tej wersji się :P trzymajmy Przyjacielu :x

 

[ Dodano: 27-10-2013, 19:20 ]

Czy przypadkiem nie wpadło Ci w ręce pismo zza "wielkiej wody " ,rozesłane po tamtejszych urzędach .

czy mogę wiedzieć jakie pismo :-D Dareczku :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę wiedzieć jakie pismo :-D Dareczku

Akurat w Białym Domu wtyczek nie mam . :D

Wiem z TV że pod przykrywką troski o bezpieczeństwo administracja Obamy rozesłała pismo w którym mówiąc krótko każą donosić na kolegów. Taki mały przykład:

Kolega w pracy przysypia za biurkiem . Donieś na niego bo może baluje po nocach , jeżeli baluje to może jest alkoholikiem , jeżeli jest alkoholikiem to może go obcy wywiad szantażuje .

 

O samochodzie też było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz zawód podchodzi raczej pod .. osobę zaufania publicznego-art. 17 Konstytucji RP "w drodze ustawy można tworzyć samorządy zawodowe, reprezentujące osoby wykonujące zawody zaufania publicznego i sprawujące pieczę nad należytym wykonywaniem tych zawodów w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony". W Polsce nie zdecydowano się, pomimo pewnych prób, na wprowadzenie do systemu prawnego definicji zawodów zaufania publicznego. W praktyce ugruntowało się, iż mianem zawodu zaufania publicznego określa się profesje polegające na wykonywaniu zadań o szczególnym charakterze z punktu widzenia zadań publicznych, troski o realizację interesu publicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz zawód podchodzi raczej pod .. osobę zaufania publicznego-art. 17 Konstytucji RP "w drodze ustawy można tworzyć samorządy zawodowe, reprezentujące osoby wykonujące zawody zaufania publicznego i sprawujące pieczę nad należytym wykonywaniem tych zawodów w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony". W Polsce nie zdecydowano się, pomimo pewnych prób, na wprowadzenie do systemu prawnego definicji zawodów zaufania publicznego. W praktyce ugruntowało się, iż mianem zawodu zaufania publicznego określa się profesje polegające na wykonywaniu zadań o szczególnym charakterze z punktu widzenia zadań publicznych, troski o realizację interesu publicznego.

 

Opierając się o ten zapis z konstytucji, w obecnej chwil, kiedy podjęto pracę nad ustawą o naszym zawodzie, można by było zamieścić zapis o tworzeniu, stworzeniu samorządu zawodowego i określić jego cele i zadania. Nie wiem jednak, czy środowisko ma ochotę poddać się rygorom związanym z instytucją jaką jest samorząd.

Cały proces szkolenia, karania, dbania o higienę zawodową, trzeba by było oprzeć o samorząd. i istnieje jeszcze kwestja przynależności. Jeżeli obligatoryjnie, to obowiązek składek, a tu już na pewno będzie opór. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obligatoryjnie, to obowiązek składek

 

Konstytucjonaliści powoli negują taką formę stowarzyszenia. Samorząd zawodowy jest stowarzyszeniem - przynależność powinna być dobrowolna. Niestety tak w przypadku wielu zawodów nie jest... Oczywiście takie to tam akademickie spory, ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały proces szkolenia, karania, dbania o higienę zawodową, trzeba by było oprzeć o samorząd.

 

Co będzie solidnym fundamentem dla... patologii... Wystarczy spojrzeć ilu lekarzy przez ostatnie lata straciło prawo do wykonywania zawodu? Ilu adwokatów? Stęplarze zostali by świętymi krowami, a uczciwi by z czasem zostali wyeliminowani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodziło by o kwestię opłat to np. w Izbie Pielęgniarskiej, za pracownika odprowadzana jest opłata przez pracodawcę około 1-2% zarobku, niezatrudniony musi sam płacić jak chce jeszcze należeć i są organizowane kursy , tylko nie wiem czy nie trzeba do nich coś dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam mieszane uczucia co do samorządu zawodowego. Z jednej strony organizacja taka bez wątpienia dobrze dba i reprezentuje środowisko. Tutaj byłbym za. Jeśli jednak temu samorządowi pozostawia się też kwestie odpowiedzialności zawodowej jego członków to hmmm... No choćby właśnie na przykładzie lekarzy widać, że nie do końca jest tu chyba wszystko OK... Idea co do założeń niby słuszna, ale tajemnicą Poliszynela jest, że kolega kolegę zawsze będzie się starał bronić... Z prawnikami jest podobnie, więc kto wie, czy i z diagnostami by tak nie było... Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.