Skocz do zawartości

VW GOLF V PLUS-cięzarówka


Robert27

Rekomendowane odpowiedzi

Jednakie i oba pod M zawierają masę pojazdu w stanie gotowym do jazdy z kierowcą o masie 75 kg.

W jednym przypadku jest ona ujęta w M, w drugim należy ją dodać do M - na jedno wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    22

  • Marek1

    11

  • Robert27

    10

  • radekd2

    9

Niekoniecznie. Zdaje się, że ten wzór ma zastosowanie wyłącznie dla podrodzaju VAN oraz wielozadaniowy. Zgadza się?

Aha!

Jeśli ten pojazd jest samochodem ciężarowy to jaki jest jego podrodzaj...

może to furgon? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten pojazd jest samochodem ciężarowy to jaki jest jego podrodzaj...

 

To jest właśnie kluczowe i o to pytał Blakop. Na razie bez odpowiedzi.

 

może to furgon? :)

 

No może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnosisz, że to samo G- w Czechach różni się od tego w Polsce?

Z trzeci raz napiszę, iż nie mam zielonego pojęcia co jest zawarte w czeskich 1383 kg.

Mogę domyślać się li tylko, że jest to masa własna pojazdu łącznie z masą kierowcy i na bank wielozadaniowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek...!!!

Ja mogę okazywać splątanie... :hah:

 

A dlaczego z masą kierowcy, przecież to, to samo unijne G_ czyli to samo co u nas MW czyli bez kierowcy!

Ta... to samo... :zzz:

Pół Beneluxu wozi się w stanie gotowym do jazdy, Niemcy od ÷ do wpisują ostatnio, a Włosi jak ognia rubryki G unikają podając auto na pusto.

 

G według UE: (po prawdzie ani to G, ani MW)

M = masa pojazdu w stanie gotowym do jazdy w kg.

Pojazdy kategorii N1 o maksymalnej masie nieprzekraczającej dwóch ton oraz pojazdy kategorii M1 muszą być w stanie gotowym do jazdy,

mianowicie z płynem chłodzącym, smarami, paliwem, narzędziami, kołem zapasowym i kierowcą (patrz: przypis o w załączniku I).

Masę kierowcy oraz, jeśli ma to zastosowanie, członka załogi, ocenia się na 75 kg (z czego 68 kg masy osoby w pojeździe i 7 kg masy bagażu zgodnie z normą ISO 2416–1992), zbiornik paliwa jest napełniony w 90 %, a pozostałe układy zawierające płyn (z wyjątkiem układów wód zużytych) są napełnione w 100 % pojemności deklarowanej przez producenta.

Czy teraz rozjaśniło się dlaczego wzory są jednakie?

Nasza masa własna nie zawiera masy kierowcy dlatego we wzorze z rozporządzenia dodaje się 75 kilogramów.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeżeli dobrze pojmuje ten przepis to wg. wzoru P-(M=Nx68)>Nx68

 

A tak z ciekawości to gdzie znajdę ten wzór?(akt prawny) I czy nie ma tu błędu?Zamiast "=" nie powinno być "+"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak się teraz okazało klient nie był jeszcze w Wk zadzwonię do niego zrobimy korektę tylko jak to rozwiązać Ja dlatego napisałem że zarejestrowane chodziło mi o rozmowe z Wk że się to rozwiązało a klient nie był jeszcze w wk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert27,

Jeżeli jest taka możliwość, czy byłbyś uprzejmy podać VIN tego pojazdu, pewnie gdzieś i numer homologacji uśmiecha się z dokumentacji,

a my już sobie znajdziemy masę własną i wszystko na poczekaniu się wyjaśni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallooo...!!! Bikeeer...!!! Dariooo...!!!

WVWZZZ1KZ7W623803

 

Proszę o pomoc przyjechał klient na Pierwsze Badanie VW GOLF V z 2008r cięzarówka sprowadzony z Czech (...)

Co to znaczy z 2008 roku, rok produkcji, czy data pierwszej rejestracji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy byłbyś uprzejmy podać VIN tego pojazdu, pewnie gdzieś i numer homologacji uśmiecha się z dokumentacji,

a my już sobie znajdziemy masę własną i wszystko na poczekaniu się wyjaśni. :)

Hallooo...!!! Bikeeer...!!! Dariooo...!!!

:D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety rok prod. maj 2007

16 maj 2007 ;)

 

Grzegorz Łódź,

No naszabrowałem trochę danych do Golfa V, ale bez + kurde. :(

Mogę powklejać jak mi transfer zwiększą, a nawet wyjaśnienie jest co zawiera się w masie własnej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.