Skocz do zawartości

Czy Diagnosta to funkcjonariusz publiczny?


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    27

  • ketiw38

    19

  • blakop

    15

  • JANUSZ60

    14

quote="blakop"]tajemnicą Poliszynela jest, że kolega kolegę zawsze będzie się starał bronić...

Znacie jakiś przypadek , że jest inaczej?

 

 

Czy w każdym przypadku, taka obrona, jest złem? Jeżeli nigdy się nie mylicie, to możecie spać spokojnie, bez względu na to kto was kontroluje, oraz jak sprzeczne i niejasne są obowiązujące nas przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w każdym przypadku, taka obrona, jest złem?

No właśnie o to chodzi, że nie w każdym i nikt ani Psuj, ani blakop tego nie mówią. Mówią o tym, że znów wypłyną cwaniacy a uczciwych to doprowadzi do "dobrowolnego " odejścia z pracy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią o tym, że znów wypłyną cwaniacy a uczciwych to doprowadzi do "dobrowolnego " odejścia z pracy ,,,

Niestety ale ja mam podobne obawy. Praktyka dowodzi, że samorządy = kolesiostwo :( , a gdyby do tego doaać konieczność opłat, to był by to kolejny podatek dla kolesi na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, Koledzy, przypuszczając, ze takie będą opinie i że diagności, w sytuacji ciągłego zagrożenia: kiepskie prawo, brak instytucji, która była by władna i ostateczna do interpretowania prawa ( wykładni), sprzeczne wyroki sądów w sprawach diagnostów i tak nie zgodzą się na samorząd, bo są jacy są.

Dlatego Koledzy odpuściłem sobie temat. Pewnie niegrzecznie z mojej strony, bo po prostu nie odpowiedziałem na kolejny e-mail.

Zastanówcie się: kolejna nowelizacja praw, 996 i co w niej widzimy? Następne luki i możliwości interpretacji, pożywka dla TDT na kontroli.

Gdzie jest większe zło?

Kto ma walczyć o proste reguły postępowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem każda próba hermetyzacji i sztucznej regulacji środowiska jest szkodliwa dla niego samego. Powstanie takiego samorządu doprowadzić może jedynie do rozrostu branżowej biurokracji i niczego więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparte dążenie do modyfikacji, ujednolicenia, uproszczenia i znormalizowania obowiązującego prawa. W mojej opinii tylko to przyniesie pozytywny skutek a nie ograniczy rynku. Każdy będzie wiedział w jakich ramach może się poruszać, jaka jest wykładnia prawa (równa i jednoznaczna dla wszystkich), jakie są ewentualne sankcje a jednocześnie nikt nie będzie mówił mu, co i jak ma robić i jak działać na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparte dążenie do modyfikacji, ujednolicenia, uproszczenia i znormalizowania obowiązującego prawa. W mojej opinii tylko to przyniesie pozytywny skutek a nie ograniczy rynku. Każdy będzie wiedział w jakich ramach może się poruszać, jaka jest wykładnia prawa (równa i jednoznaczna dla wszystkich), jakie są ewentualne sankcje a jednocześnie nikt nie będzie mówił mu, co i jak ma robić i jak działać na rynku.

Może jakieś propozycje kto to ma zrobić :?::evil:

Przecież to się u nas ciągle dzieje ,,,

:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparte dążenie do modyfikacji, ujednolicenia, uproszczenia i znormalizowania obowiązującego prawa. W mojej opinii tylko to przyniesie pozytywny skutek a nie ograniczy rynku. Każdy będzie wiedział w jakich ramach może się poruszać, jaka jest wykładnia prawa (równa i jednoznaczna dla wszystkich), jakie są ewentualne sankcje a jednocześnie nikt nie będzie mówił mu, co i jak ma robić i jak działać na rynku.

 

No właśnie. A kto ma to zrobić. Do OSDS-u nie ma chętnych, samorząd "be i fuj", ale uparcie trzeba dążyć..... . :evil:

To kocham w naszym środowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A kto ma to zrobić. Do OSDS-u nie ma chętnych, samorząd "be i fuj",

A nie pomyślałeś, że może to świadczyć o tym, iż środowisko diagnostów jest na tyle dojrzałe, by nie wierzyć kolejnym zrywom bez pokrycia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że może to świadczyć o tym, iż środowisko diagnostów jest na tyle dojrzałe, by nie wierzyć kolejnym zrywom bez pokrycia ,,,

A ile ich było :?::evil::evil::evil:

 

 

 

A słyszałeś o przysłowiu:

pierwsze śliwki robaczywki
:evil::evil::evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że Ty jesteś już ten pryskany,,,

Oby Nam ta chemia nie zaszkodziła,,,

Dobrze, że nie farbowany :evil::evil::evil:

Choć nie do końca rozumiem "pryskany i skąd ta "chemia" - czyżby do mnie :?::x

:evil::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sprawa jest dość prosta, albo się zintegrujemy, albo wysadzą nas diagnostów, inspektorów czy jak chcemy się nazywać, na margines i dalej za naszymi plecami, będą tworzyli to gówno, które na co dzień przychodzi nam jeść.

Zastanówcie się.

OSDS- dowolność przynależności i efekt - mam to w nosie.

Samorząd - obligatoryjna przynależność, obowiązkowe składki, ochrona prawna (bo jest za co) i pełna reprezentacja środowiska.

Wybierajcie sami. Innej alternatywy, na dzień dzisiejszy, nie ma.

 

Ja osobiście wolałbym dobrowolną przynależność do OSDS-u.

Ale, to musi być pospolite ruszenie, a nie promił przekonanych. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sam. Bardzo cieszę się za każde tak "głośne" deklaracje.

Nie zmienia to faktu, że jak napisał skpauto jest to

promil przekonanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałbym dobrowolną przynależność do OSDS-u

i ja taką wybrałem ale,wcześniej SDS :( i co to zmieniło :razz: tylko wielkie nieporozumienie wśród kolegów :cry: ubolewam nad tym :sad:

Nie jesteś sam.
wiem Waldku takich ludzi jak ja jest wiele,którzy zaufali po przedniej organizacji,zresztą sam ją tworzyłem :-P na swoim terenie,starałem się jak mogłem aby to wszystko wypaliło,ba nawet u siebie w firmie zorganizowałem,wszystko co NAM było potrzebne do tego spotkania,sala,rzutnik,pozwolenie szefostwa :x i co ???.............. tel.czy można u ciebie kupić w Niedzielę tusz do drukarki :shock: Więc Proszę nie dziw się,że tak trudno jest to zrozumieć :( Darku Ty wiesz o co chodzi :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wysadzą nas diagnostów, inspektorów czy jak chcemy się nazywać, na margines i dalej za naszymi plecami, będą tworzyli to gówno, które na co dzień przychodzi nam jeść.
jako grupa zawodowa jesteśmy już od dawna na marginesie, a chodzi o wyjście spoza niego oraz pokazanie, że nie jesteśmy bezmyślnym tłumem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.