Skocz do zawartości

Rejestracja motoroweru z Belgii


Razor1996

Rekomendowane odpowiedzi

d) 1 stycznia roku produkcji – w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą;

 

Ale to nie zastosowania przy pojazdach w ogóle nigdy nie rejestrowanych. Natomiast stosuje się przy takich pojazdach, które zarejestrowane były, ale nie da się ustalić dokładnej daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    19

  • Paprock

    18

  • michal_k

    18

  • Razor1996

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeżeli pojazd będzie uznany za pojazd używany to:

 

Zgłosić się na SKP w celu wykonania OBT + US (chyba VAT25 jest wymagany - nie pamiętam). Umowę tłumaczysz, jak nie jest po Polsku (a to auto postu wie) i idziesz do WK. To wszystko.

Jak za nowy to dodatkowo tylko pokażesz to CoC.

 

W praktyce i tak je pewnie pokażesz, więc jeden i drugi przypadek w sumie niczym się nie różni. Zakres badania (czy tylko OBT, czy DBT) jest jak widzisz różny w zależności od regionu, ale to już szczegóły...

 

Jeszcze jakieś szczegóły??

A więc załóżmy, że mój pojazd będzie uznany za używany, to OBT to jest badanie spalin? I co to jest to US? Bo jedyne co mi się kojarzy z tym skrótem to Urząd Skarbowy.Te 160 zł jest już opłacone. Wyżej nie zostało nic napisane o pierwszym przeglądzie, a chyba muszę go wykonać? I mam jeszcze pytanie co jeśli motorower ten nie ma tabliczki znamionowej, a mam możliwość podbicia pierwszego przeglądu bez niej. To kiedy najbardziej opłacalne dla mnie jest zgłoszenie jej braku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to OBT
to właśnie
pierwszym przeglądzie

 

I co to jest to US? Bo jedyne co mi się kojarzy z tym skrótem to Urząd Skarbowy.
słuszne skojarzenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d) 1 stycznia roku produkcji – w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą;

 

Ale to nie zastosowania przy pojazdach w ogóle nigdy nie rejestrowanych. Natomiast stosuje się przy takich pojazdach, które zarejestrowane były, ale nie da się ustalić dokładnej daty.

 

Jesteś pewny :?

W takim razie co z warunkami technicznymi. :? Np.pojazd wyprodukowany w 1990r. za granicą nie podlegał rejestracji.Został sprowadzony do kraju.Jaka będzie jego data pierwszej rejestracji :? Jakie warunki techniczne musi spełniać :? (chodzi mi w warunki techniczne uzależnione od daty pierwszej rejestracji) i co z terminem następnego OBT :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.pojazd wyprodukowany w 1990r. za granicą nie podlegał rejestracji.Został sprowadzony do kraju.Jaka będzie jego data pierwszej rejestracji

 

Niestety dzisiejsza, więc żeby został dopuszczony do ruchu to musi spełnić dzisiejsze warunki.

 

Co innego jeśli pojazd posiada dokument dopuszczający do ruchu (ale nie DR, czy literalnie zarejestrowany nie był) - wtedy w mojej ocenie można ustalić datę rejestracji jako 01.01 roku produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT
Okresowe Badanie Techniczne - w którego zakresie jest sprawdzeni emisji zanieczyszczeń gazowych lub zadymienia spalin, jeżeli pojazd jest napędzany silnikiem o spalaniu wewnętrznym;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli sprzedawca wystawi mi fakturę + da mi papier( że te 160 zł czyli chyba podatek 24% został opłacony). To będzie to dla mnie bardziej opłacalne niż dwie umowy ponieważ faktury nie trzeba tłumaczyć, więc do tłumaczenia pójdzie tylko ten dokument CoC? I ten dokument CoC jest dwujęzyczny włosko-angielski to wystarczy że znajdę tłumacza przysięgłego od języka angielskiego i on mi to przetłumaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc do tłumaczenia pójdzie tylko ten dokument CoC?

Nie jestem specjalistą od rejestracji ale wydaje mi się, że CoC jest dokumentem zharmonizowanym i jego tłumaczenie nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się czy jeśli sprzedawca wystawi mi fakturę

 

Jeśli prowadzi handel pojazdami to wystarczy faktura, a jeśli nie prowadzi to dodatkowo musi Ci dać dokument VAT25 z urzędu skarbowego.

 

więc do tłumaczenia pójdzie tylko ten dokument CoC

 

Tego dokumentu nie musisz tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już wszystko łapiesz? 8)

Nie, nie łapię. Pisałem wyraźnie na jakiej podstawie prawnej dostanie w urzędzie wspomniane uznanie/potraktowanie. Rozpiski ministerialne w tej kwestii nie mają znaczenia, a ustawa Prawo o Ruchu Drogowym tylko!

W opisanej sprawie nie ma to znaczenia, bo autor i tak ma komplet dok.niezależnie od tego jak WK go potraktuje (używany - tylko umowa; zarejestrowany - dodatkowo CoC) Badanie i jego zakres to osobna kwestia - tak samo jak tłumaczenia - ale o tym autor postu już wie, o czym pisał na wstępie.

Jak to? Tak ważna rzecz jak uznanie/potraktowanie pojazdu: nowy bądź używany nie ma znaczenia, a przystawienie pieczęci na certyfikacie jest niezgodne z prawem.

