Skocz do zawartości

Tablice podczas pierwszego przeglądu


galancik25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak określić orginalność tablic rejestracyjnych.Jak np w niemczech handlujący

dorabiają orginalne tablice z nalepkami i co???Bo zależy od urzędu.czy są jakieś wzorniki i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    16

  • Marek1

    9

  • galancik25

    8

  • ddaro

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja też spotykam się z dorabianymi tablicami, ale jeżeli są metalowei odblaskowe a znaki na nich jak w dokumentach, to robię badanie, w mojej okolicy handlarze dorabiają je w punktach gdzie niemcy je robią i są orginalne, a to że są dorobione to w to nie wnikam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się oszukiwać, nie ma oryginalnych tablic niemieckich, bo Niemcy ich nie dają z pojazdem,,,
Wszystko i na temat.W momęcie wyrejestrowania-zgłoszenia sprzedazy P."Helmut"orginały zdaje w swoim WK..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylicie, nik nie zdaje tablic tylko unieważnia się je poprzez zdrapanie naklejek landu i terminu następnego badania, tablice mozna wziąść ze sobą z powrotem, nie jaku nas oddawać w wk

 

[ Dodano: 04-11-2013, 12:44 ]

dlatego często widać tablice niemieckie z wyszlifowanym miejscem po tych nalepkach, mało tego jak go wyrejestruje to na tych tablicach moze wracać w niemczech do miejsca zamieszkania/garazowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często widać tablice niemieckie z wyszlifowanym miejscem po tych nalepkach

A tu masz rację, jeśli handlarz uważa diagnostę za naiwniaka to szlifuje nówki w tym właśnie miejscu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale co nas to obchodzi? są tablice zgodne z dokumentami, nie są jakieś plastikowe, tekturowe ani inne dziadostwo, więc niczym nie różnią sie do tych które były dotychczas na tym aucie tak naprawde, a czy dorobił je handlarz, czy niemiec dał z autem, to nie nasz problem

 

[ Dodano: 04-11-2013, 12:51 ]

gorzej jak są np dorobione włoskie w niemczech, o innych wymiarach,czcionce itd to wtedy robię OUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy handlarze dorabiają je w punktach gdzie niemcy
ale co nas to obchodzi

No niby nic,

a to,że żyjemy w fikcji i że pieniądze zamiast Niemcom mogły wpaść naszym WK za czasowe, to mniej ważne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, tak samo sprawa z tablicami żółtymi jest, wolałbym kupić u nas i pojechać po auto zamiast niemcom kase nabijać i tam kupowac, albo takie jak oni mają warsztatowe zakładać np.na jazde próbna, i jak fotke wyłapiesz to do ciebie przyjdzie a nie do klijenta który ci auto zostawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy dają tablice bez problemy - warunkiem jest to, wymeldowanie dokonuje niemiecki właściciel a nie handlarz, usuwają znaki legalizacyjne. Dlatego od razu widać od kogo kupiono pojazd. A jak on dotrze do Polski to już nie nasza sprawa. Ma oryginalne tablice nie doróbki z Raciborza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden "dorabiacz" nie z fałszuje oryginalnej tablicy bo za to jest kryminał, oni po prostu tłoczą "wkładki za szybę" tablico podobne a to nie jest nie legalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oryginalne tablice są, jest ich niewiele w zależności od regionu. Na Opolszczyźnie wiele osób ma PO i to w większości one przyjeżdżają na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to twoje RWD - poczytaj na forum jak diagności jeżdżą do Pipidówek Niżnych tłumaczyć się bo Urząd zakwestionował oryginalność tablic i przez to całe badanie. Mój kolega ma taką sytuacje i już od kilku miesięcy jest w rozjazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ciekawostkę. U mnie 90% pojazdów sprowadzonych ma TR niezgodne z jakimikolwiek dokumentami. Aż się dziwię niektórym, że jadą często po 200-300 km takim autem. Handlarz takie założył to się jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze klientowi zadaję pytanie czy założyłby sobie tablice sąsiada i na nich jeździł. Bo co za różnica polskie czy obce. Na koniec zapraszam uprzejmie do WK po PC i TTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec zapraszam uprzejmie do WK po PC i TTR.

No i prawidłowo. :ok

Ciekawe jak tym co w rejestr wpisują, albo i nie, dziwne znaki odnośnie serii i numeru dowodu okresowe do cepiku się śle? :hah::nook

 

Ja zawsze klientowi zadaję pytanie czy założyłby sobie tablice sąsiada i na nich jeździł.

Nie podpowiadaj, bo bez pytania to robią i jadą nocą na CPN. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak tym co w rejestr wpisują, albo i nie, dziwne znaki odnośnie serii i numeru dowodu okresowe do cepiku się śle?

Badań przed pierwszą rejestracją w kraju nie wysyłamy do Cep-a, gdyż nie mamy numeru DR. Wysyła je WK po rejestracji,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a teraz mamy rejestrację czasową (od dawna była),

mamy badanie okresowe przed pierwszą rejestracją,

mamy DIP dla tego badania,

mamy CEPiK.

Nic tu nie ma o niewiadomych tablicach.

 

Badań przed pierwszą rejestracją w kraju nie wysyłamy do Cep-a, gdyż nie mamy numeru DR. Wysyła je WK po rejestracji,,,

A gdzie przepis o zwolnieniu z przekazywania danych odnośnie badań okresowych wykonanych???

A gdzie przepis o zwolnieniu z posiadania dowodu podczas wykonywania okresowego badania???

A dokładnie to w jakim przypadku DIP-a się wystawia???

A literalnie bez dowodu/PC jak przeprowadzić identyfikację???

A jaka jest różnica w badaniu z zagranicy na podstawie PC i bez PC???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.