Skocz do zawartości

numer badania bez roku


lobos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prośbę , pracuję na Stacja 2008 v.9.2.3.451 i właśnie otrzymałem wiadomość z CEPIK ,że moje wysyłane od początku tego roku badania zawierają błąd taki ,że jest numer badania ,ale bez roku np. ( 958 ) a powinno (958/2013 ) nie mogę sobie z tym poradzić, może ktoś podpowie ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę sobie z tym poradzić,

 

Dziwne, aż specjalnie uruchomiłem stację, żeby sprawdzić i u mnie są ok. A tak poza konkursem - to przez rok nie zajrzałeś do żadnego raportu zwrotnego z CEP-a ?????

 

A na twój problem to najpewniejszy będzie telefon do norcomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza konkursem - to przez rok nie zajrzałeś do żadnego raportu zwrotnego z CEP-a ?????

 

Nie on pierwszy i nie ostatni, większość myśli że skoro jest info "POPRAWNIE PRZEKAZANO ...." to nie trzeba zaglądać do paczki, dopiero później otwierają oczy.

 

otrzymałem wiadomość z CEPIK ,że moje wysyłane od początku tego roku badania zawierają błąd

A w poprzednich latach było OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuję na Stacja 2008 v.9.2.3.451

Jeżeli dobrze kojarzę - jest to bardzo stara wersja programu, uwzględniająca dawne (nieprecyzyjne w dzisiejszym rozumieniu) zalecenia CEP-a.

Jedynym ratunkiem jest uaktualnić program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przez rok nie zajrzałeś do żadnego raportu zwrotnego z CEP-a ?????

 

ketiw38 napisał/a:

Więc są tacy co ich nie czytają

 

 

Tak. Od czasu jak przeszedłem na SQL-a nie czytam :) i jest zajebi..cie... :)

 

 

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

(naszukałem się troszkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(naszukałem się troszkę)

 

Niepotrzebnie. Na stacji 2008 regularnie te raporty czytałem. A teraz ściągam na dysk i importuję do stacji sql. Nie muszę czytać, bo sql daje komunikat czy jest ok czy do bani

ScreenShot003.thumb.jpg.8702fb6ccd3d696a3a76658585788bd1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuję na Stacja 2008 v.9.2.3.451
Jeżeli dobrze kojarzę - jest to bardzo stara wersja programu

Tak poza tematem , co z wzorami dokumentów ,też stare ?

Czyżby program nie był wcale aktualizowany przez 5 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raporty są ok. niema błędów , ale rzeczywiście numer badania nie jest łamany przez rok. Na zaświadczeniach drukowanych jest przy numerze BT rok . Program jest zainstalowany w 2011roku tak jak zaczęła działać skp, a dopiero teraz dostałem telefon ,że dublują się numery z rokiem wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pliku opisującym export na drodze SKP --> CEPiK, który to plik służył programistom do opracowania stosownych zmian i był rozprowadzany tuż przed i tuż po wdrożeniu obowiązku przesyłania danych do CEP-a, nie było mowy o tym, że numer BTP być unikalny dla całego procesu exportu danej stacji.

 

Dla mnie osobiście numer BTP to numer BTP a nie numer + "/" + rok.

 

Swoją drogą - rzekome "nieprawidłowości" zostały przez CEP wyłapane dopiero po upływie roku od wdrożenia systemu, kiedy numeracja zaczęła się dublować --> wówczas też wyszła nowa wersja programu, która usunęła ten "błąd" naszego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare ładnych lat temu, gdy obowiązywały jeszcze papierowe rejestry mnie uczono, że można numerowac badania na 2 sposoby:

1. Nr badania w danym roku / rok,

2. Kolejny nr badania a po zakończeniu roku dalej kontynuje się tą samą numeracja a nie zaczyna od nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare ładnych lat temu, gdy obowiązywały jeszcze papierowe rejestry mnie uczono, ...

2. Kolejny nr badania a po zakończeniu roku dalej kontynuje się tą samą numeracja

 

Na SKP pracuje już oooooo :P ,ale jeszcze sie nie spotkałem z taką interpretacją ,czy" szkołą" numerowania bt. A widziałem zaświadczenia z różnych stron kraju.

nr bt 65327 nooo... ładnie wygląda :-P..A w którym roku bylo to bt ???? :roll:;):-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze sie nie spotkałem z taką interpretacją ,czy" szkołą" numerowania bt

Ja się spotkałem, jak zmienik nie wyzerował rejestru , a jak przyszedłem do roboty to było za późno bo się dublowało w programie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.