Skocz do zawartości

Wymagania sprzętowe w CEPIK


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Ukazały się wymagania sprzętowe jakim powinny odpowiadać komputery, za pomocą których będziecie przekazywać dane do CEPIK.

 

Tylko nie mówcie, że potrzebne są pieniądze na modernizację sprzętu bo jak nie spełnia się tych standardów znaczy od jutra wchodzicie na swoją stację w papciach jak do muzeum. :D

 

Skutkiem ubocznym dla Was poprawienia jakości sprzętu będzie szybszy komuter.

 

Kwestia 2 kart i czytnika to kwota rzędu 3 - 5 badań. Myślę, że ADMIN zamieści jakąś ofertę. Jest to jednorazowy zakup więc nie patrzcie na cenę tylko jakość - taka rada.

 

Proponuję powoli już dostosowywać sprzęt szczególnie w miastach pilotażowych od grudnia 2005r. ze skutkiem na 1.01.2006r. (wersja optymistyczna), o które stara się Bydgoszcz. Pozostałe po woli. Myślę, że CEPIK określi od kiedy będzie obowiązek wszystkich. Najpierw trzeba to przetestować, dopracować itp.

 

Nie zapomnijcie o programach antywirusowych i poczcie elektronicznej bezpośrednio na komputerze diagnosty oraz dostępie do internetu (może być w ograniczonym zakresie tylko do stron CEPIK bo wiem, że nie każdy pracodawca pozwala na dostęp pełny).

 

Tradycyjnie wszystkie szczegóły zawarte są na stronie www.cepik.gov.pl

 

Wycinek dot. wymagań sprzętowych zamieszczam poniżej.

 

FIRE.FOX 1.0.7. _darmowa wersja instalacyjna ze stron CEPIK

5ae1a2384c9bf_CEPIK_wymaganiasprztowe_1.jpg.a56a82a830dc90f8b8b36a0d2f90388f.jpg

5ae1a2388db44_CEPIK_wymaganiasprztowe_2.jpg.08efcba90a9a142f282d367d9cbf4fdd.jpg

5ae1a23aa8adc_CEPIK_wymaganiasprztowe_3.jpg.d437e9333abd7fba02b40028b643f14d.jpg

5ae1a23b06755_CEPIK_wymaganiasprztowe_4.jpg.65a82f767fa0f4c9aa2378d12c815a74.jpg

CEPIK_wniosek certyfikacyjny.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając "będzie czy nie.." rozumiem, że Norcom czuwa i w razie potrzeby będzie dysponował odpowiednim sprzętem i go rozprowadzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa CEPIK to wam opowiem. Jakiś czas temu dostałem wezwanie do zapłaty Z Funduszu Ubezpieczeń, że muszę zapłacić 2500 zł za nie posiadanie ważnego OC za samochód taki a taki o takim nr rejestracyjnym. Powiem tylko, że nigdy nie miałem takiego samochodu a nawet podobnego. Jak się później okazało policja ustaliła moje dane na podstawie CEPIK i po wielu moich interencjach w tej sprawie ten komisariat twierdził nadal, że ja jestem właścicielem tego samochodu. Odmiennego zdania był WK a nawet inne komisariaty, które korzystają ze starej bazy danych.

Jak tak dalej będą wprowadzać dane do bazy CEPIK to czarno to widzę.

A Fundusz Ubezpieczeniowy dalej chce ode mnie pieniądze i straszy mnie komornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEPIK powstał z pieniędzy klientów , to dlaczego my czyli SKP mamy zakupić sprzęt z własnych pieniędzy , niech teraz sponsorują jak chcą mieć nasze dane o pojazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEPIK powstał z pieniędzy klientów , to dlaczego my czyli SKP mamy zakupić sprzęt z własnych pieniędzy , niech teraz sponsorują jak chcą mieć nasze dane o pojazdach

I tym tekstem zasłużyłeś na krzynkę browca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
CEPIK powstał z pieniędzy klientów , to dlaczego my czyli SKP mamy zakupić sprzęt z własnych pieniędzy , niech teraz sponsorują jak chcą mieć nasze dane o pojazdach

Skoro MSWiA zwaliło na nas robotę i pobieramy za nich po 2 zł od pieczatki, a jeszcze na dodatek musimy to później przelać na ich konto (dochodzą więc koszty przelewu), to z tego nazbierała się niezła sumka. Może więc w ramach tych pieniedzy doposażyć stacje w niezbędny sprzęt, zamiast fundować urzędnikom egzotyczne wycieczki lub coś w tym stylu (bo mam wrażenie, że te pieniadze to niekoniecznie idą na CEPiK, skoro i tak ciągle nie działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z tego nazbierała się niezła sumka.

Ta niezła sumka to ok. 70 mln zł rocznie. Opłaty na CEPiK pobierane są już nieomal 2 lata ...

No comments ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.