Skocz do zawartości

2014 wraca VAT-2


zlp

Rekomendowane odpowiedzi

Takim tokiem to można wykombinować tunel na deski dla surfera aż po ręczny, aż do lewarka skrzyni, aż do nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przepisie pisze wyraźnie: "pionową ścianę lub trwałą przegrodę", a nie pisze: "pionową ścianę lub pionową trwałą przegrodę

Ale zobacz pierwszą część przepisu:

"pojazdów samochodowych mających więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą

Czy jest w niej użyte słowo "pionowa ściana"??????

Pierwsza część przepisu mówi o ścianie, druga część o pionowej ścianie. Przy trwałej przegrodzie w żadnej części przepis nie określa: pionowa, pozioma, czy jakaś jeszcze inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal_k dokładnie jak piszesz! Pomyśl jeszcze raz o tym co napisałeś! Masz kupić czarne pończochy lub czarne rajstopy (w domyśle ścianę lub trwałą przegrodę) jednakże pończochy mają być nylonowe, a rajstopy obojętnie jakie (analogicznie do tekstu: pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę - tutaj do ściany dochodzi wyraz pionowa, tak jak do rajstop dopisałem nylonowe).

I już nawet to źle zinterpretowałeś :(

Michał napisał:

"Kup czarne pończochy albo rajstopy" i tu chodzi tylko o słowo "czarne"

Nie wprowadzaj kolejnego "nylonowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał napisał:

"Kup czarne pończochy albo rajstopy" i tu chodzi tylko o słowo "czarne"

Nie wprowadzaj kolejnego "nylonowe"

 

Dokładnie tak. Chodziło o to, że tylko RAZ użyte słowo "czarne" odnosi się zarówno do pończoch, jak i rajstop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w przegrodzie na skos uzyskać to:
8) przegroda, o której mowa w pkt 7, w samochodzie ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej

2,5 t powinna odpowiadać następującym warunkom:

d) powinna wytrzymać równomiernie przyłożone na całej powierzchni równoległe do osi podłużnej pojazdu obciążenie

odpowiadające dwukrotnej masie ładunku przewidzianego do umieszczenia w przestrzeni ładunkowej

Przepis VAT-2 nie wymaga tego od nas.

Ale tak naprawdę technicznie, to przecież żaden problem, wyobraź sobie na przykład pełną pakę rur. One ładnie potrafią się dopasować do przegrody :-).

 

[ Dodano: 10-11-2013, 23:24 ]

Michal_k dokładnie jak piszesz! Pomyśl jeszcze raz o tym co napisałeś! Masz kupić czarne pończochy lub czarne rajstopy (w domyśle ścianę lub trwałą przegrodę) jednakże pończochy mają być nylonowe, a rajstopy obojętnie jakie (analogicznie do tekstu: pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę - tutaj do ściany dochodzi wyraz pionowa, tak jak do rajstop dopisałem nylonowe).

I już nawet to źle zinterpretowałeś :(

Michał napisał:

"Kup czarne pończochy albo rajstopy" i tu chodzi tylko o słowo "czarne"

Nie wprowadzaj kolejnego "nylonowe"

Odnoszę się do przepisu.

W pierwszej części ustawodawca mówi "ściana", w drugiej doprecyzowuje: "pionowa ściana",

podobnie ja doprecyzowałem "nylonowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz chciałem dobrze, ale wymiękam.

mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków

Nie będę rysował punktu wyprowadzonego w pionie od tylnej krawędzi podłogi, bo chyba jasne jest, że odnosi się do wysokości dolnej krawędzi przedniej szyby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę się do przepisu.

W pierwszej części ustawodawca mówi "ściana", w drugiej doprecyzowuje: "pionowa ściana",

podobnie ja doprecyzowałem "nylonowe".

No to jeszcze raz :)

Powiedziałeś że Michał napisał:

Michal_k dokładnie jak piszesz! Pomyśl jeszcze raz o tym co napisałeś! Masz kupić czarne pończochy lub czarne rajstopy

Co nie jest prawdą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bo Michał napisał:

""Kup czarne pończochy albo rajstopy"

Widzisz różnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim tokiem to można wykombinować tunel na deski dla surfera aż po ręczny, aż do lewarka skrzyni, aż do nagrzewnicy.

Zgadzam się z tobą, jednakże ktoś mógłby zarzucić, że taki tunel to nie część przeznaczona do przewozu ładunków. Ale skoro zamontowanie kasetki na pieniądze czyni samochód bankowozem, to kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro zamontowanie kasetki na pieniądze czyni samochód bankowozem, to kto wie?

