Skocz do zawartości

badanie powypadkowe


mar2911

Rekomendowane odpowiedzi

Czy oprócz badania powypadkowego wykonujemy dodatkowe badanie dla pojazdu do nauki jazdy??!!

Moim zdaniem tak bo przy wypadku mogły ulec awarii elementy dodatkowego wyposażenia np: poluzował się dodatkowy pedał hamulca albo pękło dodatkowe lusterko itd

 

Dz.U 996 zał nr.2

pkt 5.

DODATKOWE BADANIE TECHNICZNE POJAZDU DO NAUKI JAZDY I POJAZDU DO PRZEPROWADZANIA EGZAMINU PAŃSTWOWEGO

 

Czy ten pkt jest wyszczególniony w zakresie badania powypadkowego :?: , powyższe pozostawiam Twojej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten pkt jest wyszczególniony w zakresie badania powypadkowego :?: , powyższe pozostawiam Twojej ocenie.

 

 

 

wniosek z tego taki że wszystkie opisówki jakie znalazłem na forum na ten temat mają błędy.

Dzięki za odpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już przerabiany wielokrotnie

:ok:ok:ok Z tym się zgadzam w 100%

Pytanie moje nadal brzmi:

Przyjężdźa do nas "L" po wypadku

Czy oprócz badania powypadkowego wykonujemy dodatkowe badanie dla pojazdu do nauki jazdy??!!

Kolego mar2911, nie obraź się na nas ale nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi :(

Poczytaj forum to zobaczysz ,że interpretacja jest różna .Wszystko zależy od regionu.Nie chcemy mówić,żebyś robił tak czy tak bo Pan egzaminator może mieć odmienne zdanie.Poczytaj forum i wyciągnij sobie wnioski.A potem odpowiedz:

Moim zdaniem
,bo......i tak umotywuj odpowiedź ,żeby Pan egzaminator był zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się :) ani nie mam do nikogo pretensji. Wkurza mnie tylko nasz ustawodawca i wykładowcy na kursach. Ja robiłem kurs za własne pieniądze i sądzę że za tą kwotę powinienem mieć materiały jak i ustnie przekazywaną wiedzę w sposób taki abym nie miał wątpliwości w takim przypadku jak ten. (odnośnie tego tematu).

 

Wydaje mi się jednak że wypowiedź kolegi GRZEGORZ ŁÓDŹ jest niestety w 100% prawdziwa.

Dzięki za odpowiedź piwo leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DODATKOWE BADANIE TECHNICZNE POJAZDU DO NAUKI JAZDY I POJAZDU DO PRZEPROWADZANIA EGZAMINU PAŃSTWOWEGO

Czy ten pkt jest wyszczególniony w zakresie badania powypadkowego :?:

No niestety, ale jest i nie tylko ten:

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia;

Zaś na punkty zapomniało się porozbijać, można do rana siedzieć i rozkminiać. :?

A najciekawszy jest § 1 rozporządzenia bez podziału badań na rodzaje, szczególnie punkt 2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinno zrobić się normalne badanie powypadkowe (pozycja 4.02).

I nie ma tu znaczenia czy jest to "L" czy też nie.

W zaświadczeniu które wystawiasz zaznaczasz przecież w pozycji usterki nie dotyczy.

Chyba ,że klijentowi między czasie skończyło sie badanie okresowe ,ale to zupełnie inny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przerobiłem to na własnej skórze bo miałem to pytanie na egzaminie w Lublinie i zdałem.

Wykonujemy tylko badanie dodatkowe pojazdu po wypadku w zakresie podanym w 996 i tylko tyle.

Jeśli pojazd który uległ wypadkowi ma zamontowane urządzenie podlegające pod dozór techniczny (cysterna adr, zbiornik Lpg itd.) to żądamy od właściciela protokół z badania zbiorników z datą po wypadku. To wszystko. Nie wykonujemy żadnego dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu codziennym i tak sami zobaczycie, że ogromna większość p...i w czapkę konieczność posiadania dozoru wystawionego "po" i każdy klient wysłany po nowy dozór już nie wróci :x

PS

Tylko proszę nie zrozum tego jako namowa do wykonywania badań niezgodnie z przepisami. Decyzja dozorowa wystawiona "po" ma być i basta. A robiącym bez życzę słodkich snów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.