Skocz do zawartości

Suzuki swift


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

W 1997 roku sprowadzony został pojazd suzuki swift 1,3 dohc i zarejestrowany jako składak, czy istnieje możliwość zarejestrowania, tego pojazdu, jako zabytek? Jeżeli tak, to jak klient ma tego dokonać? Rok produkcji pojazdu 1987, ponoć niewiele tego w kraju, ten w wyjątkowo dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli składakiem został tylko dlatego, że granicę przekraczał z silnikiem w bagażniku to nie powinno być problemów ,,,

Tak, chodziło o ominięcie opłat, skoro bez problemów tzn jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeciwwskazań. Co z tego, że składak? Zabytek to zabytek... Ostatecznie to Konserwator zapewne zdecydje.

 

Żeby był zabytkiem to musi mieć flep od Konserwatora i na tej podstawie robisz badanie zgodności. Opinia rzeczoznawcy chyba nie będzie tu konieczna myślę do takiego badania. Do Konserwatora musi mieć białą kartę (może ją zrobić samemu!!!)

 

Inna możliwość, to wpis do rejestru muzealiów jakiegoś muzeum - wtedy też z automatu będzie zabytkiem. Badanie robisz tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby był zabytkiem to musi mieć flep od Konserwatora i na tej podstawie robisz badanie zgodności.

Co to takiego ten "flep"? Badanie robić nie będę, pracuję na podstawowej, sprawa wynikła podczas rozmowy, w trakcie badania. Chciałem po prostu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny rozmówco!!

 

Najmocniej przepraszam, iż w rozmowie użyłem określenia slangowego. Niezwykle ubolewam nad tym faktem. Miałem na myśli oczywiście dokument potwierdzający, że pojazd został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków!!

 

Czy teraz ok? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Blakop. Pojazd musi zostać wpisany do rejestru prowadzonego przez konserwatora zabytków lub do inwentarza muzealiów - wtedy staje się zabytkiem. Składak nie ma tutaj nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1997 roku sprowadzony został pojazd suzuki swift 1,3 dohc i zarejestrowany jako składak,

czyli w DR na 99% będzie 1997 jako rok produkcji :!:

 

a jak wygląda procedura przerejestrowania "normalnego" pojazdu będącego w ewidencji na zabytek (z jednoczesną zmianą roku prod) :?:

 

Żeby się nie okazało, że trzeba pojazd oddać do demontażu i wyrejestrować, a potem po odkupieniu zabytkowych części ze złomowiska odrestaurować zabytek i dopiero zarejestrować :medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w DR na 99% będzie 1997 jako rok produkcji :!:

 

a jak wygląda procedura przerejestrowania "normalnego" pojazdu będącego w ewidencji na zabytek (z jednoczesną zmianą roku prod) :?:

 

Ale czemu chcesz zmieniać rok produkcji? Zapis składak pozostanie w DR co oznacza, że jest to rok złożenia pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, 16 lat od daty "złożenia pojazdu poza wytwórnią" według naszych jakże cennych przepisów zapewne tworzonych w tamtych latach z myślą o ochronie nadmiernie rozbudowanej rodzimej gałęzi przemysłu. :hah:

Myślę, że można dokładnie określić rok produkcji przedmiotowego pojazdu oraz stopień jego oryginalności, a hasło "SKŁADAK" nie powinno mieć wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ale czemu chcesz zmieniać rok produkcji?

zabytkiem może być pojazd conajmniej 25-letni,

a od 1997 mineło 16 lat

 

 

nieprawda!! nie ma tego nigdzie w przepisach....

 

[ Dodano: 18-11-2013, 22:29 ]

Ta, 16 lat od daty "złożenia pojazdu poza wytwórnią" według naszych jakże cennych przepisów zapewne tworzonych w tamtych latach z myślą o ochronie nadmiernie rozbudowanej rodzimej gałęzi przemysłu. :hah:

Myślę, że można dokładnie określić rok produkcji przedmiotowego pojazdu oraz stopień jego oryginalności, a hasło "SKŁADAK" nie powinno mieć wpływu.

 

 

nieprawda nie ma nic nigdzie o 16 latach .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel pojazdu niech najpierw porozmawia z konserwatorem jeżeli konserwator wpisze go na listę to diagnosta nie będzie dyskutował czy pojazd ma lat 5 czy 55 tylko zrobi badanie a właściwy rok produkcji i tak ustali rzeczoznawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to takiego ten "flep"?

 

[ Dodano: 20-11-2013, 08:09 ]

Chciałem po prostu pomóc.

skieruj go markesa30 lub do Mirka Nowickiego (naczelnik WK Łódź Wschód)

zabytek.thumb.jpg.c3cfcbb49bd19534701548250ec1eb09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeciwwskazań. Co z tego, że składak? Zabytek to zabytek... Ostatecznie to Konserwator zapewne zdecydje.

Poinformowałem klienta, decyzja należy do niego. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda nie ma nic nigdzie o 16 latach .....

Przeczytaj jeszcze raz! :medit:

 

przeczytałem i nie ma nic w zadnej ustawie (nawet o ubezpieczeniach)

 

pokaz palcem

 

[ Dodano: 21-11-2013, 00:26 ]

Właściciel pojazdu niech najpierw porozmawia z konserwatorem jeżeli konserwator wpisze go na listę to diagnosta nie będzie dyskutował czy pojazd ma lat 5 czy 55 tylko zrobi badanie a właściwy rok produkcji i tak ustali rzeczoznawca.

 

 

a jaki rzeczoznawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki rzeczoznawca?
Konserwator ma listę rzeczoznawców którzy są fachowcami od pojazdów zabytkowych. Nie wciągnie pojazdu na listę na podstawie kaprysu klienta tylko musi mieć dokumenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kolego pojechałeś po bandzie....

 

jak by mi któryś konserwator tak powiedział tłumaczył by się przed prokuratorem za probe wyłudzenia... tak samo w wydziale komunikacji...

 

POWTARZAM PO RAZ ENTY nie ma żadnej podstawy prawnej do wymagania jakichś rzeczoznawców poprzez konserwatorów

 

przerabiałem to dla siebie ponad 5 razy a dla znajomych ..... nie mam tylu palców...

 

dla siebie białe karty robie sam i nie ma w nich zadnych piecztek nic... nie mam zadnych opini zadnych ego typu wynalazków NIC !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.