Skocz do zawartości

Zapis wyników pomiaru na dysku wymiennym


marasmmm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, wie ktoś może czy jest możliwośc zapisu wyników pomiarów na pendriva? Chodzi o urządzenie firmy MAHA np.FWT1 do badania amortyzatoró. Działa to pod systemem windows 98 i programie eurosystem-lkw. Potrzebyje wyniki pomiarów zabrać na dysk wymienny albo chociaż wydrukować do pliku i stąd moje pytanie czy jest taka możliwość czy jedyna opcją jest zwykły wydruk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stąd moje pytanie czy jest taka możliwość czy jedyna opcją jest zwykły wydruk?

a co to za różnica :) czy zgrasz wyniki na pena,czy zrobisz wydruk,przecież wyniki będą takie same

Potrzebyje wyniki pomiarów zabrać na dysk wymienny

chyba raczej nie ma takiej możliwości :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebyje wyniki pomiarów zabrać na dysk wymienny albo chociaż wydrukować do pliku i stąd moje pytanie czy jest taka możliwość czy jedyna opcją jest zwykły wydruk?
wg. mojej wiedzy wydruk z urządzenia następnie scan i dołączasz do pliku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że taka metoda mnie nie interesuje, bo potrzebuje konkretny plik z pomiarem i odczytać go w innym programie w celu zrobienia charakterystyk. Wie ktoś może gdzie on jest zapisywany na dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za różnica :) czy zgrasz wyniki na pena,czy zrobisz wydruk,przecież wyniki będą takie same

Nie chodzi o sam wynik pomiaru tylko o obróbke wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji diagnostycznej do której mam dostęp pracuje to pod windowsem 98. Nie wiem jak w innych, ale przypuszczam że w nowszych stacjach pracują pod nowszymi systemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w tym nic dziwnego. Jestem studentem i piszę prace dyplomową na temat pomiarów na stacji diagnostycznej. W związku z tym potrzebuje pomiary i nie chodzi mi o wydruk pomiaru tylko plik do którego zapisywany jest pomiar, bo liczyłem na to że mając taki plik będę w stanie wykreślić sobie jakieś charakterystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo liczyłem na to że mając taki plik będę w stanie wykreślić sobie jakieś charakterystyki.
usiądź do excela popracuj nad formułami i jazda możesz
wykreślić sobie jakieś charakterystyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w jaki sposób mam sobie to zrobić w excelu czy tam innym programie nie mając żadnych wyników pomiarów. Mam je sobie wymyślić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je sobie wymyślić?
są dwie możliwości: zapisywać w trakcie pomiaru, wydrukować i zapisać w excelu - po wcześniejszym ułożeniu formuł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maha ma specialne zabezpieczenia uniemozliwiające podpięcie urządzeń zewnętrznych do komputera a także nie mozna uruchomić żadnego programu zewnętrznego, bo zawsze sie to kończy zawieszeniem pracy programu i trzeba zrestartować komputer i poza dokonaniem papierowego wydruku nie widzę możliwości pobrania wyników pomiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podpiąć dysk zewnętrzny bez zawieszenia systemu ale komputer go nie wykrył. A wiesz może gdzie i z jakim rozszerzeniem są zapisywane te pomiary? Może udałoby się je wysłać na pocztę albo przesłać przez lana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może gdzie i z jakim rozszerzeniem są zapisywane te pomiary?

Niestety nie wiem.

Udało mi się podpiąć dysk zewnętrzny bez zawieszenia systemu ale komputer go nie wykrył.

Podejżewam, że jak go wykryje to program przestanie odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK. Informacje na PW wyślę :)

Niestety śmiem twierdzić, że twoje twierdzenia to zabobony typu:

 

Komputer u księgowej:

Niech Pan nie dotyka, bo mogą mi tu dane wszystkie się wykasować, albo jeszcze coś gorszego się stać. Tu przyjeżdża taki Pan co się zna i mówił, żeby nie włączać nic innego oprócz tej ikonki :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, Twoja informacja z PW pozwala otworzyć menu Windowsa, co nie stanowi żadnego problemu, tylko po takiej operacji program Eurosystem (oprogramowanie linii diagnostycznej) przestaje działać i jest potrzebny restart komputera. Pracowałem na 3 liniach Mahy (dwie EW7 i EW3) na windowsie 98 i XP i wszystkie były tak skonfigurowane, że po wejściu w menu START lub po podłaczeniu czegokolwiek do portu USB linia przestawała działać! Jak domyślam się to jest jakoaś forma zabezpieczenia przed manipulowaniem przy wynikach pomiarów, bo Niemcy przywiązywali dużą wagę do archiwizacji wyników.

 

Może ktoś z użytkowników linii Maha potwierdzić moją teorię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.