Skocz do zawartości

Rejestracja motoroweru z Belgii


Razor1996

Rekomendowane odpowiedzi

a wystarczyłby taki dopisek w dwóch językach na umowie K-S czy fakturze sprzedaży który w tłumaczeniu brzmi:

"Ten pojazd nie posiadał dowodu rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych na terenie XXXXXXXXX".

Składasz dokumenty w wydziale komunikacji i czekasz, jeżeli nie chcą przyjąć pytasz gdzie jest biuro podawcze bo tam zaniesiesz i tam złożysz i będziesz czekał na decyzję (mi ostatnio odmówiono przyjęcia ale jak zapytałem o biuro podawcze to z fochem przyjęła).

 

Na przyszłość grzecznie z urzędnikami. Ja bym poprosił o kserokopie obu tych dokumentów które zostały Ci przedstawione gdyż chciałbym aby mój prawnik się z nimi zapoznał, oczywiście grzecznie bo chodzi o wkurzenie pracowników.

Poza tym obdzwoniłbym sąsiednie powiaty z pytaniem jakie dokumenty ma mi dać Belg gdy kupię ten pojazd oprócz umowy K-S lub faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    19

  • Paprock

    18

  • michal_k

    18

  • Razor1996

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Ten pojazd nie posiadał dowodu rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych na terenie XXXXXXXXX".

 

To już lepszy byłby "Pojazd nigdy nie był zarejestrowany".

 

Ja bym poprosił o kserokopie obu tych dokumentów które zostały Ci przedstawione gdyż chciałbym aby mój prawnik się z nimi zapoznał,

 

I byś nie dostał, bo to nie są dokumenty, które wydaje się petentom :P

 

Poza tym obdzwoniłbym sąsiednie powiaty z pytaniem jakie dokumenty ma mi dać Belg gdy kupię ten pojazd oprócz umowy K-S lub faktury.

 

I co to da? Pojazd nie będzie rejestrowany w powiecie sąsiednim tylko w tym konkretnym. Na mnie teksty w stylu "w sąsiednim powiecie nie wymagają" nie robią żadnego wrażenia ;)

 

więc się ograniczyła do tego że skoro go Polak kupił od Belga to jest używany i, że wtedy potrzebna była by homologacja oraz kazała tłumaczyć CoC.

 

Jeśli było jak piszesz to niestety świadczy to o niekompetencji. CoC nie trzeba tłumaczyć i wynika to wprost z rozporządzenia. A "homologacja" wymagana jest dla pojazdów nowych, a nie używanych.

 

Jednak sam nie byłeś pewny i dlatego to było takie gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym stwierdzeniem muszę się zgodzić.

 

8)

 

Z wiedzą Michała w tej dziedzinie nawet nie ma co dyskutować...

Jeśli prawo daje Ci pewne furtki - to ok. Ale jeśli Ty na upartego mówisz "nie skorzystam z nich" no to wybacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k

Ten dopisek o braku tablic miałem na swojej umowie - przeszło bez marudzenia.

Co do kserówek dla mego prawnika to wiem ze ich bym nie dostał ale chodzi o wkurzenie pracownika ;) bo nam zależy i nie odpuścimy.

Obdzwonienie sąsiednich powiatów daje pewność czy coś da się zrobić czy nie, jeżeli 2 sąsiednie powiaty które obdzwoniłem mówiły że da się zrobić z p-py ciężarowej p-pę rolniczą a mój twierdził że się nie da to w sumie mój się dokształcił bo jednak wydał mi nowy DR z wpisem rolnicza.

Nie chodzi o kłócenie się z urzędnikiem że w sąsiednim powiecie się da. Chodzi o to że urzędnik z sąsiedniego powiatu często lepiej wytłumaczy co się bierze skąd i dlaczego bo po prostu jest lepiej wyedukowany. To tak jak w każdym zawodzie, nawet diagnosty, czasem się trafi na kumatego i oblatanego w przepisach a czasami na takiego któremu przydałby się zestaw aktualnych przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem o tym dziś z Michałem w pracy, ale... i On i ja zapomnieliśmy... :?

 

O przepraszam. Ja nie zapomniałem ;) Ale nie znalazłem nic nowego poza tabelą, która mówi, że nieobowiązkowa jest rejestracja motorowerów do 49 cm3. Mówi też, że powyżej 50 cm3 rejestracja jest obowiązkowa. A najbardziej nas interesujący zakres pomija :?

 

Można z tego wyciągnąć wniosek, że przedmiotowy motorower podlegał rejestracji, ale nadal nie wiemy, czy faktycznie był zarejestrowany.

 

[ Dodano: 19-11-2013, 20:10 ]

ale chodzi o wkurzenie pracownika ;) bo nam zależy i nie odpuścimy.

 

Ja preferuję rzeczową rozmowę ;) Oczywiście o ile jest możliwa, bo do tego potrzeba dobrej woli każdej ze stron.

 

Obdzwonienie sąsiednich powiatów daje pewność czy coś da się zrobić czy nie

 

A dla mnie pewność dają przepisy ;)

 

Chodzi o to że urzędnik z sąsiedniego powiatu często lepiej wytłumaczy co się bierze skąd i dlaczego bo po prostu jest lepiej wyedukowany.

 

:ok Od tego jest też to forum i urzędnicy na nim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz - jeżeli wiemy z innych WK że się da (na podstawie przepisów i w zgodzie z nimi) a organ rejestrujący nasz pojazd nas olewa to jak najbardziej zasadne jest wkurzanie pracownika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - przeczytałem tylko początek... Ale ufam koledze Michałowi na tyle, że powiem krótko - ON MA RACJĘ!!! Rozumiesz???

To jest do mnie czy do Nikita_Bennet? Bo mnie dalej zastanawia dlaczego oni mają dwa sprzeczne dokumenty i nikogo oprócz mnie to nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak najbardziej zasadne jest wkurzanie pracownika

 

A może lepiej na spokojnie pogadać, wskazać podstawy prawne i tok załatwienia sprawy? No chyba, że się trafia na beton, ale wtedy też wkurzanie nie jest wskazane - lepiej po prostu złożyć dokumenty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, sprawa znowu ruszyła :) Otrzymałem od sprzedawcy pismo z Ambasady i zamierzam wybrać się z nim w Poniedziałek do WK. Myślicie, że to wystarczy aby przekonać kierowniczkę, do tego że wymaganie DR jest błędem? I co w przypadku jeśli stwierdzi, że to pismo nie wystarcza lub znowu pokaże mi ten swój dokument który stwierdza, że wszystko oprócz rowerów podlega obowiązkowi rejestracji więc "ONA by wymagała dowodu"

Edit: Macie może jakieś racjonalne argumenty aby wyprowadzić w/w urzędniczkę z błędu?

I czy mogę jakoś odwołać się do tego, że mają dwa sprzeczne dokumenty?

pismo.thumb.jpg.0f48f9ee28e594a18a0ccb5fd821e602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.