Skocz do zawartości

przednie światła przeciwmgłowe...


grand

Rekomendowane odpowiedzi

jak sądzicie? wolno ich używac przy normalnej przejrzystości powietrza? np. w miescie? w ciagu dnia?

 

z tego co udalo mi sie wyszukac w sieci - nigdzie nie jest zakazane ich uzywanie:

 

http://artgola.webpark.pl/mgla.htm

 

zupelnie inaczej prawo odnosi sie do swiatel tylnich przeciwmgłowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie halogeny są osadzone z reguły nisko i to nie one rażą nadjeżdzających z przeciwka tylko ich odbicie od asfaltu. Ja osobiście jestem przeciwny ich używaniu w nocy przy normalnej widoczności a tym bardziej po deszczu. Jak mi ktoś cię trafi z naprzeciwka na halogenach ma jak w banku, że zostanie potraktowany tak samo... no mercy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wielu pseudo tuningowców zamiast świateł przeciwmgielnych (B oznaczenie na kloszu) stosuje światło dalekosiężne drogowe (HR oznaczenie na kloszu). Szczególnie te kupowane w sklepikach produkowane bodajże przez firme Wisem jedne i drugie klosze pasują do tej samej oprawy. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sądzicie? wolno ich używac przy normalnej przejrzystości powietrza? np. w miescie? w ciagu dnia?

 

z tego co udalo mi sie wyszukac w sieci - nigdzie nie jest zakazane ich uzywanie:

 

http://artgola.webpark.pl/mgla.htm

 

zupelnie inaczej prawo odnosi sie do swiatel tylnich przeciwmgłowych...

Grand-prosze zapoznać sie z kodeksem ruchu drogowego,uzywanie swiateł przeciwmgielnych przednich nie jest zabronione w dzień tylko nadrogach krętych oznaczonymi znakami drogowymi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabronione na drogach kretych? a ktora linijka kodeksu o tym mowi? bo wydaje mi sie ze wlasnie wtedy jest tymbardziej zezwolone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabronione na drogach kretych? a ktora linijka kodeksu o tym mowi? bo wydaje mi sie ze wlasnie wtedy jest tymbardziej zezwolone :)

Proszę czytać uważniej posty,napisałem że JEST DOZWOLONE na drogach krętych,do wiadomości prawo o ruchu drogowym Dz.U. NR.98 z 1997 roku, oddział 3,Art 51,punkt 5. :D miłej lektury.

P.S. W poprawkach nic nie uległo zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.