Kiedyś tak było lecz się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal_k dokładnie jak piszesz! Pomyśl jeszcze raz o tym co napisałeś! Masz kupić czarne pończochy lub czarne rajstopy

Co nie jest prawdą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bo Michał napisał:

""Kup czarne pończochy albo rajstopy"

Widzisz różnicę :)

 

Aaa! Teraz widzę!

Bardzo dobrze! Czarne pończochy albo rajstopy.

Czy napisano tutaj że rajstopy muszą być czarne?

 

Dla pewności zapytam się żony :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę się do przepisu.

W pierwszej części ustawodawca mówi "ściana", w drugiej doprecyzowuje: "pionowa ściana",

podobnie ja doprecyzowałem "nylonowe".

 

Nie jest to prawdą.

Ale po kolei:

Michał powinien napisać tak:

Pierwsza część -Kup pończochy albo rajstopy

Teraz to doprecyzował i

Druga część -Kup czarne pończochy albo rajstopy.

I teraz pytanie- Jakie ma kupić rajstopy??????

:) Tylko proszę nie mów,że nylonowe(chodzi o kolor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy w przedmiotowej sprawie mogło by mieć zastosowanie przepisu pozwalającego na wystąpienie do izby skarbowej o interpretację przepisów podatkowych.

 

http://www.isnet.katowice.pl/us/all/index.php?idm=16&idu=2433&form=LIST&kod=O1&idl=_2433

Od nowego roku zmieniają się przepisy odnośnie VAT i stracą ważność interpretacje. Stracą ważność np. z powodu że przykładowy punkt 2 na który powołuje się interpretacja, zostanie zniesiony, albo zmieniony na punkt 3 itp.

Interpretacja indywidualna dotyczy też indywidualnego przypadku. Czyli np mnie, a nie diagnostów. Ja mając interpretację czułbym się pewnie, Wy znając ją niestety tego komfortu nie mielibyście.

 

[ Dodano: 10-11-2013, 23:53 ]

Odnoszę się do przepisu.

W pierwszej części ustawodawca mówi "ściana", w drugiej doprecyzowuje: "pionowa ściana",

podobnie ja doprecyzowałem "nylonowe".

 

Nie jest to prawdą.

Ale po kolei:

Michał powinien napisać tak:

Pierwsza część -Kup pończochy albo rajstopy

Teraz to doprecyzował i

Druga część -Kup czarne pończochy albo rajstopy.

I teraz pytanie- Jakie ma kupić rajstopy??????

:) Tylko proszę nie mów,że nylonowe(chodzi o kolor)

Powinien kupić rajstopy, kolor obojętny.

gdyby jednak kupił pończochy, to za inne niż czarne dostałby niechybnie opier...... :-).

 

[ Dodano: 11-11-2013, 00:05 ]

Janusz chciałem dobrze, ale wymiękam.
mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków

Nie będę rysował punktu wyprowadzonego w pionie od tylnej krawędzi podłogi, bo chyba jasne jest, że odnosi się do wysokości dolnej krawędzi przedniej szyby!

Teraz powinno być lepiej.

vat_514.png.3650116663842e2f0847df188d4a7661.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien kupić rajstopy, kolor obojętny.

gdyby jednak kupił pończochy, to za inne niż czarne dostałby niechybnie opier...... :-)

Chciałem tylko pokazać Tobie że nawet taki prosty zapis,który przedstawił Michał ,źle od początku zrozumiałeś ("kup czarne pończochy albo czarne rajstopy"-Twoje błędne zrozumienie Michała) i źle przedstawiłeś go do wyjaśnienia zapisu ustawowego (doprecyzowałeś "nylonowe"-niby do "pionowa") Co jest błędem.

W tym przypadku doprecyzowaniem do "pionowa" jest "czarne"

Możesz się nie zgadzać z tym ale tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle przeczytałem, ale to bardzo dobry przykład.

Może głupi przykład, ale analogiczne do pionowej ściany lub trwałej przegrody niech będzie zdanie:

 

"Kup czarne pończochy albo rajstopy" ;) Każdy zrozumie, że należy kupić czarne pończochy lub czarne rajstopy. Chyba nikt nie przeczyta tego, że należy kupić czarne pończochy lub dowolne rajstopy.

Otóż nie każdy tak zrozumie, wręcz nie powinien tak rozumieć!

Co to jest lub? Patrz: http://pl.wiktionary.org/wiki/lub

Spójnik łączący 2 zdania a więc:

Pierwsze zdanie: czarne pończochy.

Drugie zdanie: rajstopy.

Przy rozdziale na dwa zdania widać wyraźnie że rajstopy nie mają określonego koloru.

Napisane ze spójnikiem "lub": czarne pończochy lub rajstopy. Tutaj niestety jest to trochę trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.