Skocz do zawartości

VW GOLF V PLUS-cięzarówka


Robert27

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    22

  • Marek1

    11

  • Robert27

    10

  • radekd2

    9

Co Wy byście zrobili z takim przypadkiem?

Określiłbym go jako wielozadaniowy.

To też nie rozwiązuje sprawy bo wielozadaniowy może być tylko M1. Pytanie zasadnicze: czy diagnoście wolno zmieniać podrodzaj? Przecież nadwozie nie uległo zmianie.

 

 

nie wiem jak zrobił radek ale dla mnie kombi też nie jest vanem

Jak na razie jeszcze nic nie zrobiłem. Klient dzwonił czy może przerobić. Powiedziałem mu aby homologacje załatwił i dopiero wtedy do warsztatu na przeróbkę jechał.

"Wygląd" kombi określa norma ISO do której nie mam dostępu. Natomiast podrodzaj VAN jest określony enigmatycznie w ww dyrektywie: BB Van Samochód ciężarowy o kabinie kierowcy zawartej w bryle nadwozia. Kombi też bardzo ładnie pod to pasuje.

W starej informacji technicznej ITS, którą podpiął kolega bohdang w tej dyskusji http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=193919#193919 jest jakby zgoda na zmianę podrodzaju.

Jak się zjawi klient to chyba pozostanie mi uzgodnić szczegóły z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie rozwiązuje sprawy bo wielozadaniowy może być tylko M1.

Chyba mam nieaktualny dziennik, ale w moim wielozadaniowy widnieje dla obu rodzajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie rozwiązuje sprawy bo wielozadaniowy może być tylko M1.

Chyba mam nieaktualny dziennik, ale w moim wielozadaniowy widnieje dla obu rodzajów.

 

Z tego co pamiętam to w aktualnym dzienniku już nie ma definicji rodzajów nadwozia. Odsyła on wprost do dyrektywy UE. Link do niej jest np. tym wątku w moim poście z 20.12. Podział od strony 68.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie coś tu nie pasuje :?

§ 9a. W samochodzie ciężarowym kategorii N1 o nadwoziu rodzaju AB, AC, AF lub BB, o których mowa w

przepisach o homologacji pojazdów, mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie

ilości miejsc, jeżeli:

 

Przepisy o homologacji pojazdów to teraz

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) NR 678/2011

W załączniku przesyłam jego treść

678_2011.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na której to jest stronie tego rozporządzenia bo nie mogę znaleźć.

 

 

Ale coś generalnie mi tu się nie zgadza albo czegoś nie wiem (prawie na pewno czegoś nie wiem).

 

Przykład 1. Przyjeżdża VW Passat rodzaj:ciężarowy, podrodzaj: van aby go przerobić na osobowy (jest to zwykły kombi ale homologowany na VAN). Każdy z nas bez problemu to wykonuje. Z auta znika kratka, z tył najczęściej wkładana jest kanapa 3-osobowa z pasami. Z auta robimy rodzaj: osobowy, podrodzaj: kombi.

 

Przykład 2. Przyjeżdża ten sam VW Passat ale rodzaj: osobowy, podrodzaj: kombi aby go przerobić na ciężarowy. Z analizy forum wynika, że są schody. Nagle musi być homologacja/oświadczenie producenta, że auto jest podrodzaju VAN bo diagnoście nie wolno zmieniać podrodzaju.

 

Jakiś brak konsekwencji.

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w aktualnym dzienniku już nie ma definicji rodzajów nadwozia.

To Dz.U. 137 poz 968 z 2007 nie obowiązuje?

 

Wynika, że jak robisz zmiany konstrukcyjne to nie: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=193919#193919

 

Jest wtedy inny podział na podrodzaje. Wg dyrektywy UE.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2007L0046:20130701:PL:PDF

od strony 118. Dokument po aktualizacjach z sierpnia 2013.

 

Dlatego proszę o "wyprostowanie" mnie. Czy rzeczywiście jest taki mętlik?

 

Edit: W tej dyrektywie są jeszcze wzory od str. 101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 9a. W samochodzie ciężarowym kategorii N1 o nadwoziu rodzaju AB, AC, AF lub BB, o których mowa w przepisach o homologacji pojazdów,

mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie ilości miejsc, jeżeli:

Czyli w hatchbacku, kombiaku, wielozadaniowcu, vanie można mieszać fotelami.

A czy przedmiotowy Passat nie mógłby pozostać ciężarowym kombiakiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 9a. W samochodzie ciężarowym kategorii N1 o nadwoziu rodzaju AB, AC, AF lub BB, o których mowa w przepisach o homologacji pojazdów,

mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie ilości miejsc, jeżeli:

Czyli w hatchbacku, kombiaku, wielozadaniowcu, vanie można mieszać fotelami.

Ale nie chodzi o mieszanie fotelami tylko o zmiany konstrukcyjne z osobowego na ciężarowy.

 

A czy przedmiotowy Passat nie mógłby pozostać ciężarowym kombiakiem???

Spojrzałeś na dyrektywę o której wspomniałem kilka postów wcześniej i link do innej dyskusji. Od 2003 roku nie ma czegoś takiego jak "ciężarowy kombi".

Historycznie jest, dlatego zawarto to w ustawie. Natomiast w nowo homologowanych nie ma i podczas zmian konstrukcyjnych także nie powinno być. Tak przynajmniej sądzę dlatego po świętach zasięgnę opinii w WK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałeś na dyrektywę o której wspomniałem kilka postów wcześniej

Nie, nie patrzyłem, ale wiem kto o tym czymś już tu pisał. :x

Poza tym świąteczny spokój zaburza mi "BB"

3.8.2. Oprócz ogólnych kryteriów, o których mowa w pkt 3.2–3.6, spełnione

muszą być kryteria określone w pkt 3.8.2.1–3.8.2.3.5 w przypadku

pojazdów, w których przedział, gdzie znajduje się kierowca, oraz

ładunek znajdują się w obrębie jednej jednostki (tj. nadwozie „BB”).

Kumam, że to tyczy VANA, czy innych też... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałeś na dyrektywę o której wspomniałem kilka postów wcześniej

Nie, nie patrzyłem, ale wiem kto o tym czymś już tu pisał. :x

Poza tym świąteczny spokój zaburza mi "BB"

3.8.2. Oprócz ogólnych kryteriów, o których mowa w pkt 3.2–3.6, spełnione

muszą być kryteria określone w pkt 3.8.2.1–3.8.2.3.5 w przypadku

pojazdów, w których przedział, gdzie znajduje się kierowca, oraz

ładunek znajdują się w obrębie jednej jednostki (tj. nadwozie „BB”).

Kumam, że to tyczy VANA, czy innych też... :?

 

pkt 3.2–3.6 - dla wszystkich (także VAN)

pkt 3.8.2.1–3.8.2.3.5 - tylko dla VAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt 3.2–3.6 - dla wszystkich (także VAN)

No i tu zamota powstała więc poproszę uprzejmie o wyjaśnienie terminu "dla wszystkich" oraz jakich pojazdów dotyczy ta lektura???

A potem poczytam... może... po...

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle musi być homologacja/oświadczenie producenta, że auto jest podrodzaju VAN bo diagnoście nie wolno zmieniać podrodzaju.

 

A to niby dlaczego? Diagnosta określa nowy rodzaj i podrodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.