Skocz do zawartości

GAZ a Hak


Robert27

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy przy DBT na "haka' żądamy Protokołu z TDT jeśli pojazd wyposażony jest w instalacje LPG

 

Zgodnie z ustawą PoRD, bez protokołu na urządzenia podlegające pod dozór techniczny TDT lub UDT nie możesz przeprowadzić ŻADNEGO badania na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojazd przyjedzie na ustalenie Danych

PoRd mówi o "badaniach technicznych" ustalenie danych /poz. 6.9 cennika/ zalicza się do takich badań.

Jakimś odstępstwem byłoby gdyby przyjechał na wykonanie czynności dodatkowych np. wykonanie TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...
W dniu 20.11.2013 o 10:50, Grzegorz Łódź napisał:

Ja żądam

Odgrzeje trochę kotleta, ale mam taką sytuację: Klient dwa miesiące temu kupił samochód i zarejestrował go na siebie, dwa tygodnie temu zamontował LPG (jeszcze nie ma adnotacji w DR), trzy dni temu zamontował hak, to mam wymagać dokumentów od gazu, czy nie? Dodam, że okresowe BT ma ważne do marca 2023, a ja mam mu zrobić tylko HAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Robimy tylko dodatkowe na HAK. Ale jezeli pojazd na badaniu jest wyposazony w instalacja gazowa to wymagamy protokolu... Brak wpisu GAZ z tego nie zwalnia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Slawex napisał:

to mam wymagać dokumentów od gazu, czy nie?

Musisz wymagać dokumentu z TDT dotyczącego zbiornika i dokonać odpowiedniej adnotacji w zaświadczeniu (numer i data decyzji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica zdań, bywa ale hak jest inną czynnością (poza CEPEM). więc po co utrudniać życie. To jest moje zdanie. Ps. HAK nie jest badaniem dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal_k napisał:

Musisz wymagać dokumentu z TDT

Ok, ale muszę wtedy wypełnić załącznik TDT/UDT, czyli pojazd z LPG, ale brak adnotacji w DR, czyli wynik N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mirek.g napisał:

hak jest inną czynnością (poza CEPEM)

 

18 minut temu, rurek777 napisał:

Badanie haka to chyba inne czynności

Ustawa mówi wyraźnie - badanie. A do badania konieczny jest dokument z dozoru.

13 minut temu, Slawex napisał:

ale brak adnotacji w DR, czyli wynik N?

A czemu wynik N skoro "zakres" haka nie przewiduje kontroli gazu?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie ma wpisu "GAZ" w DR. Robiąc badanie tylko na hak jak mam dociec, że jest zamontowana instalacja LPG? Przecież w zakresie czynności nie każe się nam tego weryfikować.

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radekd2 napisał:

Przecież w zakresie czynności nie każe się nam tego weryfikować.

Więc tego nie weryfikujesz. Wpisujesz tylko "dane" zbiornika do zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michal_k napisał:

Wpisujesz tylko "dane" zbiornika do zaświadczenia.

Jakiego zbiornika? Przecież hak nie ma zbiornika, a ja nic nie wiem o jakieś instalacji gazowej. Nawet nie próbuje jej szukać bo nie ma tego w zakresie :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oko diagnosty powinno być na tyle bystre że jeden jego rzut na podwozie powinno wystarczać do zauważenia czegoś innego niż standardowo w danym modelu, poza tym sprawdzamy sposób zamocowania haka do podwozia, a to już powoduje dokładniejsze przyjrzenie się co i jak jest. Oto odpowiedź na :

9 minut temu, radekd2 napisał:

jak mam dociec, że jest zamontowana instalacja LPG?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezary napisał:

Oko diagnosty powinno być na tyle bystre że jeden jego rzut na podwozie

A jak w tym podwoziu będzie dziura metr na metr to zrobisz badanie na hak z wynikiem pozytywnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, radekd2 napisał:

Robiąc badanie tylko na hak jak mam dociec, że jest zamontowana instalacja LPG?

A to od spodu nie widać przewodów czy zbiornika ? Poprawności montażu haka nie sprawdzasz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.