Skocz do zawartości

czy prowadzicie rejestr w formie papierowej


wolciodd

Rekomendowane odpowiedzi

konieczne nie jest tylko trzeba zatrzymać to przez 5 lat od daty badania na serwerach

pytam bo kolega z innej stacji zaczął cos wymyslac i dlatego pytam

w mojej stacji tez prowadzimy rejestr papierowy ( zaswiadczenie w segregator a po zapełnieniu do roku w biurze a po roku do piwnicy na półkę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prowadzicie rejestr badan w formie papierowej ?

 

Ja prowadzę, na dwóch SKP na których pracuję. Nie jest to obowiązkowe ale to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia twardego dysku komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prowadzicie rejestr badan w formie papierowej ?

 

Oczywiście że prowadzimy. Drukujemy rejestr codziennie i do teczki, a po roku do archiwum na 5 lat. Podobnie z zaświadczeniami, pokwitowaniami i innymi papierami które zbieramy, archiwizujemy i po 5 latach robimy ognisko z tych papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rejestr papierowy ( zaswiadczenie w segregator

To rejestr czy zaświadczenia przechowujesz ???

Oczywiście że prowadzimy.

A cóż w tym takiego oczywistego ???, nadgorliwość ???

Nie drukuję rejestru ani kopii zaświadczeń, od tego są inne t.zw. nośniki,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego wydruki z rejestru, a co innego prowadzenie rejestru w formie papierowej - chodzi o zeszyt przesznurowany, zaplombowany z ponumerowanymi stronami... :roll:

Mylę się? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam papierowy.

Przy okazji pytanko - jak zrobić "pożar" na serwerze w PATRONACIE , żeby zostały badania do 5 lat , bo ja mam co najmniej z 12 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanko - jak zrobić "pożar" na serwerze w PATRONACIE , żeby zostały badania do 5 lat , bo ja mam co najmniej z 12 lat.

Nie wiem czy zrobi pożar ,czy będzie tylko pokazywał z ostatnich 5lat .

Zakładka 8SPEC , zaznaczasz "Dane tylko z ostatnich 5 lat " , ZAPISZ USTAWIENIA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 5. 1. Rejestr prowadzi podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów. Rejestr może być prowadzony z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Może być prowadzony nie znaczy musi.

Oznacza to tyle, że jak się ktoś uprze to może jechać z rejestrem badań po staremu na zeszycie.

Niestety archiwizacja oraz CEP zamysły takie poddaje natychmiastowej aborcji.

Treści tu podane ukazują jedynie, że robicie wydruki rejestru z systemu informatycznego (wiadomoczegochrony), a nie prowadzenie rejestru bez wykorzystania systemu informatycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestr może być prowadzony z wykorzystaniem systemu informatycznego.

taki zapis to obejście pewnych wymagań ułatwiających życie SKP

 

WK musi prowadzić swoje rejestry w systemie informatycznym

 

dlatego wszystkie mają system "pojazd" (czy jak go tam zwą ... :razz: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.