Skocz do zawartości

BT z nieszczelną instalacją


max72

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czy możemy przejść do czynności kontrolnych z nieszczelna instalacją zasilania gazu?

W 10.5 Metoda jest zapis że jakiekolwiek badania techniczne pojazdu na stanowisku kontrolnym z nieszczelną instalacją zasilania gazem są zabronione.

Czyli co odstępujemy od badania czy odłączamy gaz i wykonujemy badanie dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • max72

    14

  • Psuj

    11

  • JANUSZ60

    11

  • Grzegorz Łódź

    11

Czyli co odstępujemy od badania czy odłączamy gaz i wykonujemy badanie dalej?

Powiedz, że to tak dla jaj napisałeś ,,,

A ja myślałem, że coś źle przeczytałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, że to tak dla jaj napisałeś

Dlaczego napisałem?

Diagnosta miał opisówkę przed TDT z takim właśnie pytaniem, pierwszy raz odpowiedział że odstępuje od badania - odpowiedź błędna, na poprawce trafił na to samo pytanie odpowiedział że wykonuje dalej badanie - odpowiedź błędna

Druga sprawa nie wiem ile w tym jest prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego napisałem?

Jeśli nie możemy wykonać badania na nieszczelnej instalacji, a pojazd ma spełnić warunki na obu paliwach, to sprawa jest jasna,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odstępuję od badania

ale już przecież zacząłeś badanie, jak pęknie przewód hamulcowy w rolkach to też dalej nie badasz pojazdu?

Z nieszczelnym przewodem BT można dokończyć, z nieszczelną instalacją LPG nawet na stanowisko nie wjedziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nieszczelnym przewodem BT można dokończyć, z nieszczelną instalacją LPG nawet na stanowisko nie wjedziesz.

No dobrze,nieszczelny przewód sprawdzisz wjeżdżając na rolki,a nieszczelną instalacje jak sprawdzisz?

Robisz badanie szczelności na zewnątrz przed stacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pęknie przewód hamulcowy w rolkach to też dalej nie badasz pojazdu?

 

Jeśli mogę wykonać wszystkie czynności będzie "N" (zatrzymany DR - [uSZ]) , w przeciwnym wypadku wypcham pojazd ze stanowiska i odstąpię od badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabieram dużo powietrza w płuca otwieram drzwi szeroko i co fabryka dała pełen ogień... może się nie zapali :x

"czy ja dobrze paczę??" :razz:

PS

Oględziny zewnętrzne instalacji na wolnym powietrzu. Kontrola szczelności

Jakiekolwiek badania techniczne pojazdu na stanowisku kontrolnym z nieszczelną instalacją zasilania gazem są zabronione

Dz U 2012 poz 996 pkt 10.5

 

hamulce to zupełnie inna bajka, bo płyn z podłogi zmyjesz a jak ci wyciekające LPG wybuchnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypcham pojazd ze stanowiska i odstąpię od badania.

tylko czy to jest zgodne z przepisami?

przypomnę tylko jaka była interpretacja łódzkiego WK, pojazd z badania może wyjechać tylko z wynikiem P lub N, żadnych innych opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 5.

1. Kontrola szczelności instalacji zasilania gazem polega na użyciu elektronicznego detektora gazu w miejscach połączeń przewodów i elementów instalacji zasilania gazem, gniazd zaworów bezpieczeństwa i zaworów napełniania oraz elektrozaworów gazowych.

2. Niedopuszczalne jest pojawienie się wskazań na detektorze sygnalizujących wypływ gazu, przy uruchomionym albo wyłączonym silniku.

 

I ktos wkleił wcześniej

Uwaga: Jakiekolwiek badania techniczne pojazdu na stanowisku kontrolnym z nieszczelną instalacją zasilania gazem są zabronione

 

A skoro jest zabronione to wynik jest oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnę tylko jaka była interpretacja łódzkiego WK, pojazd z badania może wyjechać tylko z wynikiem P lub N, żadnych innych opcji

 

A jeśli nawet nie wjechał na stanowisko bo stwierdziłeś nieszczelność to w myśl powyższego wysyłasz klienta na uszczelnienie instalacji. Bo skoro nie wjechał na stanowisko .... to masz wiecej mozliwości jak dwie. ;)

 

[ Dodano: 21-11-2013, 11:47 ]

Czy mam rozumieć że N za nieszczelną instalacje gazową bez wjeżdżania na ścieżkę? :shock:

A gdzie cała reszta badania??

 

Będąc nie zyciowym i trzymając się ściśle litery prawa, oczywiscie.

Ważne jest też podejście do klienta, to juz twoja działka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnę tylko jaka była interpretacja łódzkiego WK, pojazd z badania może wyjechać tylko z wynikiem P lub N, żadnych innych opcji

 

A co mnie obchodzi jakaś tam interpretacja, badanie rozpoczynając powinieneś zakończyć jakimś wynikiem. Jeśli z przyczyn technicznych nie możesz wykonać wszystkich czynności to nie możesz tego wyniku określić. Podobna sytuacja miała miejsce, gdy podczas kontroli w samochodzie padł akumulator, diagnosta nie wykonał całego zakresu, wynik określił na "N" (niesprawny aku) i z tego powodu pozbył się uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnę tylko jaka była interpretacja łódzkiego WK, pojazd z badania może wyjechać tylko z wynikiem P lub N, żadnych innych opcji

 

A jeśli nawet nie wjechał na stanowisko bo stwierdziłeś nieszczelność to w myśl powyższego wysyłasz klienta na uszczelnienie instalacji. Bo skoro nie wjechał na stanowisko .... to masz wiecej mozliwości jak dwie. ;)

 

[ Dodano: 21-11-2013, 11:47 ]

Czy mam rozumieć że N za nieszczelną instalacje gazową bez wjeżdżania na ścieżkę? :shock:

A gdzie cała reszta badania??

 

Będąc nie zyciowym i trzymając się ściśle litery prawa, oczywiscie.

Ważne jest też podejście do klienta, to juz twoja działka.

 

Ok więc jak będę miał rozj... zawieszenie, brak hamulcy korozja budy itp a będę chciał badanie to zgłaszam się do Ciebie!

Przed wjazdem rozszczelnię inst. gaz - Ty dasz mi na gaz N a ja w ciagu godziny wrócę na ponowne sprawdzenie usterek już uszczelnionym. Pamiętaj, że w zaświadczeniu będzie tylko instalacja gazowa więc nie pozwolę ci sprawdzać zawieszenia czy hamulcy i zgodnie z Twoją logiką poświadczysz mi pieczęcią wynik pozytywny w DR. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuks, wypisuje zaswiadczenie na DBT poj. przystosowanego do zasilania instalacją gazową, bo takowe robiłem. Ot moja logika. Zwłaszcza po 10. 5.b co tyczy się działu V par. 5.2.

A dalszego badania przeprowadzić nie możesz.

 

Badanie zacząłem więc w myśl prawa coś po nim powinno zostać.

A teraz proszę napisać co ty byś zrobił, logicznie...

Tylko nie pisz tego ...

A jeśli nawet nie wjechał na stanowisko bo stwierdziłeś nieszczelność to w myśl powyższego wysyłasz klienta na uszczelnienie instalacji. Bo skoro nie wjechał na stanowisko .... to masz wiecej mozliwości jak dwie.

bo mniemam że czytałeś skoro cytowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć że N za nieszczelną instalacje gazową bez wjeżdżania na ścieżkę? :shock:

 

NIE. Traktujesz auto tak samo jak bez protokołu TDT - odstępujesz od badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypisuje zaswiadczenie na DBT poj. przystosowanego do zasilania instalacją gazową, bo takowe robiłem.

 

A jakież to DBT pojazdu przystosowanego do zasilania gazem :?::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.