Skocz do zawartości
Gee

Film

Rekomendowane odpowiedzi

Gee

Na początek polecam...

http://www.youtube.com/watch?v=e52Lr5gStJ8

Z jednej strony "Baraka" to 96-minutowy dziennik z podróży, z innej - medytacja nad naszą planetą. Reżyser Ron Fricke ["Koyaanisqatsi" [1982]] jeździł z 70 mm kamerą po całym świecie, by uwieczniać obrazy ludzi i natury. Niektóre z nich są zwyczajne, jak ruch uliczny na Manhattanie, inne - niezwykłe, jak zaćmienie słońca, jeszcze inne - pełne rozpaczy - jak widok śmieciarzy pełzających niczym kraby po wysypisku śmieci w Kalkucie.

żr-

http://www.filmweb.pl/Baraka

Echem , odzwierciedleniem Baraki jest Samsara

http://www.youtube.com/watch?v=sC3ceO5S06k

Po 20 latach od nakręcenia kultowej "Baraki" Ron Fricke powraca na srebrny ekran fenomenalnym obrazem "Samsara". To poetycki film bez słów, zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką Lisy Gerrard i Dead Can Dance w tle. Film kręcono przez 5 lat, wyłącznie na taśmie 70 mm, co wpłynęło na jego wyjątkową wartość estetyczną. Sam tytuł zaś wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia. "Samsara" to wizualna i dźwiękowa uczta, której nie można przegapić.

żr-

http://www.filmweb.pl/film/Samsara-2011-335332

Po obejrzeniu filmu można nie przespać nocy...

Aha ..zapomniałam..bo na pocżatek to chciałam przedstawić film moich kolegow -

Cztery nocne plenery, dwa aparaty, kilkadziesiąt świeczek i jedna dedykacja – to bilans najnowszego filmu Go-Podlasie.

żr-

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131101/REG06/131039965

P1110660.JPG

"Efekty" to nihil novi - filmy poklatkowe wszystkie maja wspolną cechę.... pozwalają zauwazyc to, czego nie jestesmy w stanie normalnie zauwazyc, ponieważ tempo zycia przybralismy w przyśpieszonym tempie...poklatkowym... omijamy wiele istotnych rzeczy ,,pomiędzy,, klatkami.

Być moze bardziej wrażliwym sposród Was uda się zauważyć rzeczy ,,niezauważalne...

Zapraszam... :)

[ Dodano: 24-11-2013, 17:40 ]

Bardzo fajny projekt Tomasza Onikijuk-

Zapraszam do obejrzenia - Zwiastun nowego filmu który powstaje, z przeszkodami i trudnościami ale coś się kręci. Zwracam się również do przyjaciół, znajomych z facebooka, jeśli ktoś by chciał jakoś pomóc w realizacji tego filmu bardzo byśmy prosili - chodzi o wsparcie finansowe. Ewentualnie może ktoś wie do kogo możemy się zwrócić o pomoc. Każda nawet niewielka kwota to kolejny dzień na planie zdjęciowym który przybliży do skończenia tego filmu. Zostało nam jeszcze wiele wsi które chcemy odwiedzić a czasu zostało niewiele, ponieważ pokolenie "Leśnych Ludzi", którzy pamiętają dawne czasy szybko odchodzi,a wraz z nimi historia naszego regionu , nasza przeszłość o której powinniśmy wiedzieć i pamiętać. Nie jest to historia opowiedziana z podręczników ale od ludzi który wszystko sami przeżyli, którzy opowiadają czasem smutne a czasem wesołe historie ze swego życia i życia wsi w których przyszło im żyć.

Ten film realizujemy z własnych środków, jak i z tego co udało nam się pozyskać od osób prywatnych, instytucji oraz firm lokalnych dla których bardzo dziękujemy za wsparcie.

Tomasz Onikijuk, Bogusława Czarkowska

żr

:ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrc69

Dla mnie strata czasu.

Zawsze byłem "poprzeczny" i sensacyjne doniesienia, atmosfera skandalu, czy

Dnia 25.09.2018 o 19:07, leski66 napisał:

" problem "

nie zachęcają mnie do obejrzenia filmu. Wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leski66

Filmu jeszcze nie oglądałem. Reklama (w wykonaniu ministra kultury : " nie dałem ani grosza ... " ) genialna i na dodatek za darmo. Taka promocja sama w sobie warta fortuny :icon_wink: Myślę, że Wojtkowi Smarzowskiemu warto " zawierzyć swój czas ". A pewnie i tak większość ma już wyrobione zdanie ( nawet i bez oglądania):silent:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
haveknown

witam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leski66

Witaj:OK:

P.s ( Słabo ) się " przyłożyłeś " co do działu, w którym Twój post się znalazł........:silent:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi