Skocz do zawartości

pytanie opisowe z wrzesnia


rutek

Rekomendowane odpowiedzi

to powiedzcie mi na koniec, czy analize spalin dla samochodu z instalacją gazową powinno się robić kolejno dla silnika pracujacego najpierw na benzynie, a potem na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analize spalin dla samochodu z instalacją gazową powinno się robić kolejno dla silnika pracujacego najpierw na benzynie, a potem na gazie?

kolejność nie ma znaczenia

ważne są parametry pomiaru - temp. silnika, obroty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie mi na koniec, czy analize spalin dla samochodu z instalacją gazową powinno się robić kolejno dla silnika pracujacego najpierw na benzynie, a potem na gazie?

Dz.u.poz 996

Wartość emisji zanieczyszczeń gazowych (zadymienia) spalin, zmierzona zgodnie ze szczegółowym sposobem określonym w dziale IV załącznika, nie może przekraczać dopuszczalnego dla danego pojazdu poziomu, zarówno przy zasilaniu gazem, jak i paliwem bazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mozecie mi pomoc opracowac pytanie opisowe ,

NA uprawnioną stację kontroli pojazdów stawil sie samochód osobowy marki OPEL ASTRA III zarejstrowany po raz pierwszy 01.08.2010 r o dmc wynoszącej 1965 kg, pojazd ma zatrzymany dow rej przez Policję z adnotacją na pokwitowaniu "uszkodzone hamulce" .

Dla dociekliwych

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=179586&highlight=#179586

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zastanawia mnie jak to wszystko obliczyć na egzaminie kiedy obliczając wszystko w słupkach a jest tego sporo to nie dość że czasu braknie to ponadto wygląda to jak praca maturalna z matematyki a nie egzamin na ds...

 

Jutro bo dziś już nie jestem wstanie, zamieszczę dokładne rozwiązanie tego zadania - może komuś się przyda wraz z obliczeniami w słupkach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak to wszystko obliczyć na egzaminie kiedy obliczając wszystko w słupkach a jest tego sporo to nie dość że czasu braknie to ponadto wygląda to jak praca maturalna z matematyki a nie egzamin na ds...

Trochę zapędzacie się niepotrzebnie. Na egzaminie nie musicie udowadniać czy umiecie liczyć tylko czy wiedzie co macie zrobić i w jaki sposób. Na tym się skupcie i w taki sposób przygotowuje się do egzaminów. Jeżeli wymaga coś liczenia to powiedzcie jak to ma się zrobić a nie twórzcie słupków. Jeżeli np. nośność opon trzeba porównać z tablicą nośności to tak mówcie egzaminatorowi a nie uczcie się tablicy na pamięć, następnie po porównaniu określacie czy jest dobrze czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
W dniu 18.11.2013 o 15:36, aboz napisał:
adamos napisał:
Tak na szybko ~ 55,67%

mnie wyszło 53,43%. Różnice na osi ~15,5 % przód, 20% tył.

Czy mogę prosić o wzory do tych obliczeń ? 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.