Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
Gee

Film

Polecane posty

Gee

Na początek polecam...

http://www.youtube.com/watch?v=e52Lr5gStJ8

Z jednej strony "Baraka" to 96-minutowy dziennik z podróży, z innej - medytacja nad naszą planetą. Reżyser Ron Fricke ["Koyaanisqatsi" [1982]] jeździł z 70 mm kamerą po całym świecie, by uwieczniać obrazy ludzi i natury. Niektóre z nich są zwyczajne, jak ruch uliczny na Manhattanie, inne - niezwykłe, jak zaćmienie słońca, jeszcze inne - pełne rozpaczy - jak widok śmieciarzy pełzających niczym kraby po wysypisku śmieci w Kalkucie.

żr-

http://www.filmweb.pl/Baraka

Echem , odzwierciedleniem Baraki jest Samsara

http://www.youtube.com/watch?v=sC3ceO5S06k

Po 20 latach od nakręcenia kultowej "Baraki" Ron Fricke powraca na srebrny ekran fenomenalnym obrazem "Samsara". To poetycki film bez słów, zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką Lisy Gerrard i Dead Can Dance w tle. Film kręcono przez 5 lat, wyłącznie na taśmie 70 mm, co wpłynęło na jego wyjątkową wartość estetyczną. Sam tytuł zaś wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia. "Samsara" to wizualna i dźwiękowa uczta, której nie można przegapić.

żr-

http://www.filmweb.pl/film/Samsara-2011-335332

Po obejrzeniu filmu można nie przespać nocy...

Aha ..zapomniałam..bo na pocżatek to chciałam przedstawić film moich kolegow -

Cztery nocne plenery, dwa aparaty, kilkadziesiąt świeczek i jedna dedykacja – to bilans najnowszego filmu Go-Podlasie.

żr-

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131101/REG06/131039965

P1110660.JPG

"Efekty" to nihil novi - filmy poklatkowe wszystkie maja wspolną cechę.... pozwalają zauwazyc to, czego nie jestesmy w stanie normalnie zauwazyc, ponieważ tempo zycia przybralismy w przyśpieszonym tempie...poklatkowym... omijamy wiele istotnych rzeczy ,,pomiędzy,, klatkami.

Być moze bardziej wrażliwym sposród Was uda się zauważyć rzeczy ,,niezauważalne...

Zapraszam... :)

[ Dodano: 24-11-2013, 17:40 ]

Bardzo fajny projekt Tomasza Onikijuk-

Zapraszam do obejrzenia - Zwiastun nowego filmu który powstaje, z przeszkodami i trudnościami ale coś się kręci. Zwracam się również do przyjaciół, znajomych z facebooka, jeśli ktoś by chciał jakoś pomóc w realizacji tego filmu bardzo byśmy prosili - chodzi o wsparcie finansowe. Ewentualnie może ktoś wie do kogo możemy się zwrócić o pomoc. Każda nawet niewielka kwota to kolejny dzień na planie zdjęciowym który przybliży do skończenia tego filmu. Zostało nam jeszcze wiele wsi które chcemy odwiedzić a czasu zostało niewiele, ponieważ pokolenie "Leśnych Ludzi", którzy pamiętają dawne czasy szybko odchodzi,a wraz z nimi historia naszego regionu , nasza przeszłość o której powinniśmy wiedzieć i pamiętać. Nie jest to historia opowiedziana z podręczników ale od ludzi który wszystko sami przeżyli, którzy opowiadają czasem smutne a czasem wesołe historie ze swego życia i życia wsi w których przyszło im żyć.

Ten film realizujemy z własnych środków, jak i z tego co udało nam się pozyskać od osób prywatnych, instytucji oraz firm lokalnych dla których bardzo dziękujemy za wsparcie.

Tomasz Onikijuk, Bogusława Czarkowska

żr

:ok

wrc69

Dla mnie strata czasu.

Zawsze byłem "poprzeczny" i sensacyjne doniesienia, atmosfera skandalu, czy

Dnia 25.09.2018 o 19:07, leski66 napisał:

" problem "

nie zachęcają mnie do obejrzenia filmu. Wręcz przeciwnie.

leski66

Filmu jeszcze nie oglądałem. Reklama (w wykonaniu ministra kultury : " nie dałem ani grosza ... " ) genialna i na dodatek za darmo. Taka promocja sama w sobie warta fortuny :icon_wink: Myślę, że Wojtkowi Smarzowskiemu warto " zawierzyć swój czas ". A pewnie i tak większość ma już wyrobione zdanie ( nawet i bez oglądania):silent:

haveknown

witam serdecznie

leski66

Witaj:OK:

P.s ( Słabo ) się " przyłożyłeś " co do działu, w którym Twój post się znalazł........:silent:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.