Skocz do zawartości

Egzamin teoretyczny - Wrocław


Hudas

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na "zaproszenie" otrzymane od TDT z wyznaczonym terminem 7.11.2013 - Wrocław na egzamin teoretyczny mam pytanie : Jak jest z dostępnością Dzienników Ustaw i Rozporządzeń podczas egzaminu? O ADR nie wspomnę. ( oczywiście B część 9 czy coś jeszcze?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z dostępnością Dzienników Ustaw i Rozporządzeń podczas egzaminu? O ADR nie wspomnę. ( oczywiście B część 9 czy coś jeszcze?)

Ja zdawałem w Poznaniu.Dostęp do Dz.U. jest,tylko nie są ujednolicone.Tzn. leży taki stosik dz.u między dwoma stolikami (czyli wspólny na dwie osoby) i trzeba sobie poszukać aktualnych przepisów.ADR cz.9 oddzielny dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem w Poznaniu.Dostęp do Dz.U. jest,tylko nie są ujednolicone.Tzn. leży taki stosik dz.u między dwoma stolikami (czyli wspólny na dwie osoby) i trzeba sobie poszukać aktualnych przepisów.ADR cz.9 oddzielny dla każdego.

Jak byłem w Poznaniu 10.10.2013 to ADR był też 1 szt na 2 ławki. A Dz.U już tekst jednolity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę się zmieniło :) Chyba na lepsze :) Ja zdawałem we wrześniu 2011r.

Zmieniło się w Dz.U a nie na egzaminie bo większość jest w opublikowana w postaci tekstów jednolitych np 951 lub bez zmian jak 996. Teraz zdający mają przynajmniej względny porządek w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę się zmieniło :) Chyba na lepsze :) Ja zdawałem we wrześniu 2011r.

Zmieniło się w Dz.U a nie na egzaminie bo większość jest w opublikowana w postaci tekstów jednolitych np 951 lub bez zmian jak 996. Teraz zdający mają przynajmniej względny porządek w przepisach.

 

Oczywiscie pod warunkiem, że wiedzą gdzie (w którym rozporządzeniu czy ustawie) szukać. W innym wypadku można sie naszukać i nie znależć, bo są dwa dość grube tomy, w których są też mało przydatne (pod katem egzaminu) rozporzadzenia, plus osobno 9 cz. ADR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jadę do Wrocka 7 listopada.

Panowie, a ile czasu jest do dyspozycji na egzaminie z teorii ?

Można wrócić na koniec np. do części podstawowej ( tej z 30 pytaniami ) albo opisówki itd. ?

Czy zabierają poszczególne części ?

Przepraszam za takie pytania, ale to mój 1 egz. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ile czasu jest do dyspozycji na egzaminie z teorii ?

5.Część teoretyczna egzaminu kwalifikacyjnego trwa:

1) 60 minut - w przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 lit. a;

2) 10 minut - w przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 lit. b i ust. 3 pkt 1 lit. a, dla każdej części szkolenia specjalistycznego;

3) 30 minut - w przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 lit. c i ust. 3 pkt 1 lit. b.

 

Poczytaj tutaj

http://forum.norcom.pl/viewtopic.php?t=12425&highlight=etapy+egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko.

Dostaje od razu wszystkie zestawy na raz czy po kolei ? Jak po kolei to można wrócić do poprzedniego testu czy jest zabierany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dostajesz wszystko na raz ale masz robić po kolei ,podstawa i pozostałe czesci ,jak czas minie komisja zabiera testy i zostajesz tylko z sama opisówka ps.moja rada skup sie na podstawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia w egzaminach bo byłam tylko raz . Ale w Poznaniu było tak:

1. Otrzymujesz wszystkie zestawy od razu - I,II,III,IV,V oraz opisowe.

2. Komisja informuje ile jest czasu na każdą część oraz przedstawia harmonogram od której godziny do której godziny ( na tablicy) masz się uporać z każdą częścią z uwzględnieniem że robisz po kolei wszystkie części.

3. Informują , że nie można skakać po częściach bo mogą chodzić i sprawdzać, a jak się okaże że już minął czas np na II część a ty jesteś na I to podkreślają w tym miejscu i dalsze odpowiedzi się nie liczą. W Poznaniu wszyscy zdający byli grzeczni więc za dużo się komisja nie nachodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaje od razu wszystkie zestawy na raz czy po kolei ? Jak po kolei to można wrócić do poprzedniego testu czy jest zabierany ?

Jeśli mnie pamięć nie myli to ja dostałem wszystkie części.I tak-jeśli część podstawową uda się skończyć wcześniej to możesz przejść do rozwiązywania następnych części.Ale po 60 min. już nie możesz wrócić do podstawowej.Podobnie z pytaniem opisowym-możesz zacząć pisać wcześniej,ale nie mozesz wrócić do wcześniejszych części po regulaminowym czasie.Pamiętam,że jak został czas tylko na część opisową to Panowie z TDT zostawili tylko kartę z pytaniem opisowym a resztę zabrali.(część opisowa była na oddzielnej karcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytaniem opisowym-możesz zacząć pisać wcześniej,ale nie mozesz wrócić do wcześniejszych części po regulaminowym czasie.
Grześ nie wrócisz z prostej przyczyny część testowa jest zabierana wraz z upływem czasu na jej rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za rady - udało się zdać wszystko oprócz opisówki..

Może ktoś podpowie z tych co byli jakiej odpowiedzi oczekiwała komisja ?

Chodzi o pytanie z 8 rano.

Nie pamiętam dokładnie treści, ale chodziło o to jak sprawdzisz czy oś symetrii pojazdu pokrywa się z osią geometryczną toru jazdy w autobusie M2 - jakie czynności wykonasz przed pomiarem ?

Całą stronę rozpisałem się o pomiarach geometrii kół za pomocą przyrządu np. Laser GTO itd. kąty, wyprzedzenia, zbieżność, ale chyba chodziło tu o pomiar pkt. bazowych za 255 ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za rady - udało się zdać wszystko oprócz opisówki..

Może ktoś podpowie z tych co byli jakiej odpowiedzi oczekiwała komisja ?

Chodzi o pytanie z 8 rano.

Nie pamiętam dokładnie treści, ale chodziło o to jak sprawdzisz czy oś symetrii pojazdu pokrywa się z osią geometryczną toru jazdy w autobusie M2 - jakie czynności wykonasz przed pomiarem ?

Całą stronę rozpisałem się o pomiarach geometrii kół za pomocą przyrządu np. Laser GTO itd. kąty, wyprzedzenia, zbieżność, ale chyba chodziło tu o pomiar pkt. bazowych za 255 ? :?

 

A jakie czynności do wykonania przed pomiarem opisałeś ? Jeśli żadnych to też masz odpowiedż, bo druga część pytania także wymaga odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to pytanie byłem pewny, że zdam. Napisałem wszystko od spr. luzów w ukł. kierowniczym i zawieszenia, powietrza w oponach, po zalecenia producenta dot. obciążenia, napełnienia zbiornika z np. AutoDaty aż po kompensacje bicia koła .

Opisałem bardzo szczegółowo jak przebiega sam pomiar, że trzeba przed nim auto pobujać itd. Nie wiem co jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to pytanie byłem pewny, że zdam. Napisałem wszystko od spr. luzów w ukł. kierowniczym i zawieszenia, powietrza w oponach, po zalecenia producenta dot. obciążenia, napełnienia zbiornika z np. AutoDaty aż po kompensacje bicia koła .

Opisałem bardzo szczegółowo jak przebiega sam pomiar, że trzeba przed nim auto pobujać itd. Nie wiem co jest...

 

Z tego co czytam opisałes sprawdzenie zbieżności, kata pochylenia sworznia a w pytaniu było o osi pojazdu, geometrycznej i symetri.

 

Poczytaj to i jeszcze http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=10089&postdays=0&postorder=asc&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też tam byłem. Tylko na 13.00.

 

+ za 1szt. na zdającego 9 cześć ADR więc dla wszystkich starczyło.

 

- reszta aktów normatywnych w jednej, dosyć grubej paczce. Dla porównania w Poznaniu - Dzienniki Ustaw osobno i rozporządzenia osobno, czyli można się podzielić z kolegą obok bo np. Dz.U 32 to teraz Rozporządzenie 951.

 

Co do opisowego to było jak marzenie. (opis z pamięci -więc sorry)

 

Na stację przyjeżdza naczepa-cysterna uczestnicząca w wypadku drogowym z uszkodzoną ramą.

Podaj.

1. Rodzaj badania.

2. Zakres badania

3. Jakie dokumenty żąda diagnosta.

4. Jakie dokumenty wystawia diagnosta.

5. Jakie dodatkowe czynności wykonuje diagnosta przy badaniu ramy.

6. Wymienić szczegółowy zakres postępowania przy badaniu.

7. Jakie usterki wpływają na negatywny wynik badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo pytanie na opisowym i oblałem. Najgorzej że nie wiem gdzie popełniłem błąd. Jak opracowałeś opisowe i czy zdałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po moich poznanskich wojażach jadę do wrocławia jakby ktoś chciał to zabiorę na razie jest nas dwóch trasa z Łodzi do ustalenia czy przez Sieradz czy inaczej

 

wyjazd z łodzi ok godziny 3:30 . 21-11-2013 godzina tak wczesna bo jeden z nas na całość na 8:00 drugi na opisówkę na 13:00 powrót do łodzi ok 19:00

 

 

jak coś proszę o telefon 502631095

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE DLA TYCH CO ZDALI TEORIE WE WROCŁAWIU, GDZIE CHODZILIŚCIEW NA KURS , JA JESTEM PO KURSIE NA KOMUNY PARYSKIEJ ALE MAM W GŁOWIE JEDEN WIELKI MĘTLIK, UCZYLIŚMY SIĘ Z PORADNIKA DLA DIAGNOSTY I NIC POZA TYM.SAM WYDRUKOWAŁEM SOBIE USTAWY ALE DLA MNIE TO CZARNA MAGIA .MOŻE MACIE JAKIŚ PATENT JAK SIĘ UCZYĆ LUB Z CZEGO NAJLEPIEJ KORZYSTAĆ.BĘDE BARDZO WDZIĘCZNY ZA PODPOWIEDŹ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAM WYDRUKOWAŁEM SOBIE USTAWY ALE DLA MNIE TO CZARNA MAGIA .MOŻE MACIE JAKIŚ PATENT JAK SIĘ UCZYĆ LUB Z CZEGO NAJLEPIEJ KORZYSTAĆ

Jak przeczytasz całość min. trzy razy ze zrozumieniem powinno się troszkę rozjaśnić.Najlepiej uczyć się z dz.u.Są dostępne tutaj na forum.Na przyszłość-stosuj małe litery.Życzę powodzenia na egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.