Skocz do zawartości

opisówka


Robert123

Rekomendowane odpowiedzi

Na OBT przyjeżdża multikar o dmc 3845 (pojazd powyżej 3,5) ma taki rozstaw osi ze nie miesci się na kanale. Opisz szczegółowy zakres badania oraz rodzaj badania, jak sprawdzisz układ hamulcow oraz kryteria oceny układu hamulcowego.

 

mam pytanie odnośnie tego pytania bo jeżeli nam sie nie mieści na kanale to jak zrobić badanie ? hamulce wiadomo a reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie nie mieści na kanale to podchodzimy do przeglądu czy nie ?

 

[ Dodano: 20-11-2013, 15:51 ]

sory że zadaje tyle pytań ale przygotowuje sie do egzaminu z opisówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tylko kwesta hamulców, ale i sprawdzenia zawieszenia, ustawienia świateł, Jeśli stacja ma warunki do badania to robi /kawałek ławy pomiarowej bez kanału lub podnośnik całopojazdowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multicar przez swój rozstaw tylnej osi nie mieści się w rolkach. a właściwie koła wewnetrzne bliżniaka sie nie mieszczą. Do tego większość multicarów jest ponad 3,5 dmc jeśli dobrze pamiętam.

 

W pytaniu chodzi przedewszystkim o badanie opóznieniomierzem. Zakres badania opisać pobierznie w punktach, dokładnie opisać badanie opóżnieniomierzem, jak wyliczyć wskażnik skuteczności hamowania itd.

 

Ogólnie chodzi o dział II par.3 i 4 rozporządzenia 996

 

Nie zapomnieć jakie mają byc warunki a drodze podczas badania.

 

Przynajmniej tak mnie uczono do egzaminu. Osobiscie uważam, że o powyższe się tu rozchodzi.

 

Nie wiem czy owe pytanie nie jest tez gdzieś na forum zamieszczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moge śmiało napisać że odstępuje od badania

 

[ Dodano: 20-11-2013, 17:27 ]

to wystarczy opisać pomiar opuźnienia hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morze mi ktoś jeszcze powiedzieć jak sie mierzy geometrie w naczepie 3 osiowej ? osobówki to wiem bo przy tym robie ale przy ciężarowych nigdy nie robiłem

 

[ Dodano: 20-11-2013, 17:32 ]

raz padlo pytanie żeby opisać szczegułowo na egzaminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko lektura lub jakiś film instruktażowy , nie wiem czy ktoś Ci to opisze.Film jest dołączony np. do urządzenia do pomiaru.Może jakiś kolega z SKP Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morze mi ktoś jeszcze powiedzieć jak sie mierzy geometrie w naczepie 3 osiowej ? osobówki to wiem bo przy tym robie ale przy ciężarowych nigdy nie robiłem

 

[ Dodano: 20-11-2013, 17:32 ]

raz padlo pytanie żeby opisać szczegułowo na egzaminie

 

http://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/366/geometria-wieloosiowych-ukladow-jezdnych.html

 

Link pobrałem z tego tematu :)

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=10089&postdays=0&postorder=asc&highlight=zbie%BFno%B6%E6+przyczepa&start=15

 

[ Dodano: 20-11-2013, 21:59 ]

Na OBT przyjeżdża multikar o dmc 3845 (pojazd powyżej 3,5) ma taki rozstaw osi ze nie miesci się na kanale. Opisz szczegółowy zakres badania oraz rodzaj badania, jak sprawdzisz układ hamulcow oraz kryteria oceny układu hamulcowego.

 

mam pytanie odnośnie tego pytania bo jeżeli nam sie nie mieści na kanale to jak zrobić badanie ? hamulce wiadomo a reszta

Kolego Robert123Podstawowa zasada to nauczyć się czytać ze zrozumieniem :) Nie zagłębiać się w szczegóły tylko wyłapać najważniejsze.W pytaniu masz tylko "jak sprawdzisz ukł.hamulcowy"(oraz kryteria oceny) I na tym się skupiasz.A dalej to:

Rodzaj badania-.......

Zakres badania-....

Ważne ,że wiesz jak sprawdzić ukł.hamulcowy.A o resztę nie pytają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.