Co do tez, to nowy termin należałoby wnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się czy jeśli sprzedawca wystawi mi fakturę

 

Jeśli prowadzi handel pojazdami to wystarczy faktura, a jeśli nie prowadzi to dodatkowo musi Ci dać dokument VAT25 z urzędu skarbowego.

 

więc do tłumaczenia pójdzie tylko ten dokument CoC

 

Tego dokumentu nie musisz tłumaczyć.

Czyli zbierając wszystko do "kupy" wychodzi na to, że jeśli sprzedawca wystawi mi fakturę (prowadzi on działalność więc wystawi) to nie muszę nic tłumaczyć ani opłacać. Więc rejestracja wyniesie mnie mniej więcej tyle co zwykła rejestracja motoroweru który był wcześniej zarejestrowany w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zbierając wszystko do "kupy" wychodzi na to, że jeśli sprzedawca wystawi mi fakturę (prowadzi on działalność więc wystawi) to nie muszę nic tłumaczyć ani opłacać. Więc rejestracja wyniesie mnie mniej więcej tyle co zwykła rejestracja motoroweru który był wcześniej zarejestrowany w Polsce?

Dobrze kombinujesz :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc rejestracja wyniesie mnie mniej więcej tyle co zwykła rejestracja motoroweru który był wcześniej zarejestrowany w Polsce?

 

Rejestracja dokładnie tak jak z Polski - 111,50 zł. Do tego dojdzie koszt badania technicznego, ewentualnie koszt rejestracji czasowej w celu wykonania badania (niecałe 40 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.pojazd wyprodukowany w 1990r. za granicą nie podlegał rejestracji.Został sprowadzony do kraju.Jaka będzie jego data pierwszej rejestracji

 

Niestety dzisiejsza, więc żeby został dopuszczony do ruchu to musi spełnić dzisiejsze warunki.

 

Co innego jeśli pojazd posiada dokument dopuszczający do ruchu (ale nie DR, czy literalnie zarejestrowany nie był) - wtedy w mojej ocenie można ustalić datę rejestracji jako 01.01 roku produkcji.

Troszkę nie podoba mi się to :? Ma spełniać warunki nowego pojazdu.Ale nie jest pojazdem fabrycznie nowym a tylko nie rejestrowanym.

A ministerstwo wypowiedziało się,że jeżeli sprowadzony pojazd nigdy nie został zarejestrowany w państwie pochodzenia (z uwagi na brak takiego obowiązku),był jednak w tym państwie użytkowany to w związku z tym nie jest pojazdem fabrycznie nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ministerstwo wypowiedziało się,że jeżeli sprowadzony pojazd nigdy nie został zarejestrowany w państwie pochodzenia (z uwagi na brak takiego obowiązku),był jednak w tym państwie użytkowany to w związku z tym nie jest pojazdem fabrycznie nowym.

 

Nie jest pojazdem nowym, ale nie był nigdy zarejestrowany, więc nie ma podstawy żeby wpisywać mu datę I rejestracji inną niż dzisiejsza. Co innego, gdyby jednak jakiś dokument dopuszczający do ruchu posiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest pojazdem nowym, ale nie był nigdy zarejestrowany, więc nie ma podstawy żeby wpisywać mu datę I rejestracji inną niż dzisiejsza

A co z terminami OBT :? Tak jak dla pojazdu nowego (np.3.2.1)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z terminami OBT :? Tak jak dla pojazdu nowego (np.3.2.1)?

 

Terminy liczą się od I rejestracji i nie ma znaczenia, czy pojazd jest nowy czy "stary".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razor1996,

Zbieraj te papiery i nieś do urzędu. Cicho siedź, że używany. ;)

Pytania do specjalistów:

1. Od kiedy pojazd nierejestrowany jest nowy, a od kiedy używany???

2. Jakie są przeszkody, aby nie uznać go jako nowy???

3. Nie przyjąć daty pierwszej rejestracji w dniu wniesienia sprawy???

4. Terminu badania przez urząd nie wyznaczyć???

Na podstawie ustawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Tak ważna rzecz jak uznanie/potraktowanie pojazdu: nowy bądź używany nie ma znaczenia, a przystawienie pieczęci na certyfikacie jest niezgodne z prawem.

Co do tez, to nowy termin należałoby wnieść.

 

No nie ma znaczenia w opisanym przypadku bo Gość i tak ma komplet dokumentów, niezależnie od przypadku. Kumasz??

A przepisy PoRD nie regulują tej kwestii do końca - pozostaje zatem uznanie Urzędu. To wszystko. Jak uzna Urząd to już jego sprawa, ale wskazałem, że jakby co to ministerstwo w tej materii się już wypowiedziało.

A stemplowanie CoC jest niezgodne z prawem. Nie wiem - powtórzę to jeszcze czwarty raz to będzie to bardziej wiarygodne? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CoC nie ma rocznika, więc na 99,99% badanie choćby na ustalenie i tak ją czeka. Czy jest nowa, czy nie, nie ma więc znaczenia w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech blakop miałeś pisać konstruktywnie, a się ino ciskasz jakbyś czuł coś do mnie.

Proszę Cię nie podrywaj mnie w ten sposób, w ten ani inny! OK! :*

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.